• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

W kawiarni można jeszcze dostać "zwykłą kawę"?

Hanna
8 czerwca 2024, godz. 12:00 
Opinie (327)
Zdaniem naszej czytelniczki wielu seniorów ma problem z zamówieniem kawy w kawiarni i warto byłoby zaoferować im wsparcie w tym zakresie. Zdaniem naszej czytelniczki wielu seniorów ma problem z zamówieniem kawy w kawiarni i warto byłoby zaoferować im wsparcie w tym zakresie.

Czy zamówienie kawy w lokalu może sprawiać trudność? Z obserwacji naszej czytelniczki wynika, że seniorzy miewają z tym problem - przytłacza ich mnogość propozycji w ofercie, nie potrafią zwrócić na siebie uwagi personelu bądź są przez niego wyraźnie ignorowani. - Ludzie, co z nami? - dziwi się pani Hanna, nasza czytelniczka.Widujesz seniorów w kawiarniach/restauracjach?

Oto jej opowieść:

"Normalnej kawy nie mamy"Wczoraj, przed południem, byłam na kawie przy ul. DługiejMapka. Dobra kawiarnia, duży wybór wszystkiego, duży ogródek na zewnątrz i kilka młodych kelnerek.

Turystów jeszcze nie było ani innych tłumów. Przy stoliku obok usiadły dwie starsze panie.

Na pytanie, jaką chcą kawę - padła odpowiedź, że normalną, sypaną. Kelnerka powiedziała, że takiej nie ma, ale jest mnóstwo innych rodzajów kaw.Trwające w nieskończoność "zaraz"Seniorki jednak nie rozumiały tego, bo kawa to kawa. Udało się jednak ustalić, czy chcą kawę z mlekiem, czy bez. Skończyło się wszystko dobrze.

Zaraz potem inna seniorka, widać zmęczona, bo słońce było już ostre, przysiadła na krzesełku, zerkała na kelnerki i nic. Po chwili zapytała klientkę obok, po ile tu jest kawa. Kobieta zawołała do kelnerki, że ta pani chce znać cenę. "Dobrze, zaraz podejdę" - padła odpowiedź i... nie podeszła...

Na zabawę nigdy nie jest za późno! Zobacz, co dzieje się w klubach senioraKlient z rasowym pieskiem gościem lepszego sortu?Speszona seniorka po jakimś czasie odeszła. To mnie zasmuciło, bo inny, pewny siebie klient, z rasowym pieskiem przy nodze, został nawet zapytany, czy nie potrzebuje wody dla pieska!

Ludzie, co z nami? Czy klientów będzie się teraz dzielić według wieku? Starszy, prawdopodobnie z mniej zasobnym portfelem może być ignorowany? Tym bardziej że nie jest "fancy", bo nie wie, jakie kawy się teraz najczęściej pija?

Pierwsza uwaga: nie zapatrujcie się za bardzo w mody, także na fantazyjne kawy, bo one szybko mijają.

Druga uwaga: bądźcie uważni, przyjaźni i życzliwi dla seniorów. Bo nieuchronnie też się kiedyś nimi staniecie.
Hanna

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (327)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Bufet Włoski w Sheraton Sopot

240 zł
muzyka na żywo, degustacja

Aperitivo Sunday | Czyli 5 godzin hiszpańskiego, nielimitowanego bufetu na 33. piętrze!

199 zł
muzyka na żywo, degustacja

Warsztaty kulinarne dla dzieci

89 zł
degustacja, warsztaty

Najczęściej czytane