• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pączek za 49 zł ze złotem: spróbowaliśmy najdroższego pączka w Polsce

Alicja Olkowska
16 lutego 2023, godz. 11:55 
Opinie (195)
Pączek polany polewą z różowej czekolady i posypany pudrem malinowym oraz jadalnym złotem. W środku krem pistacjowy. Cena? 49 zł. Pączek polany polewą z różowej czekolady i posypany pudrem malinowym oraz jadalnym złotem. W środku krem pistacjowy. Cena? 49 zł.

Oto on: najdroższy pączek w Polsce. Wypełniony kremem pistacjowym, z zewnątrz obficie polany różową czekoladą, posypany pudrem malinowym oraz jadalnym złotem. Cena? 49 zł za sztukę. Zamówić go można było w restauracji Niewinni Czarodzieje TrzyZero w Gdyni. Sprawdziliśmy, czy jest wart swojej ceny.5
miejsce: Cukiernie i piekarnie
Słodkości Moni
Pępowo, Akacjowa 9
9.1

Ile zamierzasz wydać w tłusty czwartek na pączki?

Ceny pączków w tym roku wahają się od 29 groszy w Lidlu (przy zakupie 24 szt.), 42 groszy w Biedronce czy 45 groszy za sztukę w Kauflandzie (w obydwóch miejscach taka cena wypada przy zakupie 12 szt.) do nawet 10 zł w cukierniach premium. Najczęściej jednak za to kaloryczne, smażone w głębokim tłuszczu ciastko zapłacimy od 4 do 6 zł.

Wszystkich cenowo w tym roku postanowiła przeskoczyć gdyńska restauracja należąca do Kuby Wojewódzkiego, która oprócz "tradycyjnych" pączków za 12 zł/szt. przygotowała ofertę deluxe. Najpóźniej dwa dni przed tłustym czwartkiem można było zamówić pączka w cenie 49 zł. Ta kwota przebiła nawet pączki od Magdy Gessler, o których co roku rozpisywały się ogólnopolskie media.

Kolejka po pączki (35 opinii)

Kolejka po pączki przy Hali Targowej coraz dłuższa
Kolejka po pączki przy Hali Targowej coraz dłuższa


Pączek, który odebrałam w tłusty czwartek po godz. 9, zapakowany był w eleganckie pudełko z serduszkiem. Był jeszcze gorący, smażony dosłownie chwilę temu, i ważył 166 g, a więc dość sporo. Łącznie przygotowano tylko 25 sztuk - były prośby od klientów o więcej, ale taki limit przyjęła restauracja i do końca się go trzymała.

Z zewnątrz zwracała na siebie uwagę posypka z jadalnego złota, z którą pięknie kontrastowała polewa z różowej czekolady oraz puder malinowy. To był naprawdę estetyczny pączek, ale przecież nie to jest najważniejsze: liczy się wnętrze.

  • Pączek za 49 zł od Niewinnych Czarodziejów TrzyZero w Gdyni.
  • Pączek ważył 166 g.
  • Pączek polany był polewą z różowej czekolady i posypany pudrem malinowym oraz jadalnym złotem. Cena? 49 zł.
  • Pączek po przekrojeniu. W środku był krem pistacjowy.
  • Wszystkie pączki za 49 zł są pakowane w eleganckie pudełka.
Po przekrojeniu okazało się, że pączek jest solidnie wypełniony kremem pistacjowym, który w smaku był słodki, z delikatnie wyczuwalną nutą orzechów. Jak widać na zdjęciach, było go sporo i zdecydowanie zdominował smak ciastka. Niewiele zostało już miejsca na puchate ciasto drożdżowe, które niestety "zbiło" się i stało się gumowe (trudno się je nawet kroiło nożem...). Być może zawiniła też polewa, sama w sobie smaczna, lecz było jej tak dużo, że pączek się w niej utopił.

Test pączków. Gdzie są najlepsze pączki w Trójmieście? Test pączków. Gdzie są najlepsze pączki w Trójmieście?
Ciastko od Wojewódzkiego było przede wszystkim bardzo słodkie, zabrakło w nim kwaśnego akcentu, choćby odrobiny konfitury z malin, która by zrównoważyła całość. Finalnie pączek miał tak niepączkową konsystencję i fakturę, że gdyby ktoś mnie nim poczęstował "w ciemno", nigdy bym się nie domyśliła, jakie ciasto jem.

Ten pączek nie podbił mojego serca - jego atrakcyjny wygląd przerósł wnętrze, choć wierzę, że znajdą się osoby, którym posmakuje. Czy był wart swojej ceny? Według mnie nie, ale chyba nie o to w tym całym zamieszaniu chodziło...

Pączek po przekrojeniu. W środku był krem pistacjowy. Pączek po przekrojeniu. W środku był krem pistacjowy.

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (195)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Warsztaty kulinarne dla dzieci

89 zł
warsztaty

Tapas Fiesta & Siesta

muzyka na żywo, degustacja

La Musica Cubana w Olivia Garden

23 zł
muzyka na żywo

Najczęściej czytane