• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Październik winem stoi. Nadchodzące degustacje i kolacje komentowane

wro
11 października 2023, godz. 08:25 
Opinie (44)
Degustacje i warsztaty z sommelierem to dobra okazja, żeby poszerzyć swoją wiedzę na temat wina. Degustacje i warsztaty z sommelierem to dobra okazja, żeby poszerzyć swoją wiedzę na temat wina.

Miłośnicy wina uważają, że każda butelka tego trunku ma swoją własną historię do opowiedzenia. Idealną okazją, żeby trochę się do tych historii zbliżyć, są degustacje i kolacje komentowane. W październiku czeka nas wiele okazji, żeby pod okiem sommeliera skosztować różnych rodzajów wina i dowiedzieć się więcej na ich temat.
Festiwal win oraz warsztaty w E.LeclercCzy brałe(a)ś kiedyś udział w degustacji wina?

Na wielki festiwal wina zaprasza hipermarket E.Leclerc, 13 października odbędą się tam warsztaty prowadzone przez Adama Uradzińskiego, który w towarzystwie sommelierów z Francji przedstawi podstawy wiedzy na temat wina. Warsztaty oraz degustacja będą odbywały się w godz. 18-21:30. W tym dniu na wybrany asortyment obowiązywał będzie rabat. Wydarzenie uświetni koncert Ilony Damięckiej, który rozpocznie się o godz. 18. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Degustacja wina w Oria Magic HouseRestauracja Oria Magic House zaprasza na wykwintną degustację siedmiu różnych win serwowanych z odpowiednio dobranymi przekąskami, która odbędzie się 12 października. Degustację poprowadzi sommelier Tomasz Kalenik. Goście będą mieli okazję skosztować win z Włoch, Niemiec i Hiszpanii. Cena degustacji to 99 zł.

Kulinarna moda podbija serca młodych kobiet i wzbudza kontrowersje Kulinarna moda podbija serca młodych kobiet i wzbudza kontrowersje

Speed Tasting w MielżyńskimMielżyński zaprasza na szybkie degustacje inspirowane szybkimi randkami. Ich uczestnicy w ciągu zaledwie 45 minut będą mogli zdegustować aż 6 różnych win. Obecny na sali sommelier zadba o to, żeby każdy degustujący zyskał podstawową wiedzę o szczepie, z którego wyprodukowane jest dane wino, i głównych metodach jego uprawy, przedstawi też metodę produkcji wina i zdradzi ciekawostki na jego temat. Speed tasting odbędzie się w środę, 18 października, o trzech godzinach - 18, 19 i 20. Cena szybkiej degustacji to 50 zł.

Degustacja win - Bud Break'22 Degustacja win - Bud Break'22

Kolacja degustacyjna w restauracji Sztormowa20 października w restauracji Sztormowa odbędzie się sześciodaniowa kolacja degustacyjna, za której przygotowanie odpowiedzialny będzie szef kuchni Grzegorz Labuda. Będzie to wyjątkowa okazja, aby odkryć nowe smaki i aromaty, skomponowane z prawdziwą pasją i kreatywnością. Podczas kolacji obecny będzie również sommelier, który opowie gościom o rodzajach wina dobranych do serwowanych potraw. Cena kolacji to 249 zł.

4 kieliszki Sauvignon Blanc w Skarbnicy WinW piątek, 27 października, Skarbnica Wina zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "4 kieliszki", podczas którego degustuje się cztery rodzaje wina z danego szczepu. Tym razem pora na Sauvignon Blanc - jeden z najbardziej rozpoznawalnych szczepów na świecie, jeden z najczęściej uprawianych i jeden z najbardziej uwielbianych za swoje niesamowite aromaty. W czasie spotkania oprócz wina na stole znajdą się oliwki, pieczywo z rzemieślniczej piekarni, oliwa, ocet balsamiczny, woda. Cena udziału w degustacji to 65 zł.

Degustacje win często są połączone z kolacjami komentowanymi. Dzięki temu smaki potraw i wina dobrze się uzupełniają. Degustacje win często są połączone z kolacjami komentowanymi. Dzięki temu smaki potraw i wina dobrze się uzupełniają.

In Vino Veritas w Petit ParisPhilippe Abraham z zespołem restauracji Petit Paris mają zaszczyt zaprosić na wyjątkowe wydarzenie In Vino Veritas - odkryj smaki Loary. W programie pięciodaniowa kolacja degustacyjna, wina dobrane przez sommeliera, wyjątkowe opowieści o winach i potrawach, muzyka na żywo, pokaz gotowania oraz możliwość zakupu serwowanych win w promocyjnych cenach. Wydarzenie odbędzie się 20 października. Cena udziału w degustacji wynosi 280 zł za osobę.


Choć jak wspomnieliśmy na początku artykułu, październik winem stoi, to i dla miłośników innych trunków znajdą się ciekawe wydarzenia. Jednym z nich będzie degustacja włoskich ginów. Po więcej zapraszamy do naszego Kalendarza.

Giny Włoskie w Ciao! Italian BarW czwartek (12 października) w Ciao! Italian Bar, znajdującym się przy sklepie KaapVino, odbędzie się wieczór z włoskimi alkoholami. Nie będą to co prawda wina, a giny, ale w tym lokalu znajdziemy wiele ciekawych etykiet, więc miłośnicy win nie powinni być zawiedzeni. Prowadzącym wieczór będzie ekspert ds. alkoholi Adam Stępień, który podzieli się z uczestnikami faktami na temat włoskich ginów, ich historii i produkcji. Opowie o tym, jakie botaniki i składniki wpływają na niepowtarzalny charakter tego rodzaju trunku. Udział w degustacji kosztuje 69 zł.

Za to 13 października odbędzie się kolejna degustacja z cyklu "Zakochaj się w winie". Tym razem jej uczestnicy będą testować pinotage z RPA. Start o godz. 19:30, a udział w wydarzeniu kosztuje 99 zł.
wro

Wydarzenia

Speed Tasting - Chardonnay

50 zł
degustacja

Degustacja win: 4 kieliszki Sauvignon Blanc

65,00 zł
degustacja, warsztaty

In Vino Veritas

280 zł
degustacja

Degustacja wina + przekąski

99 zł
degustacja

6-cio daniowa kolacja degustacyjna z somelierem

249,00 zł
degustacja

Festiwal win oraz warsztaty w Leclerc

jazz, degustacja, warsztaty

Koncert Ilony Damięckiej

jazz

Zakochaj się w Winie v6 Pinotage - Afrykański Skarb

99 zł
degustacja, pokaz

Giny Włoskie w Ciao! Italian Bar

69 zł
degustacja, pokaz

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (44)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Happy Hours z Aperol Spritz Wieczory Włoskich Smaków w Każdy Piątek!

degustacja

Bufet Włoski w Sheraton Sopot

240 zł
muzyka na żywo, degustacja

Happy Hour z Winem Domu Co Sobota!

degustacja

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane