stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Grill Festiwal (1 opinia)

Wydarzenie w ramach

Przystawka z ryb bałtyckich lub jeziornych, potrawa z wykorzystaniem antrykotu z polskiej wołowiny - to zadania przed którymi staną uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego o Tytuł GOLD GRILL TEAM podczas imprezy Grill Festiwal 2019 w Gdańsku. W pierwszy kwietniowy weekend nad AMBEREXPO unosić się będzie smakowity zapach potraw z grilla.

Relacja z imprezy

kwi 4-5

sobota - niedziela

Gdańsk,
Wstęp wolny
POLE BITWY
Pierwszego dnia w konkursie zmierzą się uczniowie szkół gastronomicznych (klasy szkół zasadniczych zawodowych oraz technika o profilu gastronomicznym oraz innych pokrewnych zawodów), natomiast drugiego - profesjonalni kucharze. Efekt grillowych zmagań oceniać będzie profesjonalne jury pod przewodnictwem Krzysztofa Szulborskiego, prezesa  Stowarzyszenia Kucharzy Polskich. Honorowym jurorem Konkursu będzie legendarny Szef Kuchni Kurt Scheller.

Zmagania konkursowe w kategorii JUNIOR poprowadzi Łukasz Konik - szef kuchni zafascynowany naukowym podejściem do sztuki tworzenia potraw, specjalizujący się w kuchni molekularnej, Prezes Polskiej Inicjatywy Kulinarnej, znany widzom z programów telewizyjnych "Pytanie na śniadanie" (TVP2) oraz MasterChef Junior (TVN). 

Prowadzącym pojedynek na grille drugiego dnia w kategorii MASTER będzie Tomasz Jakubiak - kucharz i dziennikarz kulinarny, gospodarz popularnego programu "Jakubiak lokalnie" (Kuchnia+), występował także w telewizji śniadaniowej "Dzień Dobry TVN" i w programie "Pytanie na śniadanie". Jakubiak przekonuje do korzystania z rodzimych, regionalnych produktów, promuje polską kuchnię i polskich producentów.

Na zwycięzców czekają puchary i cenne nagrody. W kategorii Master nagrody pieniężne i rzeczowe, w kategorii Junior nagrody rzeczowe oraz staże w trójmiejskich restauracjach: Biały Królik, Corrèze i Eliksir.

CO POŁOŻYĆ NA RUSZCIE?
Konkursowi towarzyszyć będzie szereg atrakcji: kulinarne pokazy, spotkania z pasjonatami gotowania, prelekcje piwowarów, strefa piknikowa z DJ-em oraz strefa zbaw dla najmłodszych. Będzie też można dowiedzieć się co, jak i kiedy grillować. Nie zabraknie kulinarnych sztuczek i sekretów. Na tych, którym kibicowanie podczas konkursowych zadań zaostrzy apetyt, czekać będzie specjalnie przygotowana strefa FOOD COURT, a w niej smakowitości przyrządzane oczywiście na grillu. Natomiast na miłośników specjałów kuchni świata ze swoją ofertą czekać będą Food Trucki.

CHWYTAJ DZIEŃ!
Grill Festiwal to nowy, cykliczny projekt Międzynarodowych Targów Gdańskich realizowany przy współpracy Restauracji AMBERESIDE oraz firmy Sebastian Cichy MOBILE CHEF. Impreza odbywa się w ramach organizowanego w Gdańsku od pięciu lat FREE TIME FESTIWALU - rozpoznawalnego, realizowanego w nowoczesnej, dynamicznej formule wydarzenia, które co roku odwiedza 20 000 gości.
FREE TIME to multidyscyplinarny bank pomysłów, jak twórczo i przyjemnie spędzać czas wolny. Impreza adresowana do ludzi nielubiących się nudzić, aktywnie i twórczo spędzających czas, rodzin z dziećmi, poszukujących nietypowych i ciekawych atrakcji turystycznych, kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. WARTO TU BYĆ!

GRILL FESTIWAL W PIGUŁCE

ORGANIZATORZY
Międzynarodowe Targi Gdańskie SA, Restauracja Amberside, Sebastian Cichy - Mobile Chef

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wkrótce otwarcie

Al Dente

Sopot
Grunwaldzka 8-10

Restauracje

Planowane otwarcie

luty 2020

Restauracja Felicia

Gdańsk
Ogarna 11/12

Restauracje

Planowane otwarcie

zima 2020

Manekin

Gdynia
Zygmuntowska 4

Naleśnikarnie

Planowane otwarcie

Lato 2020

Najświeższe oceny + dodaj ocenę

Da Grasso 2.2

Pizzerie
Niestety ale nie polecam , pizza cieńsza niż naleśnik przypalona , sucha , nie smaczna,

Tawerna CZARNA PERŁA 5.3

Restauracje
Dziękujemy przemiłej obsłudze za wieczór walentykowy. Spisaliście się na medal. Szczególne podziękowania dla Pani wok... więcej

Moje Miejsce 6.0

Restauracje
Super Klimat, pyszne duże porcje i bardzo przystępne ceny. Polecam z całego serca.

Bistro Pobite Gary 3.2

Restauracje
Za jedzenie dałabym jak najbardziej 4 gwiazdki, smaczna ryba dorsz z frytami (frytki niestety były trochę niedosmażon... więcej