Wiadomości

Śniadanie w centrum handlowym i na Hali Targowej

Na hali targowej w Gdyni w sobotę odbędą się Mistrzostwa Śniadaniowe.
Na hali targowej w Gdyni w sobotę odbędą się Mistrzostwa Śniadaniowe. fot. Krzysztof Winciorek/Agencja Rozwoju Gdyni

Śniadania na mieście, szczególnie w weekendy, jemy coraz chętniej. Zazwyczaj w restauracji, ale czemu nie przenieść tego zwyczaju do centrum handlowego albo na targowisko? Poranne uczty kulinarne w najbliższą sobotę i niedzielę zorganizowane zostaną w Stacji Food Hall oraz na Hali Targowej w Gdyni.Jak często jadasz śniadania na mieście?

kilka razy w tygodniu 6%
prawie w każdy weekend 5%
tylko podczas podróży 26%
bardzo rzadko albo wcale 63%
zakończona Łącznie głosów: 586
Targi Śniadaniowe w Trójmieście cieszyły się swego czasu sporym powodzeniem. W letnie weekendy imprezy gromadziły tłumy osób szukających niecodziennych, rzemieślniczych kulinariów. Impreza nie jest już organizowana od lat, ale zbliżony charakter mają śniadania w Stacji Food Hall we wrzeszczańskiej Galerii Metropolii.

Stacja Śniadaniowa czynna jest codziennie od godz. 10 i tworzą ją głównie trzy koncepty: Stacja Marmolada serwująca gofry wytrawne i słodkie, tosty i bajgle na ciepło; bar z sokami, sałatkami i koktajlami Ale Koper oraz Coffee & Cake by Tomasz Deker z deserami i wypiekami. Po meksykańsku śniadanie zjemy w barze Pinata, mięsne kanapki serwuje Belly, naleśniki Naleśniki&Pancakes.

- Restauracje prezentują nie tylko okazjonalne menu, ale także oferują możliwość kupna własnych produktów na wynos, takich jak: chleb, przetwory, wypieki na słodko, smarowidła do kanapek, dżemy - mówi Larysa Sałamacha ze Stacji Food Hall.
W każdą sobotę i niedzielę w godz. 9-15 odbywają się również animacje dla dzieci. Oprócz tego w każdą niedzielę w godz. 12-14 odbywają się warsztaty dla dzieci w studiu kulinarnym The Kitchen. Udział w animacjach jest bezpłatny, zaś warsztaty kosztują od 60 zł.


Śniadania w Stacji Food Hall serwuje m.in. Stacja Marmolada.
Śniadania w Stacji Food Hall serwuje m.in. Stacja Marmolada. fot. www.facebook.com/pg/stacjamarmolada
Z kolei na Hali Targowej w Gdyni zorganizowano Mistrzostwa Śniadaniowe. To pomysł urzędników na zachęcenie mieszkańców do robienia zakupów na halach, u lokalnych handlarzy, z którymi o każdym produkcie można porozmawiać.

- O tytuł mistrza zmierzy się pięć drużyn, w każdej od dwóch do pięciu osób. W określonym czasie poproszone zostaną o zakup wybranych produktów na hali, które chcą wykorzystać, by zaproponować autorskie śniadanie. Liczy się kreatywność, szybka reakcja i estetyka na talerzu. Przede wszystkim uczta śniadaniowa będzie musiała dotyczyć kilku istotnych haseł: lokalność produktu, niemarnowanie jedzenia, ekonomika produktu, zdrowe śniadanie i różnorodność - tłumaczy Marta Jakubowska z Agencji Rozwoju Gdyni, która organizuje wydarzenie.
Najlepszą drużynę czekają nagrody, a wszystkich uczestników i widzów - degustacja przyrządzonych smakołyków. Impreza odbędzie się w sobotę w godz. 9:30-11 na Hali Łukowej. Ponadto o godz. 11:30 rozpocznie się spacer kulinarno-rzemieślniczy z przewodnikiem, który przybliży ciekawostki i osobliwe historie rodzinnego, wielopokoleniowego biznesu kupieckiego na halach. Podczas spaceru będzie można skosztować regionalnych smaków. Wstęp wolny.

Opinie (70) 1 zablokowana

 • Nie ma kultury

  U nas nie ma kultury jedzenia sniadan na miescie, nie mowiac o cenach rzedu 25 zl za zestaw z kawa.

  • 98 5

 • 25zl to duzo czy tanio?
  jak tanio to fajnie
  jak duzo to otworz cos taniej

  • 3 39

 • A ja nie wychodzę z domu bez śniadania bo to podstawa zwłaszcza o tej porze roku

  Więc impreza nie jest dla mnie! Szkoda. Ale cieszę się bo będę mógł już niedługo odwiedzić powiększone muzeum marynarki wojennej, oczywiście po śniadaniu.
  A potem pojadę sobie - jak będzie ładna pogoda - na taras widokowy, na którym to pietrze?

  • 14 10

 • Na głodniaka nie wychodzę z domu. To jest niebezpieczne dla zdrowia.

  • 30 8

 • czego się nie zorganizuje, żeby coś wypromować i pokupczyć

  trzeba wypromować nowy śniadaniowy trend, może za pomocą kobiet ecsesowych instagramerek influenserek, któraś potem wyda książkę o tym jak jadać na hali, poda 266 przepisów halowych wege i poda link do wege czipsów food by ...

  • 41 7

 • G. prawda

  Najnowsze badania pokazują, że to co nam zawsze wciskano, czyli śnaidania, jedzeniu regularnie ale małych posiłków wcale nie jest zdrowsze niż inne protokoły żywienia. Okazuję się, że najzdrowsze jesr jedzenie w tzw. oknie żywieniowym. Ześniadania można śmiało zrezygnować. Ale mity będą jeszcze długo pokutować...

  • 2 8

 • za 25zł to do łóżka będzie królewskie śniadanie

  bez otwierania czegoś taniej, po co płacić zus.

  • 15 0

 • Różowa Krowa w Gdyni: śniadanie (np jajecznica z 2 jaj, do tego dwie parówki lub twarożek, surówka, świeża bułka z masłem) plus kawa z ekspresu lub herbata. Cena - 11 PLN. żaden majątek

  • 17 4

 • A gdzie restauracje z żółtego przewodnika ? Gault Millou 2020?

  • 4 2

 • Mój organizm nie chce zrezygnować ze śniadania. I nie lubi jeść w oknie. Na tarasie ok, ale w oknie to już nie

  • 17 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

03

października

Święto Hal Targowych w Gdyni Gdynia, Hala Targowa

28

października

Restaurant Week Trójmiasto,

Rozrywka

Zdjęcia do filmu "Gierek" w Gdańsku
Zdjęcia do filmu "Gierek" w Gdańsku
Sztuka ozdabiania ciała: czarno-białe tatuaże
Czarno-biała sztuka ozdabiania ciała

Kultura

Roztańczony introwertyk. Artur Rojek w Starym Maneżu
Rojek w Starym Maneżu
Galiony Gdyńskie rozdane
Galiony Gdyńskie rozdane

Najczęściej czytane