• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Degustacja specjalna win hiszpańskich z winnic Bohigas, Valdelana i Sierra Norte

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z wyjątkowym Gościem. W progi gdańskiego salonu Fine Wine zawita Jose Canto przedstawiciel naszych dostawców z Hiszpanii : Bohigas, Valdelana oraz Sierra Norte. W trakcie spotkania przetestujemy aż 7 butelek. Jakich? Ich wybór zostawiamy w rękach Gościa, ale jesteśmy pewni, że nas nie zawiedzie!

lip 24

środa, godz. 18:00

bilety 480 zł
sie 6

wtorek, godz. 18:00

bilety 440 zł
Bohigas to rodzinna firma , której tradycja sięga XIII wieku, choć poprzez różne perypetie małżeńskie dziś nikt już nie nosi tego nazwiska (pierwszy raz nazwę Bohigas na etykiecie zastosowano w 1978 roku). . Swą siedzibę posiada na obrzeżach miasteczka Odena w dolinie rzeki Anoia w północnej części regionu Penedes u podnóży majestatycznych gór Monserrat. Cała posiadłość liczy przeszło 200 ha ale na cele winiarskie przeznaczonych jest 40 w DO Cava.  Piwnice w których dojrzewa wino, nawet na głębokości dziewięciu metrów w znacznej części są historyczne i sięgają XVI wieku będąc jednymi z najstarszych w regionie. Producent wytwarza rocznie ok 650 tyś. butelek wina musującego (butelkowanego dla zachowania jak największej świeżości w partiach na zamówienie co miesiąc), co plasuje go wśród mniejszych producentów. Prócz tego w produkcji są jeszcze wina spokojne w ilości około 500tyś.  Ponad 90% produkcji trafia na eksport. Winogrona do produkcji pochodzą wyłącznie z własnych plantacji. Część z nich wykorzystywanych do produkcji prestiżowych cav liczy przeszło 100lat. Winnica zmierza w kierunku upraw ekologicznych, cześć plantacji jest już certyfikowana.

Bodegas Valdelana należy do Rioja Alavesa regionu winiarskiego z dużą koncentracją wysokiej jakości winorośli. Zróżnicowana z przyrodniczego punktu widzenia kraina okazała się idealna do produkcji wyjątkowych win. Sprzyja tu wszystko. Gliniasto- wapienna gleba, choć trudna na co dzień, daje najlepsze winorośle. Specyficzny mikroklimat winnic Bodegas Valdelana to głównie klimat śródziemnomorski o charakterze atlantyckim i kroplą kontynentalnego jest idealny do uprawy. Cudowne jest też położenie, które zapewnia dużą dawkę słońca. Winnice Bodegas Valdelana, dzięki usytuowaniu na zboczach gór, maksymalnie wykorzystują letnie światło. Nie bez znaczenie jest też doświadczenie kompozytora, czyli według filozofii Bodegas Valdelana enologa. Dokonując naturalnej selekcji odmian, które wykazały najdoskonalsze właściwości adaptacyjne wabrano te, które dzięki właściwością adaptacyjnym, nadały się do produkcji wysokiej jakości win. Winne dzieła komponowane są głównie ze szczepów tempranillo, ale także viura, malvasia, mazuelo i graciano. Zbiór odbywa się ręcznie między wrześniem a październikiem to

Bodega Sierra Norte to miejsce, w któym daje się wyczuć umiłowanie tradycji, wdzięczność dla poprzednich pokoleń, dla ich wysiłku, ciężkiej pracy i odwagi. Winnica ta słynie z ekologicznych upraw. Na 420 hektarach Sierra Norte uprawia rodzime, śródziemnomorskie odmiany, jak bobal czy monastrell, ale też inne, zagraniczne szczepy, które doskonale podkręcają smak tutejszych win. Nadal ważnym czynnikiem rozwoju Sierra Norte jest praca zespołowa, prowadzenie badań i wprowadzanie innowacji.

Spotkanie razem z naszym Gościem Jose Canto poprowadzi Head sommelier Fine Wine Kacper Woźniak.

Więcej informacji:
tel. (5732-83-70
e-mail: gdansk@fine-wine.pl

Więcej na www.fine-wine.pl

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  80 zł
 • Kontakt
  58 732-83-70
Cena: 80 zł/osoba
obejmuje degustację oraz tematycznie dobrane przekąski

Opinie

Katalog.trojmiasto.pl -Wkrótce otwarcie

Nara

Gdynia
Świętojańska 95

Restauracje

Planowane otwarcie

Wkrótce

Najświeższe oceny + dodaj ocenę

Pierogarnia Dziana Dana Mapka 6.0

Pierogarnie
Najpyszniejsze pierogi!

Zapiekanka z pieca Classic 5.9

Fast food
Pani Alicja bardzo uśmiechnięta i pomocna w wyborze dodatków. Zapiekanka pyszna,chrupiąca i świeża

Pierogi Lwowskie Mapka 6.0

Pierogarnie
Bardzo smaczne jedzenie i klimacik

Pierogarnia Dziana Dana Mapka 6.0

Pierogarnie
Bardzo dobre pierogi