Wydarzenie

Whisky Live Sopot

data:
3 czerwca 2017 (sobota)
godzina:
13:00 - 21:00
miejsce:

Sheraton  mapa

adres:
Sopot, Powstańców Warszawy 10 (przy plaży)
bilety:
120 zł
Kup bilet
PATRONAT

Ponad 100 różnych gatunków whisky z kilkunastu krajów, krajowe premiery zagranicznych nowości, a także sesje master class oraz szkolenie dotyczące inwestowania w bursztynowy trunek - pierwsza edycja Whisky Live Sopot przed nami.Whisky Live to prestiżowy cykl festiwali whisky, organizowanych rokrocznie w największych miastach świata (m.in. Londyn, Nowy Jork, Tokio, Hong Kong czy Paryż). Trzy lata temu do miast gospodarzy dołączyła Warszawa. Teraz przyszedł czas na Sopot. Event odbędzie się 3 czerwca br. niemal w samym centrum Trójmiasta, tuż przy sopockim molo, w Hotelu Sheraton.

"Od kilku lat systematycznie przybywa miłośników bursztynowego trunku w całym kraju. Nie inaczej jest w Trójmieście. To region, który dynamicznie rozwija się gospodarczo w ostatnim czasie. Powstaje wiele firm, a nic tak nie sprzyja rozmowom biznesowym, jak szklanka dobrej whisky" - przekonuje Jarosław Buss, organizator festiwalu oraz jedyny Polak juror w prestiżowych zawodach World Whiskies Awards.

Krajowe premiery zagranicznych nowości
Goście festiwalowi będą mogli spróbować około 100 gatunków whisky z kilkunastu krajów. Pojawią się przedstawiciele kolebki whisky, Irlandii oraz Szkocji, choć nie zabraknie również reprezentantów egzotycznych regionów jak Szwecji, Indii, Włoch, Tajwanu czy Islandii. Planowane są także krajowe premiery zagranicznych nowości - wśród nich między innymi FLOKI, pierwszy islandzki alkohol wyprodukowany z islandzkiego jęczmienia przez destylarnię Eimverk Distillery.

Ciekawostką jest fakt, że jęczmień islandzki jest uprawiany na kole podbiegunowym, gdzie ze względu na trudne warunki klimatyczne (panujące w tamtym regionie krótkie zimne lato) cechuje go dużo niższa zawartość skrobi niż w jęczmieniu szkockim.

Swojego reprezentanta będą miały również Włochy, kojarzone bardziej z winem niż whisky. W Sopocie degustowane będą produkty z włoskiej destylarni PUNI, zlokalizowanej w Alpach w południowym Tyrolu. Miedziane alembiki zakupiono w szkockiej fabryce Forsyths, a do produkcji whisky unikatowo stosowany jest zacier, będący mieszanką jęczmienia, pszenicy i żyta, dzięki czemu finalna paleta aromatów zostaje znacznie wzbogacona. Warto w tym miejscu dodać, że w 2016 roku PUNI Alba otrzymała najwyższą nagrodę za projekt opakowania World's Best Design na World Whiskies Awards 2016 w Londynie.

Inne atrakcje
W cenie biletu degustowane będą także osiemnastoletnie wersje whisky. Wszystkie z nich, dostępne będą do kupienia w specjalnej, niższej cenie w przygotowanym na okoliczność WLS 2017 sklepie festiwalowym. Co więcej, z myślą o tych, którzy - poza bogatym aromatem i smakiem - widzą również w whisky narzędzie inwestycyjne zaplanowano specjalne szkolenie "Jak zarobić na whisky?". Jest ono odpowiedzią na rosnące zainteresowanie alternatywnymi inwestycjami, które w dobie niskich stóp procentowych oraz wysokiej zmienności na rynkach finansowych stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Ponadto planowane są również dedykowane sesje master class.

Waszym i naszym Gościem będzie Jerome Tisseau, który specjalnie z tej okazji przyjedzie z Cognac Leyrat.

Co będziemy degustować?
- Leyrat Glory Extra (World's Best Cognac 2017, IWSC: Gold Medal)
- Leyrat XO Elite (Concours Mondial: Gold Medal, IWSC: Silver Medal)
- Leyrat VSOP (IWSC: Silver Outstanding)
- Leyrat VS (IWSC: Silver Medal)

Na terenie festiwalu powstanie też specjalna strefa relaksu oraz networkingu. "To będzie idealne miejsce do wymiany poglądów na temat trendów i perspektyw rynku whisky, a także budowania relacji biznesowych" - dodaje Jarosław Buss.

Więcej informacji o Festiwalu znajduje się na www.whiskylivesopot.com.
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor (opcjonalny):
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Wkrótce otwarcie

Trattoria La Cantina

Gdańsk
Dębinki 7D/1

Restauracje

Planowane otwarcie

lokal nieczynny 1 i 3 maja

Kotka Cafe

Gdańsk
Stary Rynek Oliwski 19

Kawiarnie i herbaciarnie

Planowane otwarcie

3 maja 2017

SurfBurger

Gdańsk

Burgery

Planowane otwarcie

maj 2017

Najświeższe oceny + dodaj ocenę

Beneficio 2.2

Restauracje
Tragiczny smak. Sosy z torebki? Koszt wody 5zl?? No bez przesady.. za cenę dań można by spodziewać się czegoś lepszeg... więcej

Czarna Owca by Lula 6.0

Restauracje
Swietne miejsce. Pyszne salatki. Bardzo mi sie podobalo

Browar Lubrow pokaż na mapie 4.7

Restauracje
Całkiem smaczne jedzenie i bardzo dobre piwko. Polecam

Surfburger pokaż na mapie 6.0

Burgery
Pyyycha !!!! 🐄💝💝💝