• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Jarmark Żuławskie Smaki

Ekologiczny jarmark domowych specjałów, który zdążył podbić serca mieszkańców Trójmiasta, ponownie pojawi się w CH Osowa 7 i 8 października. Żuławskie Smaki to żywność slow food tworzona przez lokalnych rzemieślników. Nie braknie tu wędlin własnej produkcji, pierogów, kiszonek, wypieków, a także prawdziwie jesiennych przysmaków, jak miody z domowej pasieki czy innowacyjna nutella ze śliwek. A wszystko to zgodnie z kuchnią regionalną, czyli po żuławsku.

Kolejna edycja Żuławskich Smaków to okazja, by wyposażyć na jesień swoje spiżarnie w zdrowe, ekologiczne produkty. Jarmark ponownie zawita do CH Osowa w najbliższych dniach - 7 i 8 października. Lokalni producenci zaoferują wyroby, które na co dzień tworzą w swoich domach czy niewielkich manufakturach, zgodnie z ideą slow food, a więc z prostych, naturalnych składników, bez dodatku ulepszaczy. Dodatkowo będą to dania i produkty regionalne, z których słynie Gdańsk i okolice.

Podczas jarmarku dostępna będzie cała gama najróżniejszych smaków. Aromatyczne wędliny, domowe pierogi, słodkie wypieki, naturalne miody z domowej pasieki, zdrowe kiszonki oraz wiele innych specjałów niedostępnych w komercyjnej sprzedaży. Oprócz tradycyjnych potraw lokalni producenci starają się zaskakiwać również nowymi smakami proponując takie innowacje jak keczup z cukinii, czy nutella śliwkowa.

Podczas wydarzenia wystawcy nie tylko będą sprzedawać swoje wyroby, lecz także chętnie opowiedzą o nich wszystkim zainteresowanym. To dobra okazja, by zasmakować się w kuchni żuławskiej, a jednocześnie także poznać jej specyfikę.

Na tegorocznym jarmarku można będzie spotkać wystawców, takich jak Miody Gustawa, Specjały z Borów, Browar Żuławy, Kuchnia Halinki, Słodki Zakątek, Żuławskie Smaki czy Kiszonki. Najbliższe Żuławskie Smaki czynne będą 7 i 8 października, w godzinach otwarcia galerii, czyli 10.00-21.00.

Opinie

Wkrótce otwarcie

Restauracja Co-nieco

Sopot
Bitwy pod Płowcami 61

Restauracje

Planowane otwarcie

zamknięte na zimę

Berg Cafe

Gdańsk
Długi Targ 3

Kawiarnie i herbaciarnie

Planowane otwarcie

wiosna 2023

Najświeższe oceny + dodaj ocenę

Amare Gusto Mapka 6.0

Restauracje
wszystko super bardzo mi się podobało jedzenie pyszne :)

Cukiernia Baccate Mapka 6.0

Cukiernie i piekarnie
Zdecydowanie Najlepsza cukiernia w trójmiescie! Klasa sama w sobie, wyroby pierwsza klasa, każdy znajdzie coś dla sie... więcej

PG4 Mapka 5.5

Browary
Pyszne piwo zgodne ztradycja Gdanska. Klimatyczne miejsce;))

KFC Mapka 5.7

Fast food
Teraz jest że do bismarta za 1zl jest dodatkowa paczuszka frytek, byłam z córką w kfc w Bałtyckiej dokładnie 22.11.20... więcej