• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ile zapłacimy za piwo na koncercie?

goch
17 marca 2023, godz. 15:00 
Opinie (78)
Piwo na koncercie to dla wielu coś, bez czego nie można się obyć - dodatek do muzyki. Umilacz czasu. Ile dziś trzeba zapłacić za szklankę złocistego trunku? Praktycznie wszędzie będzie to kilkanaście złotych. Piwo na koncercie to dla wielu coś, bez czego nie można się obyć - dodatek do muzyki. Umilacz czasu. Ile dziś trzeba zapłacić za szklankę złocistego trunku? Praktycznie wszędzie będzie to kilkanaście złotych.

Kiedy idziemy na koncert, zazwyczaj od razu udajemy się do baru, aby zamówić - najczęściej - piwo. Dziś to już jednak nie jest koszt kilku złotych, a kilkunastu. Ceny wzrosły, ale wynika to z wielu czynników. Najciekawsze jest jednak to, że tak jak kiedyś była spora różnica w kwotach między piwami korporacyjnymi a kraftowymi, tak dziś jest ona nieznaczna lub żadna.Nigel Kennedy & Band Spiritual Connection Wszystkie koncerty znajdziesz w naszym kalendarzu imprez

Czy ceny piwa na koncertach są twoim zdaniem za wysokie?

Wszystko drożeje. Nie podoba nam się to, bo jednak wolelibyśmy mieć te pieniądze w portfelu, ale - niestety - od miesięcy obserwujemy wzrost cen. W związku z tym nie możemy się też dziwić, że w lokalach gastronomicznych czy klubach koncertowych ceny również poszły w górę.

Wiąże się to z utrzymaniem przestrzeni, wypłatami dla pracowników, opłatami za prąd i wszystko inne. Duży skok cenowy mogliśmy zaobserwować po pandemii. Wtedy to było dla nas szokiem, teraz - owszem - kręcimy nosem, ale niektórzy zdążyli się już trochę przyzwyczaić. Niestety marże na towary w gastronomii mocno poszły w górę, stąd taka dysproporcja z cenami, które widzimy na sklepowych półkach.

Najciekawsze w tym wszystkim jest jednak spłaszczenie cen. W tym konkretnym przypadku cen piwa. Kiedy przypomnimy sobie nie tak przecież odległe czasy, zauważymy, że korporacyjne półlitrowe piwo z kija potrafiło w niektórych miejscach nie przekraczać 10 zł. Butelkowe zawsze były nieco droższe, ale też bez przesady. Różnicę dało się odczuć w przypadku piw zagranicznych czy kraftowych. Dziś natomiast wszystkie kwoty są na jednym poziomie.


Oznacza to, że bez znaczenia, czy w lokalu znajdziemy - przykładowo - tylko produkty Grupy Żywiec, czy też całą paletę piw rzemieślniczych, możemy spodziewać się, że w każdym z tych przypadków przyjdzie nam zapłacić mniej więcej 15 zł. Czasem nawet więcej. Dużo więcej.

Zajrzymy więc do popularnych trójmiejskich klubów koncertowych. Ile będziemy musieli zapłacić za piwo, kiedy wybierzemy się do Parlamentu? Lokal w swojej ofercie ma piwa Grupy Żywiec. Ceny za piwa lane zaczynają od 13 zł za 0,3 l, a kończą na 16 zł za 0,5 l. Przy wyborze piwa w butelce musimy liczyć się z kosztem pomiędzy 11 a 16 zł, czyli w tym przypadku ceny są bardzo zbliżone, nie ma dysproporcji.

W Starym Maneżu praca barów w przestrzeni koncertowej jest zawieszana na czas koncertu. Po piwo musimy udać się do barów w przestrzeni restauracyjnej. W Starym Maneżu praca barów w przestrzeni koncertowej jest zawieszana na czas koncertu. Po piwo musimy udać się do barów w przestrzeni restauracyjnej.
Przenosimy się do Gdyni. W tamtejszym Podwórko.art, gdzie działa klub muzyczny Ucho, znajdziemy piwa lane oraz w butelce. Te pierwsze kosztują między 10 a 12 zł, ale w przypadku butelkowanych trunków sprawa wygląda już zgoła inaczej. Tu w ofercie znajdują się piwa czeskie, rzemieślnicze czy regionalne - ich ceny wahają się od 15 do 24 zł.

We wrzeszczańskim Starym Maneżu, który oferuje piwa z browaru Vrest, ceny są takie same dla każdego z gatunków. Za 0,3 l zapłacimy 13 zł, a za duże, półlitrowe - 17 zł. Należy jednak pamiętać, że od pewnego czasu bary w przestrzeni koncertowej na czas występu wykonawców są zawieszane, więc w tym czasie po kolejny napitek trzeba udać się do przestrzeni restauracyjnej.

W B90Drizzly Grizzly, czyli popularnych klubach koncertowych na terenach postoczniowych, za piwa zapłacimy dokładnie tyle samo. Lokale należą do tego samego właściciela, są ze sobą połączone, więc nie było sensu tworzyć osobnego cennika. W ofercie znajdziemy pozycje z Grupy Żywiec oraz piwa kraftowe. Tak z kranu, jak i w butelkach. Ich ceny wahają się od 12 do 18 zł.


Oczywiście w ofertach wszystkich lokali znajdują się także coraz popularniejsze piwa bezalkoholowe. Ich cena to również - uśredniając - ok. 14 zł. Należy jednak pamiętać, że czasem może ona dotyczyć butelek 0,33 l. Warto więc wcześniej zapytać na barze, co mamy do wyboru.

Niektórzy preferują piwa butelkowe. Kiedyś były one znacznie droższe od tych lanych - dziś ceny są praktycznie na tym samym poziomie. Niektórzy preferują piwa butelkowe. Kiedyś były one znacznie droższe od tych lanych - dziś ceny są praktycznie na tym samym poziomie.
Wybierając się na koncert, musimy zatem przygotować się na wydatek co najmniej kilkudziesięciu dodatkowych złotych, jeśli mamy zamiar do muzyki sączyć złocisty trunek. Widać jednak, jak w ostatnich latach spłaszczyły się ceny w menu niemalże wszystkich lokali.

Teraz nie ma tak naprawdę podziału na lokale tańsze i droższe - wszystkie są na bardzo zbliżonym pułapie cenowym. Oczywiście wciąż są miejsca bardziej premium, jednak w przypadku lokali typowo koncertowych możemy mówić o pewnym ustandaryzowaniu cen piw oraz pozostałych alkoholi.
goch

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (78)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Warsztaty kulinarne dla dzieci

89 zł
warsztaty

Tapas Fiesta & Siesta

muzyka na żywo, degustacja

La Musica Cubana w Olivia Garden

23 zł
muzyka na żywo

Najczęściej czytane