Piwo hibiskusowe będzie miało premierę podczas biesiady piwnej Amber Fest, która odbędzie się w sobotę na terenach przylegających do stadionu Energa Gdańsk. Oprócz tego napijemy się prawie dwudziestu innych piw od pomorskiego browaru. Zjeść będzie można po sąsiedzku - na festiwalu barobusów Jemy na Stadionie.
Amber Fest to następca innej piwnej biesiady - Koźlaków Bielkowskich. Trzy lata temu organizator - Browar Amber - przeniósł wydarzenia na tereny przy stadionie Energa Gdańsk (dokładniej na parking P3 od strony Amber Expo

Sobotnia impreza podzielona jest - jak co roku zresztą - na dwie części. W godz. 11 do 18 przewidziano przede wszystkim atrakcje dla rodzin z dziećmi. Dostępna będzie bezpłatna strefa gier i zabaw z dmuchańcami, przeprowadzone zostaną liczne konkursy z nagrodami. Nie zabraknie stoisk z regionalnymi serami, mięsiwami czy potrawami z Kaszub, Kociewia, Żuław i nie tylko. O godz. 13 zaplanowano pokazy gotowania na żywo, a o godz. 14 - pokaz warzenia piwa przez browarników domowych.
Wielka biesiada piwna, którą poprowadzi kabareciarz Wojciech Tremiszewski, rozpocznie się tak naprawdę dopiero o godz. 16:30 (i potrwa do północy). Otworzy ją coroczny rytuał - odszpuntowanie beczki ze specjalnym, festiwalowym trunkiem. Amber Fest zamknie o godz. 22 impreza didżejska, która potrwa do północy. Wcześniej (od godz. 17:45) na scenie występować będą zespoły Veira, Mitra i Boogie Boys. Wstęp jest wolny.
Kochasz jeść? Zobacz najciekawsze kulinarne imprezy w Trójmieście
Łącznie na imprezie napijemy się około dwudziestu piw od Ambera. Z nalewaków popłyną: Żywe, Żywe Niefiltrowane, Pszeniczniak, Grand Imperial Porter, Hippyskus, Amber 3,5 proc., Koźlak, Złote Lwy, APA i Czarny Bez. Oprócz tego sprzedawane będą butelki z piwami serii "Po Godzinach", m.in. Saison na Madagaskar czy RIS.
Cena będzie taka sama dla wszystkich piw z nalewaka - za szklankę zapłacimy 6 zł. Warto dodać, że na terenie imprezy płacimy żetonami, które wcześniej należy zakupić w punktach kasowych. Jeśli gościom zostaną niewykorzystane żetony, będą mogli zakupić za nie piwo butelkowe lub festiwalowe gadżety, m.in. kufle czy koszulki (zwrotów żetonów nie przewidziano).
Zjeść będzie można po sąsiedzku w ramach weekendowego zlotu barobusów Jemy Na Stadionie. Na parkingu stanie kilkadziesiąt popularnych food trucków, które będą karmić będą w sobotę (oraz niedzielę) w godz. 11-20. Zjemy m.in. burgery, frytki, kanapki z pastrami, tortille, burrito i quesadillę, dania kuchni czeczeńskiej, indyjskiej czy tajskiej, bułeczki bao i pierożki na parze, ramen, zapiekanki, lody i kilkadziesiąt innych bardziej i mniej znanych potraw street-foodowych.
Amber Fest w ubiegłym roku