Wiadomości

Pomorze? Mamy problem (z kurami i jajkami)

Przeciętny mieszkaniec województwa pomorskiego zjada średnio 11 jajek miesięcznie. To średnia dla Polski, ale na Pomorzu kury niosą się najsłabiej, nawet 25 proc. gorzej niż w pozostałej części kraju. Dlatego sprowadzamy je z innych regionów, przez co cena jajek rośnie - nie tylko przed Wielkanocą.Podpowiadamy, jak bezpiecznie spędzić WielkanocStarasz się zdrowo odżywiać?

tak, przez cały rok 37%
tak, ale w święta o tym nie myślę 23%
nie wiem, jem to, na co mam ochotę 30%
nie, nie rezygnuję z żadnej kulinarnej przyjemności 10%
zakończona Łącznie głosów: 1280
Święta Wielkanocne bezsprzecznie kojarzą się z pisankami, czyli gotowanymi, kolorowo zdobionymi jajkami. Jaja wykorzystywane są też do ciast, sałatek, czy choćby smażenia kotletów na obiad.

Nic dziwnego, że popyt na nie przed świętami rośnie.

Rosną także ceny, choć według Głównego Urzędu Statystycznego, który udostępnił dane do 2019 roku, cena jajek nie wyprzedzała dotąd inflacji.

Jak zrobić najlepszy żurek?Co ciekawe, z danych wynika, że na Pomorzu odżywiamy się całkiem zdrowo - przynajmniej statystycznie.

W 2019 roku najwięcej kupowaliśmy warzyw (7,47 kg miesięcznie, ale ich spożycie spada). Zjadamy też sporo pieczywa i produktów zbożowych (4,94 kg miesięcznie), mięsa (4,85 kg miesięcznie) i owoców (4,21 kg miesięcznie i największy wzrost o 5,8 proc. w stosunku do poprzednich 12 miesięcy).


Quiz - Wielkanocne przysmaki. Czy znasz wszystkie?

Pytanie 1 / 8

Pytanie 1 / 8
Co to jest "mazurek"?

Opinie wybrane


wszystkie opinie (99)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Rozrywka

Kultura

Kobiety jak landrynki. Recenzja książki "Mój ukochany wróg"
"Mój ukochany wróg" - kobiety i psychopaci