Wiadomości

stat

Sto piw rzemieślniczych na imprezie w Gdańsku

Na imprezę swoje piwa przywiezie jedenaście browarów rzemieślniczych z Polski.
Na imprezę swoje piwa przywiezie jedenaście browarów rzemieślniczych z Polski. fot. Edyta Steć/facebook.com/craftbeerfiesta

Stu piw rzemieślniczych będzie można spróbować podczas imprezy Craft Beer Fiesta, która potrwa od czwartkowego wieczoru do nocy z soboty na niedzielę na skrzyżowaniu ulic Straganiarskiej i Lawendowej zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Wstęp wolny.Czy pijesz piwo rzemieślnicze?

tak, wyłącznie 34%
czasami, ale nie stronię od piw koncernowych 44%
próbowałe(a)m, ale mi nie smakuje 8%
nie mam takiej potrzeby, piję piwo z dużych browarów 7%
nie, w ogóle nie piję piwa 7%
zakończona Łącznie głosów: 741
Craft Beer Fiesta to wydarzenie, które raptem w rok z kameralnego przedsięwzięcia stało się jedną z atrakcyjniejszych trójmiejskich imprez dla miłośników piw rzemieślniczych. Podczas trzeciej edycji będzie można spróbować około stu trunków z jedenastu polskich browarów, które będą lane z czterdziestu nalewaków.

- Craft Beer Fiesta wymyślił któregoś wieczoru nasz stały klient po trzech małych piwach - śmieje się Tomasz Krupa z pubu Pułapka, który imprezę organizuje wspólnie z właścicielami zlokalizowanego po sąsiedzku LamusaLawendowej 8. - Pomysł był szalony, ale następnego dnia zabraliśmy się do roboty. Nie chcieliśmy organizować kolejnego festiwalu "kraftów", gdzie wystawcy po prostu sprzedają piwa na swoich stoiskach. Chodziło nam o stworzenie okazji do spotkania z piwowarami w luźnej atmosferze i spróbowania ich najciekawszych trunków.
Warunkiem uczestnictwa, który musi spełnić browar, jest obecność w Gdańsku jego przedstawiciela. Każdy gość zobowiązuje się też, że na imprezę przywiezie swoje najciekawsze etykiety, które na co dzień łatwo dostępne nie są, czyli tzw. - używając branżowego żargonu - sztosy. Większość browarów na Craft Beer Fieście organizuje również premiery nowości.

Będzie smacznie! Zobacz sierpniowe imprezy kulinarne w Trójmieście


Od południa w piątek i sobotę Straganiarska zamieni się w piwną aleję.
Od południa w piątek i sobotę Straganiarska zamieni się w piwną aleję. fot. Edyta Steć/facebook.com/craftbeerfiesta
Czego się napijemy? Artezan przywiezie legendarnego Samca Alfa w dwóch odsłonach: leżakowanego w beczce po burbonie oraz w beczkach po burbonie i rumie, a Golem - zestaw imperialnych porterów i stoutów. Pracownia Piwa zaprezentuje swoje "laby", czyli piwa z krótkich, limitowanych partii. Harpagan zaproponuje piwa fermentowane dzikimi drożdżami, Ziemia Obiecana - nowe piwa w stylu IPA, Absztyfikant - IPA z kawą, a Browar Zakładowy Kwaśne Leśne Ale z jagodami i jeżynami. Ceny będą zaczynać się od 10 zł za szklankę, czyli porównywalnie do cen piw koncernowych w gdańskich lokalach.

- Tego lata wciąż królują kwaśne piwa z owocami i mętna, owocowa IPA New England, ale nie mija popularność na ciężkie, imperialne style, które na imprezach jak nasza zawsze są wielką atrakcją - mówi Krupa. - Zainteresowanie piwem rzemieślniczym w Polsce rośnie, ale to wciąż nisza dla bardziej wymagających i jeszcze dużo czasu minie, zanim będzie miało szansę konkurować o pierwszeństwo z piwami przemysłowymi. Konkurencja w branży jest jednak spora, więc browary muszą dbać o jakość i moim zdaniem ona rośnie.
Craft Beer Fiesta rusza w czwartek o godz. 20 koncertem zespołu Dominik Kisiel Exploration Quartet, który wystąpi na scenie na ulicy Straganiarskiej. Już wtedy będzie można spróbować niektórych trunków, ale pełną parą nalewaki ruszą w piątek o godz. 12. W sobotę również impreza potrwa od południa. Od godz. 17 planowane są didżejskie sety, a wieczorami pokazy wizualizacji na ścianach pobliskich budynków. Wstęp jest wolny.

Piwoszom przypominamy również, że w tym samym czasie w gdańskim multitapie Cathead odbędzie się piwna imprezy typu kranoprzejęcie. Z nalewaków popłyną trunki goszczącego w lokalu litewskiego browaru rzemieślniczego Sakiškių alus.

Opinie (162) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Rozrywka

Jak dbać o związek, siedząc w domu?
Jak dbać o związek, siedząc w domu?
"Być jak Dobiesław". Nowy serial internetowy z Gdyni
Nowy serial internetowy z Gdyni

Kultura

Wirtualne spacery po lokalnych galeriach i muzeach
Wirtualne spacery po galeriach i muzeach
Sopocki Chór Kameralny "Continuo" zaśpiewał online dla Włoch
Chór "Continuo" zaśpiewał dla Włoch