• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ranking 2023: najlepsza kuchnia azjatycka w Trójmieście

Katarzyna Lubańska
1 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (81)
W Trójmieście nie brakuje restauracji i barów specjalizujących się w kuchni azjatyckiej. W Trójmieście nie brakuje restauracji i barów specjalizujących się w kuchni azjatyckiej.

Ranking kuchni azjatyckiej w Trójmieście podzieliliśmy na dwie kategorie: najlepsze sushi w Gdańsku, Gdyni i Sopocie oraz najlepsze restauracje i bary z kuchnią azjatycką w Trójmieście. W kolejnej odsłonie cyklu Ranking Najlepszych, w którym prezentujemy najwyżej oceniane firmy z Katalogu Trojmiasto.pl, przygotowaliśmy zestawienie aż dwóch kategorii z uwagi na ogromną popularność sushi. A chcemy również docenić inne rodzaje kuchni azjatyckich. Opieramy się na opiniach i ocenach naszych czytelników.
Ranking kuchnia azjatycka - TrójmiastoCzy lubisz kuchnię azjatycką?

Kuchnia azjatycka od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Zalicza się do niej przede wszystkim kuchnię chińską, japońską, koreańską, tajską oraz wietnamską. Warto pamiętać, że do azjatyckiego tygla kulinarnego wlicza się również m.in. kuchnię indyjską.

To, co łączy kuchnie charakterystyczne dla różnych regionów Azji, to głównie powszechnie stosowane w nich produkty, jak: owoce morza, ryż lub cienki makaron ryżowy, warzywa, sos sojowy, tofu, a także duże ilości intensywnych i bogatych w smaku przypraw azjatyckich, np. imbir, chili, kolendra.

Kuchnia azjatycka zapewnia nam nie tylko ciekawe doznania smakowe. Bardzo zróżnicowane, niewielkie posiłki na bazie świeżych ryb, warzyw, a także poprawiających trawienie przypraw wywierają bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Dodaj swoją ocenę


W naszym katalogu Firmy z Trójmiasta w szybki i prosty sposób, bez konieczności logowania się, możesz ocenić każdą z firm. Pozostawiona przez ciebie ocena jest cenną informacją dla potencjalnych klientów - zobacz rankingi dla różnych branż.


TOP 5: najlepsza kuchnia azjatycka w Trójmieście


(oprócz sushi)

1

Pattaya bar

8,9/10
27 ocen

2

Thai Thai

8,5/10
49 ocen

3

Mama Indii

8,3/10
8 ocen

4

Tasty Panda

8,3/10
6 ocen

5

Thali

8,2/10
6 ocen

Zobacz inne najlepsze lokale z kuchnią azjatycką w Trójmieście

Ranking sushi - TrójmiastoNie da się ukryć, że sushi stało się już tak popularną potrawą, że większość z nas już przywykła do jego egzotyczności. Istnieje wiele lokali, gdzie możemy zjeść to danie.

Sushi ma ponad 1000-letnią tradycję i na przestrzeni wieków niewiele się zmienia. To japońska potrawa złożona z gotowanego ryżu zaprawionego octem ryżowym oraz różnych dodatków, takich jak: surowe owoce morza, ryby i wodorosty, jak również kawałki warzyw, owoce czy też ziarno sezamowe.

Tradycyjne sushi spożywa się palcami lub pałeczkami. Do potrawy podaje się sos sojowy do maczania, zielony chrzan japoński wasabi o bardzo intensywnym smaku oraz imbir, który serwuje się w postaci marynowanej i spożywa pomiędzy różnymi rodzajami potrawy, by oczyścić kubki smakowe.

TOP 5: najlepsze sushi w Trójmieście1

Świeżo Sushi

Gdynia, Nowowiczlińska 24
9,0/10
22 oceny

2

Mr. Sushi

8,9/10
17 ocen

3

Sushi Rola

8,7/10
19 ocen

4

Koku Sushi

8,7/10
55 ocen

5

Ryba i Ryż

8,6/10
1 ocena

Zobacz inne najlepsze lokale sushi w Trójmieście

Ranking najlepszych lokali z kuchnią azjatycką w Trójmieście wyliczany jest na podstawie:


  • średniej oceny (minimum trzy opinie),
  • liczby ocen (im więcej, tym wyższy wynik),
  • aktualności ostatniej opinii (z ostatniego miesiąca),
  • prezentacji na stronach Portalu Trojmiasto.pl.

Każdemu obiektowi przeliczana jest ocena w skali od 1 do maksymalnie 10 punktów. Opinie klientów w największym stopniu decydują o pozycji w rankingu. Nasz Dział Moderacji dokłada wszelkich starań, by oceny były wiarygodne.

W cyklu Ranking Najlepszych w 2023 r. opublikowaliśmy:
Czekamy na wasze kolejne opinie i oceny miejsc i obiektów, które odwiedzacie. 1 kwietnia o godz. 11 zaprezentujemy najlepszych trenerów personalnych w Trójmieście. Już teraz znajdź i oceń ulubionego trenera, by wypadł jak najlepiej w rankingu.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (81)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Rodzinne Niedziele - Brunch Mera Brasserie

170 zł
degustacja

Niedzielny brunch z muzyką na żywo

190 zł
muzyka na żywo, degustacja

Bufet Włoski w Sheraton Sopot

240 zł
muzyka na żywo, degustacja

Katalog.trojmiasto.pl - Wkrótce otwarcie

Najczęściej czytane