• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Największa w Trójmieście, prostokątna i w kształcie gwiazdy. Nietypowe pizze

Alicja Olkowska
9 listopada 2022, godz. 14:00 
Opinie (150)
Pizza o średnicy 70 cm w Tam Gdzie Zawsze jest największa w Trójmieście. Pizza o średnicy 70 cm w Tam Gdzie Zawsze jest największa w Trójmieście.

Pizza to jedno z najchętniej zamawianych dań w Polsce. Od lat cieszy się niesłabnącą popularnością i nie powinno to dziwić, bo oferta miejsc, gdzie zjemy ten słynny przysmak, jest przebogata. W trójmiejskich pizzeriach znajdziemy nie tylko klasyczne smaki, ale też odważne i niecodzienne zestawienia dodatków. My tym razem poszukaliśmy pizz wyróżniających się kształtem i wielkością.IV
miejsce: Pizzerie
Pizza&Pasta Napoli Gdynia
Gdynia, Władysława IV 11A


Największa pizza w Trójmieście ma 70 cm średnicyNa co najczęściej zwracasz uwagę, wybierając pizzę?

Nasze zestawienie otwiera najbardziej dorodna pizza w Trójmieście - 70-centymetrowego giganta dostaniemy w pizzerii Tam Gdzie Zawsze w Gdańsku. LokalMapka zresztą słynie z kulinarnych konkursów, np. z trwającego właśnie wyzwania "Człowiek kontra jedzenie", w ramach którego jednej ogromnej pizzy muszą podołać dwie osoby. Mają na to 20 minut. Jeśli podołają, jedzą za darmo, a do tego otrzymują voucher na kolację za 100 zł oraz cztery piwa.

- W wyzwaniu wzięło udział już ponad 100 par, ale tylko 3 były w stanie zjeść naszą największą pizzę - mówi Marek Polasik, szef restauracji. - Przygotowanie tak wielkiego placka wymaga od nas specjalnego sprzętu, np. odpowiednio dużej łopaty do pizzy, która została skonstruowana na zamówienie.
 • Pizza o średnicy 70 cm w Tam Gdzie Zawsze jest największa w Trójmieście.
 • Pizza o średnicy 70 cm w Tam Gdzie Zawsze jest największa w Trójmieście.
 • Pizza o średnicy 70 cm w Tam Gdzie Zawsze jest największa w Trójmieście.
Pizzę o średnicy 70 cm można zamówić również bez wyzwania, np. podczas kilkuosobowego spotkania w lokalu lub na imprezę domową. Spokojnie naje się nią nawet 5-6 osób.

Pizza w ramach wspomnianego wyzwania kosztuje 156 zł, ale w Tam Gdzie Zawsze w największym rozmiarze zamówimy każdą pozycję: od tradycyjnej margherity, przez parmę i hawajską, po neapolitańską. Ceny wahają się od 145 do 175 zł.

Gwiazda wśród pizz • Stella Burrata, czyli pizza w kształcie gwiazdy od Pizza Napoli w Gdańsku.
 • Stella Burrata, czyli pizza w kształcie gwiazdy od Pizza Napoli w Gdańsku.
Kolejną pizzę o nietypowym kształcie zamówimy w Pizza Napoli Gdańsk. Stella Burrata, bo tak właśnie nazywa się danie, to połączenie mozzarelli, parmezanu, salami spinata, burraty, czyli sera z mleka krowiego wytwarzanego z mozzarelli i śmietany, rukoli oraz pomidorków. W rantach ukryta jest ricotta. Zamówimy ją za 42 zł.

Gdzie zjemy późnym wieczorem? Restauracje otwarte po 22 Gdzie zjemy późnym wieczorem? Restauracje otwarte po 22
Czym się wyróżnia pizza neapolitańska? Taka pizza musi być przede wszystkim idealnie cienka i wilgotna w środku, za to jej brzegi powinny być mocno wyrośnięte, elastyczne i odpowiednio spieczone. Placek piecze się krótko, ale w bardzo wysokiej temperaturze. Ta w gdańskiej pizzerii NapoliMapka jest pieczona przez 60-90 sekund w piecu opalanym drewnem, w temperaturze powyżej 430 stopni Celsjusza.

Pizza do kwadratu, a nawet prostokąta • Prostokątna pizza sycylijska od Mąki i Kawy.
 • Prostokątna pizza sycylijska od Mąki i Kawy.
 • Prostokątna pizza sycylijska od Mąki i Kawy.
 • Prostokątna pizza sycylijska od Mąki i Kawy.
Niewiele miejsc w Trójmieście serwuje sicilianę, a szkoda, bo to wspaniała pizza na duży głód. Ta pokazowa powinna wyróżniać się prostokątnym kształtem i puszystym ciastem. Niektórzy mogą pomylić ją z foccacią, ale na placku sycylijskim znajdziemy sporo dodatków typowych dla klasycznej pizzy, m.in. mozzarellę, prosciutto cotto, salami spianata picante, pieczarki czy rukolę.

Pizza z pieca opalanego drewnem. Gdzie zjemy i czy smakuje lepiej? Pizza z pieca opalanego drewnem. Gdzie zjemy i czy smakuje lepiej?
Pizzę sycylijską zamówimy w dwóch oddziałach Mąki i Kawy: mieszczącym się w Gdyni przy ul. Świętojańskiej 65Mapka oraz w food hallu w Metropolii. Ceny wahają się od 26 do 38 zł za prostokątny placek.

A jakie wy ciekawe pizze ostatnio jedliście? Polećcie nam swoje ulubione miejsca i niedawne odkrycia.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (150)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Warsztaty kulinarne dla dzieci

89 zł
warsztaty

Niedzielny brunch z muzyką na żywo w restauracji L'Entre Villes Sopot

180 zł
muzyka na żywo, degustacja

Muzyka na żywo w Restauracji Stara Kuchnia

muzyka na żywo, degustacja

Najczęściej czytane