stat
Impreza już się odbyła

Mistrzostwa śniadaniowe - III edycja

Wydarzenie w ramach

Tematem spotkania są kulinaria na Halach, konkretniej śniadania, które od jakiegoś czasu są też cieszą się sporym zainteresowaniem jako oferta lokali gastronomicznych. Szefowie kuchni, blogerzy kulinarni, czy influencerzy prześcigają się w pomysłach na najważniejszy posiłek dnia.

Gdyńskie Hale Targowe to także silnie rozwinięty wątek kulinarny - za czasów słusznie minionej epoki, gdzie zdobyć można było egzotyczny owoc, czy podzielić się ciekawym przepisem i teraz, kiedy stragany placu targowego Hali uginają się pod ciężarem świeżych, pachnących owoców, warzyw. Obecnie zachętą są też powstające punkty na Hali, oferujące produkty, reprezentujące kulinarny region, coraz częściej ręcznie wyrabiane.

Pragniemy zaprosić do odkrywania Hali - jej smaków i aromatów, przy jednoczesnym żywym, a tak ważnym, bo obecnie zanikającym bezpośrednim kontaktem z kupcem. Podkreślamy ideę lokalnego handlu, która stanowi ważny element życia w mieście.

Proponujemy spotkanie - zabawę z nutą rywalizacji - Mistrzostwa śniadaniowe, gdzie o tytuł Mistrza zmierzy się pięć drużyn, po 2-5 osób. W określonym czasie poproszone zostaną o zakup wybranych produktów na Hali, które chcą wykorzystać, by zaproponować autorskie śniadanie. Liczy się kreatywność, szybka reakcja i estetyka na talerzu.

Przede wszystkim uczta śniadaniowa będzie musiała dotyczyć kilku istotnych haseł: lokalność produktu / niemarnowanie jedzenia (zero-waste) / ekonomika produktu / zdrowe śniadanie / różnorodność.

Drużyny staną do rywalizacji o tytuł Mistrza, a najbardziej kreatywni zostaną wyróżnieni nagrodami. Jury konkursowe ( w składzie: szef kuchni gdyńskiego Zielonego Roweru, kupcy Hali, osoba z widowni) wyłoni najciekawszy wariant śniadaniowy. Nie zabraknie także degustacji.

Spotkanie poprowadzi znany, gdyński pasjonat i badacz Gdyni, a także związany z Halami Targowymi - Arkadiusz Brzęczek.

Oprócz tego o godz. 11:30 rozpocznie się spacer kulinarno-rzemieślniczy z przewodnikiem, który przybliży ciekawostki i osobliwe historie rodzinnego, wielopokoleniowego biznesu kupieckiego na Halach. Podczas spaceru będzie można skosztować regionalnych smaków.

Powyższe atrakcje są częścią wydarzenia: XII Dzień Kreatywny Miejskich Hal Targowych.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Wkrótce otwarcie

Cafe Bar Mon Balzac

Gdańsk
Chmielna 10

Restauracje

Planowane otwarcie

wiosna 2020 (nowa lokalizacja)

Manekin

Gdynia
Zygmuntowska 4

Naleśnikarnie

Planowane otwarcie

Wiosna 2020

Najświeższe oceny + dodaj ocenę

Majolika 5.5

Restauracje
Miło, smacznie, klimatycznie Polecam miejsce godne uwagi

01 Pizzarium 6.0

Pizzerie
Tutaj można spróbować najlepszej pizzy w Trójmieście! Składniki pizzy są po prostu najwyższej jakości . Obsługa jest ... więcej

KFC 2.3

Jedzenie na telefon
Tragedia!!! Jeśli ktoś chce zamawiać dostawę do domu to odradzam, chyba ze ktoś chce się wkurzać. Jedzenia jak nie by... więcej

Pizzeria Zapiecek 3.0

Jedzenie na telefon
Nie to, co kiedyś. Pizza twarda, bez wyrazu. Dostawa 'do godziny', dostarczona po godzinie (w południe, w pobliżu, ...