Wiadomości

Kolacja w ciemności: nowe doświadczenie kulinarne

Kolacja w ciemności odbywa się w całkowitej... ciemności. Pozbawiając gości zmysłu wzroku organizatorzy liczą na nietuzinkowe doznania smakowe.
Kolacja w ciemności odbywa się w całkowitej... ciemności. Pozbawiając gości zmysłu wzroku organizatorzy liczą na nietuzinkowe doznania smakowe. fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

Kolacji degustacyjnych odbywa się w Trójmieście wiele. Alternatywnych przeżyć kulinarnych jest natomiast stosunkowo mało. Jednym z takich wydarzeń jest z pewnością kolacja w ciemności, która odbyła się w restauracji Piwnica Rajców. Goście musieli zmierzyć się przede wszystkim z ciekawością, bo nie wiedzieli, co jedzą ani gdzie dokładnie się znajdują.Czy chciał(a)byś wziąć udział w kolacji w ciemności?

tak, to coś nowego 40%
tak, ale nigdy nie miałe(a)m okazji 19%
nie, ale kupił(a)bym komuś w prezencie 4%
nie, wolę normalne kolacje 37%
zakończona Łącznie głosów: 497
Nietuzinkowe przeżycia kulinarne cieszą się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza że tych jest w Trójmieście niewiele. We wtorkowy wieczór odbyła się kolacja w ciemności. Ponad 40 gości spotkało się w restauracji Piwnica Rajców w Gdańsku. Wszystkich obecnych powitano i udzielono kilku praktycznych wskazówek dotyczących samej kolacji. Poproszono także o wyłączenie telefonów komórkowych. Następnie wprowadzano gości parami do zaciemnionego pomieszczenia.

Obsługa i kelnerzy mieli założone noktowizory, które ułatwiały im poruszanie się wśród gości i sprawną obsługę. W sali, w której odbywała się kolacja, było kompletnie ciemno. Wyzwaniem było nie tylko posługiwanie się sztućcami, ale również odnalezienie szklanki czy serwetki na stoliku.

Była to kolacja komentowana, a instrukcji podczas wieczoru udzielała jedna z organizatorek spotkania. Uczestnicy chętnie wchodzili z nią w interakcję, dzieląc się swoimi wrażeniami na bieżąco. Do wyboru były trzy rodzaje menu: mięsne, rybne lub wegetariańskie. Składniki dań, których mieli okazję spróbować, zebrani poznali dopiero po degustacji. Choć dania serwowane podczas kolacji zmieniają się, organizatorzy zastrzegli sobie prawo do nieopisywania ich szczegółowego składu.

Jedzenie: imprezy kulinarne w Trójmieście


Kolacje w ciemności organizowane są od ponad czterech lat w kilku miastach w Polsce, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Krakowie i Łodzi. Restauracja Piwnica Rajców jest nową lokalizacją, w której organizatorzy, czyli firma Wyjątkowy Prezent, planują organizować takie kolacje cyklicznie.

- "Kolacja w Ciemności", znana również jako "Dine in the Dark" jest wydarzeniem, które cieszy się popularnością ze względu na całkowicie odmienne podejście do degustacji posiłków. Spożywane bez udziału wzroku nabierają one zupełnie innego wymiaru, zwłaszcza gdy panująca wokół ciemność wyostrza pozostałe zmysły, ze smakiem i zapachem na czele. Nasi goście mogą wybierać między daniem z mięsem, rybą lub wegetariańskim. To, co ostatecznie znajdzie się na ich talerzach pozostaje jednak tajemnicą - opowiadała Paulina Kozak, reprezentująca organizatorów wydarzenia.

W zależności od wybranej opcji koszt kolacji wynosił od 159 zł za osobę lub 299 zł za parę.

Kolejna kolacja z tego cyklu odbędzie się 27 stycznia. Więcej informacji na ten temat znajduje się w naszym kalendarzu imprez.

Opinie (52) 7 zablokowanych

 • Bezpieczeństwo

  Ciekawe jak z bezpieczeństwem? Na zdjęciach jakoś nie widać drogi ewakuacyjnej. Może warto skontrolować?

  • 49 8

 • tak z 12-15 lat temu

  na TVN albo TVP2 był taki program w stylu reality show, że gwiazdy jedli posiłki w ciemności i rozmawiali na różne ciekawe tematy
  pamiętam bardzo kelnerów, którzy chodzili w noktowizorach :D

  kojarzy ktoś jak nazywał się ten problem?

  • 8 2

 • Miałkie i nijakie

  Jak chcecie prawdziwych emocji to przejdzcie się wieczorem nieoświetlonymi ulicami Gdańska

  • 39 4

 • Bzdura

  I naiwni idą i się zachwycają... Kartofle po omacku żrą... Chory naród bogaczy

  • 37 17

 • Mam zaćmę

  zawsze jem w ciemności, każdego to czeka, za free. Bardzo bardzo bardzo drogo za trening zaćmy.

  • 12 1

 • Więcej boćców dostarcza używanie papieru toaletowego z biedry (działa jak piła tarczowa) - chwila nieuwagi i palec u yee bunny.

  • 9 13

 • Ciemności za ciemne dla Polaków.

  Ale głupota.

  • 11 4

 • Bronek i ekspres do kawy

  • 5 5

 • Jakoś tego nie widzę...

  • 7 1

 • Ale to już było

  stare, nudne i bez sensu. Czyżby jakiś dwudziestolatek odkrył stary program telewizyjny na YT i ogłosił, ze ma swietny pomysł?

  • 22 5

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

03

października

Święto Hal Targowych w Gdyni Gdynia, Hala Targowa

28

października

Restaurant Week Trójmiasto,

Rozrywka

Zdjęcia do filmu "Gierek" w Gdańsku
Zdjęcia do filmu "Gierek" w Gdańsku
Sztuka ozdabiania ciała: czarno-białe tatuaże
Czarno-biała sztuka ozdabiania ciała

Kultura

Roztańczony introwertyk. Artur Rojek w Starym Maneżu
Rojek w Starym Maneżu
Galiony Gdyńskie rozdane
Galiony Gdyńskie rozdane

Najczęściej czytane