• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Dokąd na najlepszą szarlotkę w Trójmieście?

Magda Mielke
22 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Pyszna szarlotka z bitą śmietaną i lodami. Gdzie znajdziemy taką w Trójmieście? Pyszna szarlotka z bitą śmietaną i lodami. Gdzie znajdziemy taką w Trójmieście?

Szarlotka to obok sernika jedno z najpopularniejszych ciast. W wersji klasycznej składa się z półkruchego ciasta i jabłkowego nadzienia, ale można ją przygotowywać na wiele sposobów. Najczęściej podawana jest na ciepło, z bitą śmietaną i lodami. Gdzie w Trójmieście zjemy najlepszą? Oto kilka propozycji.Kawiarnie w Gdyni, Sopocie i Gdańsku


Lubisz szarlotkę?

GdańskPoszukiwania najsmaczniejszej szarlotki można rozpocząć od Pikawy - klimatycznej kawiarni w centrum Gdańska. Domowa szarlotka podawana jest tutaj na gorąco, z bitą śmietaną i cynamonem (18 zł), a na życzenie także z lodami waniliowymi (+4 zł).

 • Szarlotka w Cafe Antidotum
 • Lookier Cafe
 • Szarlotka w Pikawie
 • Szarlotka w Pikawie
Domowa szarlotka to także jeden z najpopularniejszych deserów w Lookier Cafe. Ciasto wypiekane jest tutaj na chrupiącym spodzie, ma delikatny aromat cynamonu i podawane jest z lodami waniliowymi i bitą śmietaną. Kosztuje 22 zł.

Pyszną szarlotkę zjemy też w Cafe Antidotum na Zaspie. Można się tu zrelaksować, wypić kawę z ziaren wypalanych w zaprzyjaźnionej palarni, a przede wszystkim zjeść rzemieślnicze ciasto wypiekane na miejscu, np. szarlotka sypana, podawana na ciepło z domowymi lodami śmietankowymi.

Spacerując nad morzem, warto wpaść na szarlotkę do bistro Rowelove. Ciasto podawane jest tutaj w dwóch wariantach - typowa szarlotka z kruszonką (17,50 zł) albo z dodatkiem lodów i bitej śmietany (22,50 zł).

 • Wariacja na temat szarlotki od Umam.
 • Kaiser Patisserie to ekskluzywna cukiernia, która powstała z myślą o amatorach słodkości i niecodziennych smaków. Tak prezentuje się tutejsza szarlotka.
Nietypową szarlotkę zjemy w Umam. Słynąca z monoporcji (ekskluzywnych, pojedynczych deserów) cukiernia ma w swojej ofercie ciastko inspirowane klasyczną szarlotką. Tutaj na ten deser składa się spód z herbatnika maślanego, przygotowywany z mąki migdałowej, smażone jabłko z cynamonem, a wszystko okrywa mus z białej czekolady.


W poszukiwaniu wykwintnych ciastek warto zajrzeć też do niedawno otwartych w Gdańsku i Sopocie cukierni Kaiser Patisserie. Tutejsza szarlotka składa się z kremu waniliowego i karmelizowanych jabłek aromatyzowanych trawą żubrową. Podawana jest na kruszonce z dodatkiem mlecznej czekolady.

 • Domowa szarlotka w Santa Cafe.
 • Wykwintna szarlotka na ciepło z lodami waniliowymi w Cafe Ferber.
 • Wykwintna szarlotka na ciepło z lodami waniliowymi w Cafe Ferber.

GdyniaW Gdyni pyszną szarlotkę znajdziemy w F. Minga. To idealny pomysł na chwilę przerwy podczas jesiennego spaceru po plaży czy Bulwarze. Ciasto podawane jest tutaj klasycznie - na ciepło, z bitą śmietaną i gałką lodów waniliowych. Za taki deser zapłacimy 20 zł.

Dokąd na gorącą czekoladę w Trójmieście? Dokąd na gorącą czekoladę w Trójmieście?
Domową szarlotkę z gałką lodów waniliowych i bitą śmietaną zjemy też na deser w Mandu. Ciastko kosztuje 17 zł.

Pięknie prezentuje się też szarlotka w gdyńskiej Kofeinie. To klasyczna tartaletka prosto z pieca - z jabłkami pod kruszonką, przyprószona cynamonem i podawana z lodami waniliowymi.

SopotKawiarnia Pociąg do na sopockim dworcu zaprasza na domową szarlotkę w cenie 14 zł lub z lodami i bitą śmietaną w cenie 17 zł. Tej jesieni kawiarnia wprowadziła też nowość - szarlotkę w słoiku, czyli deser na bazie jabłek w karmelu i kruszonki.

W Santa Cafe szarlotka dostępna jest niemal codziennie. Domowe ciasto (pieczone przez właścicielkę) podawane jest na ciepło i z lodami.

Szarlotka z lodami waniliowymi cieszy się dużą popularnością również w Cafe Ferber. Za domowe ciacho z lodami waniliowymi zapłacimy tu 21 zł.

 • Szarlotka w formie tartaletki.
 • Szarlotka w formie tartaletki.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (54)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Rodzinne Niedziele - Brunch Mera Brasserie

170 zł
degustacja

Niedzielny brunch z muzyką na żywo

190 zł
muzyka na żywo, degustacja

Bufet Włoski w Sheraton Sopot

240 zł
muzyka na żywo, degustacja

Katalog.trojmiasto.pl - Wkrótce otwarcie

Najczęściej czytane