Wiadomości

BioBazar, czyli ekologiczne produkty w postoczniowej hali

Zobacz, jak wyglądała pierwsza edycja gdańskiego "Biobazaru"

W sobotę odbyła się w Gdańsku pierwsza edycja "BioBazaru", czyli targowiska z ekologiczną żywnością. Wydarzenie przyciągnęło do postoczniowej hali zobacz na mapie Gdańska tłumy klientów, którzy mogli wybierać produkty spośród stoisk czterdziestu wystawców.Czy kupujesz produkty ekologiczne?

oczywiście, regularnie zaopatruję się w tego rodzaju produkty 31%
tak, ale raczej sporadycznie 41%
nie, choć w przeszłości zakupiłem kilka produktów ekologicznych 13%
wykluczone, nigdy nie kupiłem i zamierzam kupować takich produktów 15%
zakończona Łącznie głosów: 337
Jeszcze kilka lat wstecz, postoczniowe tereny w okolicach ul. Popiełuszki zobacz na mapie Gdańska (dawniej tzw. Nowa Wałowa) były niemal całkowicie wymarłe. Pomiędzy opustoszałymi i niszczejącymi halami hulał wiatr i trudno było wyobrazić sobie, aby z powrotem tętniło tu życie. Jednak wbrew narzekaniom malkontentów okazało się, że ten rejon miasta ma w sobie olbrzymi potencjał.

Wokół ul. Popiełuszki, jak grzyby po deszczu powstają bowiem kolejne kluby i odbywają się coraz to nowe inicjatywy. Jedną z nich jest "BioBazar", czyli targowisko z wyłącznie ekologicznymi produktami, które zorganizowano w sobotę w jednej z postoczniowych hal. Choć była to pierwsza odsłona imprezy, stoiska wystawców z ekologicznymi warzywami, owocami, pieczywem, serami, wędlinami, przyprawami czy przetworami odwiedziły setki klientów.

Jedną z przyczyn frekwencyjnego sukcesu imprezy był zapewne fakt, że mogli tutaj sprzedawać swoje wyroby wyłącznie wystawcy posiadający tzw. certyfikat ekologiczny. W sobotę klienci mogli mogli wybierać spośród 40 stoisk tego rodzaju wystawców. Organizatorzy zapewniają jednak, że kubatura hali pozwoli im na sukcesywne zwiększanie liczby sprzedających.

- Na "BioBazarze" można zakupić wyłącznie produkty ekologiczne. Kluczem, według którego dobieramy wystawców jest tzw. certyfikat ekologiczny. Otrzymanie takiego certyfikatu jest regulowane prawem. Producent, który chce otrzymać taki certyfikat, musi spełnić szereg różnego rodzaju warunków. Nie ma co ukrywać, że na chwilę obecną rynek produktów ekologicznych nie jest w Polsce zbyt duży. Ale absolutnie każdy, kto chce u nas sprzedawać, musi posiadać taki certyfikat - mówi Asia Żuklińska, współorganizatorka "Biobazaru".
Wbrew pozorom, pomiędzy stoiskami bazaru można było spotkać klientów w dosłownie każdym wieku. Od nastolatków, poprzez studentów i ludzi w średnim wieku, na emerytach kończąc. Wszyscy zgodnie podkreślali, że tego typu targowisk brakowało w Trójmieście i z chęcią będą odwiedzać je częściej.

- Podobny bazar jest organizowany od kilku lat w Warszawie. Zawsze żałowałam, że u mnie w Trójmieście nie ma targowiska, na którym mogę zakupić produkty ekologiczne. Choć na razie nie ma tu zbyt wielu wystawców, z przyjemnością wpadnę tu również w kolejnych tygodniach. Produkty ekologiczne są droższe niż ich "zwykłe" odpowiedniki w sklepach, ale uważam, że na tym nie warto oszczędzać. To w końcu inwestycja w nasze zdrowie, która zwróci się na zaoszczędzonych wizytach u lekarza - śmieje się studentka Natalia, którą spotkaliśmy przy jednym ze stoisk.
Jak już wcześniej zasugerowano, "BioBazar" będzie wydarzeniem cyklicznym. Targowisko będzie czynne w każdą sobotę, w godzinach od 8:00 do 16:00. Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronie orgainizatora: www.biobazar.org.pl

Opinie (85)

 • W sklepie

  widziałem "ekologiczny bigos wegetariański" firmy Tox-go, ręcznie robiony z produktów w 100% roślinnych i certyfikowanych. Cena wynosiła 22.90 za tekturowe pudełko zawierające 100 gramów tego produktu, czyli 229 zł za kilo KAPUSTY!!! Czy znajdzie się idiota, który to kupi?

  • 213 6

 • Re: W sklepie

  nie idiota ,a hipster ... i pochwali sie fotka na fejsie,ehh

  • 57 4

 • na JD widziałam jakieś 3 lata temu deski do prasowania za 5200zł. I sprzedawca mówił, że sa tacy co kupują. Trochę mi głupio było, bo jak podeszłam do stoiska zapytac o cenę, a ten wymienił ponad 5 tys. to myślałam, że jaja sobie robi.

  • 34 0

 • bardzo

  fajne owoce, warzywa, mięso, chemia...

  • 23 4

 • Do stoczni po.......Jajka

  ale jaja !!!!!

  rozpiepszyli taka stocznię i wiele innych zakładów !!!!!!

  • 75 17

 • dwa razy w tygodniu, w czwartek i w sobotę w Hali Oliwia od ponad roku jest bazarek z eko produktami :-)

  • 47 2

 • Krew człowieka zalewa,,jak czytam co się robi w byłych zakładach,,,,na litość boską tam powinni ludzie pracować coś produkować a nie hotele tylko stawiać i jakieś bazary wystawiać

  • 22 11

 • hipster = idiota ;-)

  • 41 5

 • A zdrowa i ekologiczna wódka była tam do nabycia?

  Taka zrobiona na ekologicznym zbożu ew. ziemniakach?

  • 35 6

 • a szczotka do kibla za 45 pln w tchibo?

  jak to nazwać?

  • 24 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

03

października

Święto Hal Targowych w Gdyni Gdynia, Hala Targowa

28

października

Restaurant Week Trójmiasto,

Rozrywka

Zdjęcia do filmu "Gierek" w Gdańsku
Zdjęcia do filmu "Gierek" w Gdańsku
Sztuka ozdabiania ciała: czarno-białe tatuaże
Czarno-biała sztuka ozdabiania ciała

Kultura

Roztańczony introwertyk. Artur Rojek w Starym Maneżu
Rojek w Starym Maneżu
Galiony Gdyńskie rozdane
Galiony Gdyńskie rozdane

Najczęściej czytane