stat
Impreza już się odbyła

Festiwal Jabłka (2 opinie)

Pokazy gotowania Tomasza Purola, językowe skojarzenia z jabłkiem Jerzego Bralczyka, warsztaty kulinarne z jabłkiem w roli głównej oraz mnóstwo innych atrakcji towarzyszyć będzie FESTIWALOWI JABŁKA, który odbędzie się 24 września 2016r na Targu Węglowym w Gdańsku. To już trzecia edycja tego wydarzenia.

bilety 30 zł

Festiwal Korektywy

gru 14

sobota, godz. 10:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Już 24 września na Targu Węglowym odbędzie się wydarzenie organizowane przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw. Sadownicy, którzy przyjadą do Gdańska z różnych stron Polski zaprezentują to, czym możemy chwalić się na całym świecie - najsmaczniejsze, najbardziej dorodne i zdrowe jabłka z polskich sadów, którymi częstować będą przybyłych na Festiwal mieszkańców Trójmiasta.

Celem przedsięwzięcia jest promocja jabłek - zarówno ich walorów zdrowotnych, jak i smakowych. Polska jest trzecim, co do wielkości producentem tych owoców na świecie i trzecim ich eksporterem. W ostatnim sezonie polskie jabłka trafiły do kilkudziesięciu krajów świata. Niekwestionowane walory jabłek polskich warte są tego, by Polacy sięgali po nie częściej niż dotychczas. Wydarzenie w formie pikniku jest znakomitym sposobem, by zwiększyć świadomość społeczeństwa, co do zdrowotnych właściwości jabłek i przyczynić się do zwiększenia spożycia tych owoców, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, której sposób odżywiania się pozostawia wiele do życzenia - mówi Witold Boguta - prezes zarządu Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw w imieniu organizatorów Festiwalu.

W programie Festiwalu Jabłka nie zabraknie atrakcji dla publiczności oraz występów gwiazd. I tak zaplanowane zostały pokazy kulinarne pt: Jabłko od kuchni w wykonaniu Tomasza Purola, które zakończą się degustacją przygotowanych dań - Cielęciny z musem jabłkowym, pudrem z jabłka i kompresowanym jabłkiem oraz chłodnika jabłkowego z kluskami jeżynowymi i świeżym jabłkiem.

Ciekawie zapowiada się quiz "Wszystko, czego nie wiesz o jabłku" połączony z degustacją różnych odmian jabłek i przykładami zastosowań. Tę część przygotuje wykładowca z SGGW - prof. Kazimierz Tomala. Jabłko "na język" weźmie Jerzy Bralczyk, a o jabłkach na swoim stole opowie Katarzyna Cichopek. Pani Katarzyna będzie obecna na pikniku przez cały dzień i poprowadzi program wydarzeń na scenie.

Zainteresowanie publiczności z pewnością przyciągną warsztaty kulinarne, podczas których profesjonalni kucharze będą uczyć, jak przygotować smakołyki z jabłkiem w roli głównej. Tegoroczna ich edycja odbędzie się pod patronatem Kreatywnej Kuchni. Pokazy kulinarne każdorazowo kończyć się będą wspólną degustacją.

Organizatorzy pomyśleli także o najmłodszych - dla nich przygotowana zostanie strefa zabaw, w której animatorzy prowadzić będą warsztaty artystyczne, zabawy zręcznościowe oraz konkursy z nagrodami. Nie zabraknie ulubionych przez dzieci, pokazów baniek mydlanych oraz malowania buziek. Nowością w tegorocznym programie jest konkurs plastyczny dla dzieci Jabłko Malowane.

W imieniu organizatorów - Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw zapraszamy w ostatnią sobotę września do Gdańska na targ Węglowy. Zwyczajowo pod koniec września cieszymy się w Polsce piękną pogodą, która będzie sprzyjać dobrej zabawie.

Ramowy program wydarzenia (scena)*

10:00 - otwarcie terenu dla publiczności (konferansjer - Katarzyna Cichopek)

10:05 -10:30 - zabawy na scenie

10:30 - uroczyste otwarcie Festiwalu

11:00 - konkursy z nagrodami dla publiczności

11:30 - Jabłko nasze niecodzienne - Katarzyna Cichopek

12:00 - konkursy z nagrodami

12:30 - 13:30 Jabłko od kuchni - pokaz gotowania - Tomasz Purol

13:30 - 14:30 Quiz wiedzy o jabłku dla publiczności - prof. Kazimierz Tomala SGGW

14:30 - 15:15 Jabłko od kuchni - pokaz gotowania - Tomasz Purol

15:15 - konkursy z nagrodami

15:45 - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci Jabłko Malowane

16:00 - "Jabłko na języku" - czyli jabłko w języku, literaturze i sztuce - prof. Jerzy Bralczyk

16:30 - 18:00 zabawy i konkursy z nagrodami

Przez cały czas trwania Festiwalu Jabłka:
WARSZTATY KULINARNE z degustacjami pod patronatem Kreatywnej Kuchni
- ekspozycja polskich sadowników - bezpłatne degustacje kilkudziesięciu odmian jabłek oraz produktów

- STREFA DZIECKA - malowanie buziek, warsztaty artystyczne, fotobudka, zabawy z chustą, bańki mydlane, gry i zabawy zręcznościowe, konkursy z nagrodami

* Program może ulec zmianom z przyczyn niezależnych od Organizatora

Sponsorzy i patroni strefy kulinarnej:

BGŻ BNP PARIBAS
Bank zmieniającego się świata

Gdańskie Młyny

Informacje:
https://www.facebook.com/Festiwal-Jabłka-1466481540292504/
www.grupyogrodnicze.pl

Organizator:
Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw
- Spółdzielnia Osób Prawnych
ul. Świętokrzyska 20, lok. 321,
00-002 Warszawa
tel./fax. (22) 5054701, e-mail: grupy.ogrodnicze@gmail.com

Współpraca:
Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej
Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych
Stowarzyszenie Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw "Unia Owocowa"

Projekt współfinansowany z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wkrótce otwarcie

AleBrowar Wajdeloty

Gdańsk
Wajdeloty 21

Puby

Planowane otwarcie

29 listopada 2019

Wyspa Północ

Gdańsk
Chmielna 3

Restauracje

Planowane otwarcie

23 listopada 2019

Treinta y tres

Gdańsk
al. Grunwaldzka 472

Restauracje

Planowane otwarcie

Listopad 2019

Najświeższe oceny + dodaj ocenę

Mount Blanc 3.2

Kawiarnie i herbaciarnie
Tragiczna obsługa w dniu dzisiejszym. Przy znikomym ruchu w kawiarni Pani kelnerka zapomniała połowy zamówienia pewni... więcej

Pizzeria La Parma 2.2

Pizzerie
Nie polecam. Dania obiadowe zamówione w Święto przyjechały bardzo szybko. To tyle z plusów. Jeśli chodzi o samo zamów... więcej

Trattoria Gusto 6.0

Restauracje
Odwiedziliśmy wraz z żoną ten lokal dwa dni temu - piątek wieczór - w restauracji wszystkie stoliki zajęte, zrezygnow... więcej

White Star 1.7

Restauracje
Najgorszy burger jakiego jadłem. Mięso smakuje jak gotowe z biedronki, sosy najtańsze bez smaku i za dużo, długi czas... więcej