• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Festiwal Celebracje & Degustacje (1 opinia)

 • Kalendarz
  11 - 17 października 2021
 • Lokalizacja
  Trójmiasto
 • Bilety
  70 - 110

Zapraszamy na pierwszy w Polsce kulinarny festiwal Celebracje & Degustacje. Restauracje to nie tylko dobre jedzenie, ale też miejsce wspólnej celebracji życia. Niezależnie od płci, orientacji, poglądów i wyznania STÓŁ jest symbolem dialogu, jedności i radości, również ponad podziałami.

Maciej Nowak ambasador kulinarny wydarzenia, w każdej biorącej udział w akcji restauracji rekomenduje trzy dania do specjalnej, festiwalowej karty. Poza przystawką, daniem głównym, deserem będą na gości czekały niespodzianki do degustacji w ramach ceny kolacji: deska serów, wino, owoce morza i polskie oleje.

Goście Celebracji & Degustacji będą mieli do wyboru degustację w wersji wegetariańskiej lub klasycznej. Natomiast partnerzy projektu wzbogacą to doświadczenie. Na stole pojawią się talerze szlachetnych serów długo dojrzewających Skarby Serowara, przekąski z owoców morza i ryb prosto z portów Selgrosa, oleje tłoczone na zimno Kujawski oraz włoskie wina Insight Casa Pecunia.

Co ważne, 5 proc. procent dochodu z każdej kolacji zostanie przeznaczone przez restauratorów na wsparcie Polskiej Akcji Humanitarnej.


W Trójmieście performance przy wspólnym stole odbywa się w Gdyni, na plaży Orłowo już 28 września.

- Plaża to miejsce otwarte, symbol wolności, ale też miejsce drogi dla emigrantów i uchodźców, których nie wszyscy akceptujemy, miejsce ucieczek i powrotów, okno na świat. Zaprośmy ich do stołu. - tłumaczy Agnieszka Małkiewicz z FOR Solutions współorganizatorka wydarzenia.

Performance będzie symbolicznym początkiem i zapowiedzią wspólnych stołów w festiwalowych restauracjach: przestrzenią do poznania się, rozmów, celebracji wspólnego czasu i degustacji smaków, można by rzec "rozpieszczalności".

Trójmiejskie restauracje, które wezmą udział w festiwalu to:
Osteria Fino, Sztuczka, Sztuczka Bistro, Vinegre, Malika, Courtyard by Marriott, Fisherman, Fino Gdańsk, Spożywczy Food & Drinks oraz Piwna 47.

Opinie (1)

 • Mlodzi ,piekni i bogaci

  A rzeczywistość to łysy z grzebieniem

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najświeższe oceny + dodaj ocenę

Pizzeria Francesco Mapka 6.0

Pizzerie
doskonałe nie tylko ciasto ale także dodatki:)

La Cuccina Mapka 6.0

Restauracje
polecam, fantastyczna kuchnia,

Mercure Gdańsk Posejdon Mapka 6.0

Restauracje
Znakomite miejsce do spotkań okolicznościowych, uroczystych obiadów, kolacji itp. Menu dopracowane w bardzo życzliwej... więcej

Małpi Pub Mapka 6.0

Puby
Super obsługa i klimat miejsca

Najczęściej czytane