Wiadomości

stat

Muzyka na żywo przyciąga gości do restauracji

W gdańskiej Brovarni muzyka na żywo wykonywana jest codziennie.
W gdańskiej Brovarni muzyka na żywo wykonywana jest codziennie. fot. Agnieszka Potocka/Trojmiasto.pl

Muzyka na żywo to jedna z większych atrakcji w trójmiejskich restauracjach. Działa na klientów jak magnes, nic więc dziwnego, że w niektórych miejscach występy organizowane są codziennie. - Nie spotkałem jeszcze klienta, który by wyszedł z tego powodu - mówi menedżer jednej z gdańskich restauracji, w której regularnie od lat można spotkać muzykujących artystów.Niektórzy niechybnie powiedzą: granie do kotleta. Ale malkontentów, którym zakłóca spokój i psuje apetyt grający na żywo muzyk, w trójmiejskich restauracjach jest zdecydowana mniejszość. Dla wielu bywalców lokali to ogromna atrakcja i w wielu wypadkach jeden z głównych powodów przy wyborze lokalu na rodzinny obiad czy spotkanie we dwoje.

Muzyka na żywo w restauracji:

to atrakcja, dla której chętnie odwiedzam lokal 65%
jest mi zupełnie obojętna 9%
zniechęca mnie, wolę spokojniejsze miejsca 26%
zakończona Łącznie głosów: 241
- Mamy stałych gości, którzy dzwonią do nas i pytają, jakiego występu mogą się dzisiaj spodziewać, bo mają swoich ulubieńców, dla których specjalnie nas odwiedzają - mówi Mateusz Kinda, menedżer gdańskiej Brovarni. - A wybierać mogą m.in. w standardach jazzowych, duecie gitarowym grającym i śpiewającym popowe i rockowe evergreeny czy biesiadnym duecie z gitarą i akordeonem. Ten ostatni świetnie sprawdza się podczas wszelkich imprez okolicznościowych czy urodzin. Goście chętnie zamawiają ulubione piosenki czy nawet wspólnie z nimi śpiewają.
Nic więc dziwnego, że w Brovarni muzyka na żywo jest codziennie, od godz. 19 do 22. To jednak wyjątek, bo w większości trójmiejskich lokali, które korzystają z usług muzyków, występy organizowane są od czwartku do soboty albo niedzieli. W gdańskim Cafe Mon Balzac, gdzie wieczorne koncerty organizowane są od lat, posłuchać muzyki na żywo można od czwartku do soboty po godz. 20. Popularnością cieszą się m.in. wieczory z pianistą, które stały się niejako wizytówką lokalu.

- Po tylu latach nie wyobrażam sobie już Balzaca bez występów - mówi menedżer Jarosław Riszka. - To zupełnie inne doświadczenie niż słuchanie z płyty czy komputera. Grana na żywo muzyka płynie przez lokal, tworzy zupełnie inną atmosferę. Nasi goście to doceniają, są nawet tacy, którzy przy rezerwacji podkreślają, aby stoliki były jak najbliżej artystów, chętnie też proszą o bisy i zamawiają ulubione utwory. Nie spotkałem jeszcze klienta, który by wyszedł z powodu muzyki na żywo.
Najlepiej w restauracji sprawdzają się niewielkie składy albo soliści. Na zdjęciu popularna w Trójmieście piosenkarka, Islet.
Najlepiej w restauracji sprawdzają się niewielkie składy albo soliści. Na zdjęciu popularna w Trójmieście piosenkarka, Islet. fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl
Basista Tomasz, który występuje w trójmiejskich lokalach od kilkunastu lat, przyznaje, że bardzo rzadko zdarzają się sytuacje, gdy gościom występ się nie podoba.

- Zazwyczaj ludzie chętnie nas oklaskują, a zdarzają się i tacy, którzy sypną sutym napiwkiem, zapytają o płytę. Przepis na udany wieczór jest prosty: trzeba grać kawałki, które zna każdy i być otwartym na specjalne życzenia.
Tomek zwraca jednak uwagę, że grajkowie nie mogą być zbyt głośni. To irytuje gości, bo przeszkadza im w rozmowie. Muzyka w lokalu - czy to grana na żywo, czy z głośników - powinna być jednak tłem.

- Najlepiej sprawdza się wokalista i jeden czy dwa instrumenty. Cały zespół fałszujący rockowe i popowe covery czy didżej rozwalający atmosferę, ale takie przypadki na szczęście zdarzają się bardzo rzadko - mówi Maciej, bywalec trójmiejskich restauracji.
Muzykę na żywo znajdziemy również m.in. w takich trójmiejskich restauracjach, jak: Gard (czwartki), Esplendidos (czwartki), Tapas de Rucola (czwartki), Browar Miejski Sopot (piątki i soboty), Smak Morza (piątki), Gvara (soboty), Verres en Vers (piątki), Otwarta (piątki), Mono (środy, piątki, soboty) czy Szafarnia 10 (czwartki, piątki, soboty). Wiesz o innych lokalach - napisz w komentarzu.

Opinie (52) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14

czerwca

Dok Cesarski - wielkie otwa... Gdańsk, Dok Cesarski

17

czerwca

Restaurant Week Trójmiasto,

Rozrywka

Jemy na mieście: Pierogarnia Pierożek - smaczne pierogi w dobrej cenie
Jemy na mieście: Pierogarnia Pierożek
Nie chcą deptaka na Wajdeloty. Zbierają podpisy pod sprzeciwem
Podpisy przeciw deptakowi na Wajdeloty

Kultura

Wystawa "Gdańsk 2020" od środy dostępna online
Wystawa "Gdańsk 2020" od środy
Trójmiejski street art w pigułce - najważniejsi twórcy i ich dzieła
Trójmiejski street art w pigułce

Nowe lokale

FRANCO Hot Dogs

Fast food
Gdańsk
Bernarda Chrzanowskiego 11/U9

Woosabi

Restauracje
Gdańsk
Chmielna 10

Atelier BonŻur

Restauracje
Gdańsk
Piwna 36/39