Festiwal Czekolady, Kawy i Słodyczy. Dużo pyszności w jednym miejscu

Praliny, czekolady, ciasta i ciasteczka, a do tego wszystkiego aromatyczna kawa i herbata. Tak mogą spędzić pierwszą niedzielę czerwca wszyscy ci, którzy przyjdą na Festiwal Czekolady, Kawy i Słodyczy do gdańskiego Plenum na terenie stoczni. Wstęp jest bezpłatny, a wydarzenie trwa do godziny 18.Czyżbyśmy powoli wracali do "normalnego" życia pełnego imprez i wydarzeń? Jak przyznają organizatorzy, niedzielny festiwal udało się zorganizować niejako "rzutem na taśmę". Do samego końca nie było wiadomo, czy pozwolą na to obostrzenia pandemiczne. Udało się, choć w nieco okrojonej formie. Ze względu na brak programu warsztatów i pokazów, w tym roku wstęp dla gości jest wolny.

Co ciekawe, osoby związane z branżą cukierniczą i z kawą nie narzekają na brak klientów w tym pandemicznym czasie. Wielu wystawców, którzy zwykle byli zainteresowani pojawieniem się na gdańskim festiwalu, w tym roku odpuściło ze względu na... gigantyczny popyt. Ilość pracy i możliwości "przerobowe" sprawiły, że musieli tym razem zrezygnować z wydarzenia.

Sposób na zaparzenie najlepszej kawy. Od czego zależy?Słodko, słodziejTak czy owak, czekolady w Plenum nie brakuje. Łasuchy i kawosze na pewno znajdą tam coś dla siebie. Na stoiskach aż roi się od pyszności, przygotowywanych z pasją i sercem w niewielkich manufakturach. Jest m.in. wegańska czekolada, przygotowana zupełnie bez mleka, a zaskakująca swoim głębokim, ciekawym smakiem; gorzka czekolada, która w smaku wcale nie jest gorzka; tabliczki czekolady upstrzone kolorowymi drażetkami, liofilizowanymi owocami; praliny i ciasta, których rodzajów wprost nie sposób wymienić.

Miłośnicy kawy również nie wyjdą z Plenum zawiedzeni, bo stoisk z kawą jest niemal tyle samo, co tych ze słodyczami. Naszą uwagę przyciągnęło m.in. stoisko z kawą smakową z Kanady: ciekawa zarówno na "gorzko", jak i po dosłodzeniu. Ci, którzy wolą herbatę, również mogą wybierać i przebierać w jej rodzajach.

Jak na każdym wydarzeniu targowym, tak i tutaj spotkali się eksperci i pasjonaci, mogący wymienić się opiniami i doświadczeniami na wiele tematów branżowych. Zatem, wesoło degustując czekoladę, można również posłuchać, co o czekoladzie i kawie mają do powiedzenia specjaliści od tych uwielbianych powszechnie tematów.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (25)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

BUFET WŁOSKI Pasta e Vino
BUFET WŁOSKI Pasta e Vino
degustacja
g. 18:00 - 22:30
Sopot, Sheraton
Miesiąc kubański w Oria Magic House
Miesiąc kubański w Oria Magic House
degustacja
wrz 1-13.10
Gdańsk, Oria Magic House
Brunch z Merą
Brunch z Merą
degustacja
g. 13:00
Sopot, Sopot Marriott Resort & Spa

Nowe Lokale

Wkrótce otwarcie