• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Muszla w Gdyni na sprzedaż

Alicja Olkowska
20 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (188)
Muszla w Gdyni: restauracja i przestrzeń koncertowa są na sprzedaż. Muszla w Gdyni: restauracja i przestrzeń koncertowa są na sprzedaż.

We wrześniu 2022 roku dzierżawcy budynku, w którym mieści się restauracja Muszla, tymczasowo zawiesili jej działalność i zapowiedzieli, że wrócą za jakiś czas w nowej formule. Dziś już wiemy, że budynek koncertowo-restauracyjny przy pl. Grunwaldzkim 1Mapka w Gdyni, a tak naprawdę cała spółka zarządzająca obiektem, jest na sprzedaż. Cena? 2,8 mln zł. Ogłoszenie znajduje się w serwisie ogłoszeń Trojmiasto.pl.
W październiku 2019 roku oficjalnie otwarto odrestaurowaną muszlę koncertową i znajdującą się na jej tyłach nowo wybudowaną restaurację Muszla. Finalnie modernizację przeprowadziła gdyńska firma Investownia, której miasto wydzierżawiło obiekt na 20 lat. Spółka zaproponowała w licytacji 5 tys. zł netto za miesięczną dzierżawę muszli - do dziś ta kwota się nie zmieniła i wciąż jest uiszczana.

Gruntowne prace budowlane rozpoczęły się w pierwszej połowie 2018 roku. Nowy zarządca miał za zadanie nie tylko odnowić i przebudować niszczejący budynek pod ścisłym okiem konserwatora zabytków (muszla powstała w latach 50.), ale też ożywić otoczenie oraz stworzyć miejsca do organizacji koncertów i innych wydarzeń kulturalnych. Jak przyznał w rozmowie z portalem współwłaściciel Investowni Paweł Nogalski, finalnie jego firma musiała budynek "zburzyć i wybudować od nowa", a potem wyposażyć w ramach działalności gastronomicznej.

- Chcemy, aby zarówno muszla, jak i plac przed nią stał się centrum spotkań gdynian, pulsował życiem i energią. Mamy nadzieję, że nowoczesny, a jednocześnie dostępny dla wszystkich obiekt, będzie przyciągał nie tylko miłośników dobrego jedzenia, ale także tych, którzy cenią sobie świetne towarzystwo, muzykę i kulturę - mówił w lipcu 2018 roku Piotr Jankowski z firmy Investownia.

Niestety Muszla była jedną z tych nowych restauracji, które niedługo po otwarciu zderzyły się z pandemią. Od początku jednak intensywnie angażowała się we wsparcie medyków (to ona zapoczątkowała akcję #gastropomaga, do której przyłączyły się kolejne trójmiejskie lokale) i promocję wszelkich akcji pomocowych. Podobnie jak wiele innych punktów gastronomicznych oraz rozrywkowych, borykała się z trudną sytuacją i próbowała dostosować się do niepewnej rzeczywistości.  

Jesienią 2022 roku restauracja ogłosiła, że tymczasowo zawiesza działalność z powodu rosnących cen za media i wróci w nowym wydaniu. Możliwe, że już z nowym właścicielem lub współwłaścicielem, bo cała spółka zarządzająca muszlą koncertową i budynkiem została wystawiona na sprzedaż za 2,8 mln zł - ogłoszenie widnieje w serwisie ogłoszeniowym Trojmiasto.pl.

 • Muszla koncertowa w Gdyni przed remontem.
 • Muszla koncertowa w Gdyni przed remontem.
 • W ramach przebudowy muszli koncertowej powstał na jej tyłach nowy budynek. Do niedawna działała w nim restauracja Muszla.
 • W ramach przebudowy muszli koncertowej powstał na jej tyłach nowy budynek. Do niedawna działała w nim restauracja Muszla.
 • W ramach przebudowy muszli koncertowej powstał na jej tyłach nowy budynek. Do niedawna działała w nim restauracja Muszla.
 • Muszla w Gdyni: restauracja i przestrzeń koncertowa są na sprzedaż.
 • Muszla w Gdyni: restauracja i przestrzeń koncertowa są na sprzedaż.
 • Muszla w Gdyni: restauracja i przestrzeń koncertowa są na sprzedaż.
- To prawda, spółka jest wystawiona na sprzedaż lub wynajem, ale przede wszystkim jako spółka szukamy partnera, z którym będziemy mogli dalej wspólnie prowadzić Muszlę. Dlaczego tak? Ponieważ włożyliśmy w to miejsce całe serce i potężne nakłady finansowe. My tak naprawdę je wybudowaliśmy na nowo. Szukamy teraz ludzi z ciekawym pomysłem, kogoś z pasją. Mamy czas, możemy poczekać na kogoś z naprawdę dobrą wizją - mówi współwłaściciel spółki Investownia, Paweł Nogalski. - Mamy świadomość, że sprzedaż tego typu budynków jest trudna zwłaszcza w obecnych czasach, ale nam się nie spieszy. Zatem niewykluczone, że jeśli znajdzie się ktoś, kto ma fajny koncept na Muszlę, to będziemy dalej prowadzić działalność, ale w nowej formule. A jeśli będzie chciał 100 proc. udziałów? Też dobrze, ale kryterium wciąż będzie wspomniany wybitny pomysł na Muszlę i jej otoczenie.
A co z placem przed budynkiem? Cały czas jest własnością Gdyni, ale spółka ma zezwolenie na jego adaptację, oczywiście w ramach uzgodnień z miastem. Na ten moment nic się na nim nie dzieje, lecz jest szansa, że wiosną ruszy ponownie (wcześniej do dyspozycji spacerowiczów były restauracyjne leżaki oraz latem organizowano plenerowe imprezy i koncerty).

- Myślę, że to tego czasu wiele się wydarzy, ale rynek i ogólna sytuacja mogą zweryfikować nasze plany. Niestety to, co się działo w trakcie pandemii nie było tak ciężkie jak ostatni rok... Wciąż mamy nadzieję, że będziemy tworzyć wyjątkowe miejsce dla gdynian z ciekawą rozrywką i dobrym jedzeniem - podsumowuje Nogalski.

Rozbiórka muszli koncertowej w Gdyni:

2018 rok

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (188)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Happy Hours z Aperol Spritz Wieczory Włoskich Smaków w Każdy Piątek!

degustacja

Bufet Włoski w Sheraton Sopot

240 zł
muzyka na żywo, degustacja

Happy Hour z Winem Domu Co Sobota!

degustacja

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane