Wiadomości

stat

Piwna fiesta na Straganiarskiej i nie tylko

Craft Beer Fiesta to cykliczna impreza z piwem rzemieślniczym na ul. Straganiarskiej.
Craft Beer Fiesta to cykliczna impreza z piwem rzemieślniczym na ul. Straganiarskiej. fot. facebook.com/craftbeerfiesta

- Ludzie szukają nieformalnej przestrzeni miejskiej, aby się spotkać - uważa organizator festiwalu Craft Beer Fiesta, który w piątek i sobotę potrwa na ul. Straganiarskiej w Gdańsku. W Gdyni piwa rzemieślniczego w imprezowej atmosferze napijemy się podczas cotygodniowych Śród na Starowiejskiej.Jak często wychodzisz wieczorami na miasto w lecie?

niemal każdego dnia 12%
tylko w weekendy 23%
tylko na specjalne okazje 37%
w ogóle 28%
zakończona Łącznie głosów: 537
Skrzyżowanie ulic Straganiarskiej i Lawendowej zobacz na mapie Gdańska od kilku lat uchodzi za nieformalne centrum piwa rzemieślniczego w Gdańsku - weekendowe wieczory, szczególnie w sezonie letnim, tętnią tutaj życiem. Na fali tego trendu tutejszy pub Pułapka od trzech sezonów organizuje minifestiwal piwa Craft Beer Fiesta. Najbliższa odsłona w piątek i sobotę.

- Przyczynkiem do spotkania jest piwo, bo podczas całej imprezy oferujemy blisko 150 jego rodzajów, w tym wiele premier i tzw. sztosów, które przyciągają miłośników kraftów - tłumaczy Tomek Krupa z Pułapki, która organizuje imprezę z sąsiednimi pubami: Lawendową 8 i Lamusem. - Ale dla wielu festiwal jest tylko pretekstem, aby wyjść na miasto i spotkać się w gronie podobnych sobie. Ludzie szukają nieformalnej przestrzeni miejskiej, zamknięte ogródki piwne przestają im wystarczać.

Ocen swój ulubiony browar


Bywalcy mówią, że na Straganiarskiej jest swobodniej niż przy głównych traktach turystycznych. Można usiąść na ławce, leżaku czy nawet krawężniku przed pubem. Nie ma problemu z autami, bo właściciele postarali się, aby fragment ulicy przed ich pubami został wyłączony z ruchu.

- Craft Beer Fiesta na Straganiarskiej startuje w południe, ale to wieczorem będzie działo się najwięcej - dodaje Krupa. - Oprócz piwnych ciekawostek i gości z kraftowej sceny będzie muzyka didżejska na żywo czy mapping na elewacji jednej z kamienic.
1
miejsce: Puby
w rankingu Puby
TAM Gdzie Zawsze
Gdynia, Zygmunta Augusta 3
8.8/10
+ Oceń

Środy na Starowiejskiej 40 to wspólna inicjatywa kilku tutejszych lokali.
Środy na Starowiejskiej 40 to wspólna inicjatywa kilku tutejszych lokali. fot. facebook.com/alebrowargdynia
W Trójmieście podobnych miejskich enklaw jest kilka. Ulica Elektryków czy 100cznia w letnie wieczory stają się niemalże autonomicznymi miasteczkami imprezowymi z własnym zapleczem gastronomicznym i programem koncertów i innych wydarzeń. Kto nie był, może się o tym przekonać w sobotę od godz. 20. 100cznia będzie wtedy obchodzić swoje 2. urodziny.

Zagłębia kulinarne w Trójmieście


Z kolei w każdą środę do końca września robi się tłoczno przy skrzyżowaniu Starowiejskiej i 3 Maja zobacz na mapie Gdyni w Gdyni. Działające tutaj niewielkie lokaliki skrzyknęły się i w ramach "Środy na #Starowiejskiej 40" organizują przeróżne atrakcje. AleBrowar serwuje niedostępne na co dzień piwa i zaprasza piwowarów, Czerwony Piec karmi specjalną pizzą, a Honolulu krewetkami i namawia do roślinnych wymian. Start co tydzień o godz. 20.

- Trzeci sezon to organizujemy - mówi Michał Saks z AleBrowaru. - Wiele osób przychodzi tutaj w ciemno, bez umawiania, bo wie, że spotka znajomych. Nasz kawałek ulicy stał się więc swego rodzaju nieformalnym miejscem spotkań miłośników dobrego jedzenia i piwa w środku tygodnia, taką spokojniejszą i bardziej kameralną wersją piątkowego wyjścia na miasto.

Opinie (103) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

21

marca

Wielka Szama Gdańsk, Plac Zebrań Ludowych

Rozrywka

Mecz do jednej bramki. Recenzja filmu "Bad Boy" Patryka Vegi
Recenzja filmu "Bad Boy" Patryka Vegi
Klub Metro we Wrzeszczu kończy działalność
Klub Metro kończy działalność

Kultura

Kaligrafia nowoczesna: nietypowa pasja Olgi Grochowskiej
Kaligrafia nowoczesna: wywiad
Art'n'Voices: "Muzyk bez płyty jest nikim"
Art'n'Voices: Muzyk bez płyty jest nikim

Planuj z nami tydzień

Garou, targi vintage i hip-hop. Planuj tydzień
Planuj tydzień: targi vintage, hip-hop