stat
Impreza już się odbyła

Mistrzostwa śniadaniowe - III edycja

Wydarzenie w ramach

Tematem spotkania są kulinaria na Halach, konkretniej śniadania, które od jakiegoś czasu są też cieszą się sporym zainteresowaniem jako oferta lokali gastronomicznych. Szefowie kuchni, blogerzy kulinarni, czy influencerzy prześcigają się w pomysłach na najważniejszy posiłek dnia.

Gdyńskie Hale Targowe to także silnie rozwinięty wątek kulinarny - za czasów słusznie minionej epoki, gdzie zdobyć można było egzotyczny owoc, czy podzielić się ciekawym przepisem i teraz, kiedy stragany placu targowego Hali uginają się pod ciężarem świeżych, pachnących owoców, warzyw. Obecnie zachętą są też powstające punkty na Hali, oferujące produkty, reprezentujące kulinarny region, coraz częściej ręcznie wyrabiane.

Pragniemy zaprosić do odkrywania Hali - jej smaków i aromatów, przy jednoczesnym żywym, a tak ważnym, bo obecnie zanikającym bezpośrednim kontaktem z kupcem. Podkreślamy ideę lokalnego handlu, która stanowi ważny element życia w mieście.

Proponujemy spotkanie - zabawę z nutą rywalizacji - Mistrzostwa śniadaniowe, gdzie o tytuł Mistrza zmierzy się pięć drużyn, po 2-5 osób. W określonym czasie poproszone zostaną o zakup wybranych produktów na Hali, które chcą wykorzystać, by zaproponować autorskie śniadanie. Liczy się kreatywność, szybka reakcja i estetyka na talerzu.

Przede wszystkim uczta śniadaniowa będzie musiała dotyczyć kilku istotnych haseł: lokalność produktu / niemarnowanie jedzenia (zero-waste) / ekonomika produktu / zdrowe śniadanie / różnorodność.

Drużyny staną do rywalizacji o tytuł Mistrza, a najbardziej kreatywni zostaną wyróżnieni nagrodami. Jury konkursowe ( w składzie: szef kuchni gdyńskiego Zielonego Roweru, kupcy Hali, osoba z widowni) wyłoni najciekawszy wariant śniadaniowy. Nie zabraknie także degustacji.

Spotkanie poprowadzi znany, gdyński pasjonat i badacz Gdyni, a także związany z Halami Targowymi - Arkadiusz Brzęczek.

Oprócz tego o godz. 11:30 rozpocznie się spacer kulinarno-rzemieślniczy z przewodnikiem, który przybliży ciekawostki i osobliwe historie rodzinnego, wielopokoleniowego biznesu kupieckiego na Halach. Podczas spaceru będzie można skosztować regionalnych smaków.

Powyższe atrakcje są częścią wydarzenia: XII Dzień Kreatywny Miejskich Hal Targowych.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wkrótce otwarcie

Mielżyński

Gdańsk
Narzędziowców

Restauracje

Planowane otwarcie

koniec roku 2021

Nowy Browar Gdański

Gdańsk
Jana Kilińskiego

Obiekty koncertowe

Planowane otwarcie

2 sierpnia 2021

Najświeższe oceny + dodaj ocenę

Lodziarnia Miś Mapka 1.4

Lodziarnie
Nie! Nie! Nie! To nie są prawdziwe lody Miś. Kiepska imitacja.

Morze Yoko Sushi Mapka 1.3

Sushi
Pierwsze podejście miało miejsce w sobotę. Lokal czynny do 22, przyszliśmy kilka minut po 21. Barmanka poinformowała ... więcej

Cafe De Paris Mapka 6.0

Kawiarnie i herbaciarnie
Przepyszny deser "malinowa rozkosz", przepyszna kawa!!!!!! Słodycze tworzy prawdziwa artystka!!!! Bardzo polecam!

Restauracja Zafiszowani Mapka 5.8

Restauracje
Polecam . Pyszne jedzenie. Chłodnik inny ale przepyszny