stat
PATRONAT

Grill Festiwal

Przystawka z ryb bałtyckich lub jeziornych, potrawa z wykorzystaniem antrykotu z polskiej wołowiny - to zadania przed którymi staną uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego o Tytuł GOLD GRILL TEAM podczas imprezy Grill Festiwal 2019 w Gdańsku. W pierwszy kwietniowy weekend nad AMBEREXPO unosić się będzie smakowity zapach potraw z grilla.

W programie:
- Ogólnopolski Konkurs Kulinarny o tytuł GOLD GRILL TEAM
- Pokazy kulinarne
- Prezentacje firm partnerskich
- Spotkania z pasjonatami gotowania
- Chwile relaksu przy dobrym jedzeniu w Strefie Food Court

POLE BITWY
Pierwszego dnia w konkursie zmierzą się uczniowie szkół gastronomicznych (klasy szkół zasadniczych zawodowych oraz technika o profilu gastronomicznym oraz innych pokrewnych zawodów), natomiast drugiego - profesjonalni kucharze. Efekt grillowych zmagań oceniać będzie profesjonalne jury pod przewodnictwem Krzysztofa Szulborskiego, prezesa Stowarzyszenia Kucharzy Polskich. Honorowym jurorem Konkursu będzie legendarny Szef Kuchni Kurt Scheller.

Zmagania konkursowe w kategorii JUNIOR poprowadzi Łukasz Konik - szef kuchni zafascynowany naukowym podejściem do sztuki tworzenia potraw, specjalizujący się w kuchni molekularnej, Prezes Polskiej Inicjatywy Kulinarnej, znany widzom z programów telewizyjnych "Pytanie na śniadanie" (TVP2) oraz MasterChef Junior (TVN).

Prowadzącym pojedynek na grille drugiego dnia w kategorii MASTER będzie Tomasz Jakubiak - kucharz i dziennikarz kulinarny, gospodarz popularnego programu "Jakubiak lokalnie" (Kuchnia+), występował także w telewizji śniadaniowej "Dzień Dobry TVN" i w programie "Pytanie na śniadanie". Jakubiak przekonuje do korzystania z rodzimych, regionalnych produktów, promuje polską kuchnię i polskich producentów.

Na zwycięzców czekają puchary i cenne nagrody. W kategorii Master nagrody pieniężne i rzeczowe, w kategorii Junior nagrody rzeczowe oraz staże w trójmiejskich restauracjach: Biały Królik, Corrèze i Eliksir.

CO POŁOŻYĆ NA RUSZCIE?
Konkursowi towarzyszyć będzie szereg atrakcji: kulinarne pokazy, spotkania z pasjonatami gotowania, prelekcje piwowarów, strefa piknikowa z DJ-em oraz strefa zbaw dla najmłodszych. Będzie też można dowiedzieć się co, jak i kiedy grillować. Nie zabraknie kulinarnych sztuczek i sekretów. Na tych, którym kibicowanie podczas konkursowych zadań zaostrzy apetyt, czekać będzie specjalnie przygotowana strefa FOOD COURT, a w niej smakowitości przyrządzane oczywiście na grillu. Natomiast na miłośników specjałów kuchni świata ze swoją ofertą czekać będą Food Trucki.

W ramach wydarzenia

Bike Festiwal 2019

kwi 6-7

sobota - niedziela, godz. 10:00 - 17:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Wkrótce otwarcie

Palce lizać

Gdynia
10 Lutego 11

Bary, bistro

Planowane otwarcie

wiosna 2019

Plotkin Bistro

Gdańsk
Długi Targ 28/29

Bary, bistro

Planowane otwarcie

połowa kwietnia 2019

Sparkling - food & drink

Gdańsk
Świętego Ducha 12/14

Bary, bistro

Planowane otwarcie

wiosna 2019

Najświeższe oceny + dodaj ocenę

Winne Grono pokaż na mapie 5.8

Restauracje
Winne Grono wkroczyło w nowy sezon z nową kartą. Mówi się, że lepsze jest wrogiem dobrego. Ale tutaj w Winnym Gronie ... więcej

poprostu bistro pokaż na mapie 1.0

Bary, bistro
Dzień szybciej zamawiałam zupę pomidorowa była słona!!! pomyślałam że kucharzowi troszkę za dużo się sypnęło, ale dzi... więcej

Kobo Burger pokaż na mapie 2.0

Burgery
Burgery są duże, jednak całość jest naprawdę bardzo sucha, burger kociewski boyfrend to totalna klapa, sosu chrzanowe... więcej

Guga pokaż na mapie 5.8

Restauracje
Perełka w gastronomicznym światku Trójmiasta. Oryginalne, zdrowe dania podane przez uprzejmą obsługę. Warto tam zajrz... więcej