Wiadomości

stat

Trójmiejskie kocie kawiarnie są już czynne


W Gdyni powstała nietypowa kawiarnia, w której stałymi mieszkańcami są koty. Pierwszy raz odwiedzić lokal mieliśmy możliwość 1 maja podczas wielkiego otwarcia. Jednak mieszkańcy Gdańska nie powinni czuć się zawiedzeni, bo już 6 maja otwiera się kolejna kocia kawiarnia, tym razem w Gdańsku.Czy uważasz, że zwierzęta powinny przebywać w lokalach gastronomicznych?

tak. Zupełnie mi to nie przeszkadza. Posiadam również zwierzęta w domu i także przebywają w części jadalnej, to dlaczego tutaj nie? 63%
nie, uważam, że to niehigieniczne i zwierzęta nie powinny znajdować się w miejscach z jedzeniem. 32%
nie mam zdania 5%
zakończona Łącznie głosów: 1202
Pierwsza kocia kawiarnia na świecie powstała prawie 20 lat temu na Tajwanie. Z czasem pomysł zawędrował również do Polski, a lokale otwarto m. in. w Krakowie, Lublinie czy Warszawie. Od 1 maja tą atrakcją mogą cieszyć się również mieszkańcy Trójmiasta, ponieważ to właśnie w Gdyni powstała pierwsza trójmiejska kocia kawiarnia o nazwie Biały Kot. Lokal mieści się na ul. Władysława IV 7-15/4 zobacz na mapie Gdyni i jest czynny od 11 do 21.

Białego Kota zamieszkują na razie 3 koty, dla których kawiarnia jest domem tymczasowym. Docelowo, w kawiarni, ma pojawić się aż 7 kotów, które z czasem będą przeznaczone do adopcji. Ze względu na dobro zwierząt, jeśli chcemy przyjść do kawiarni z dzieckiem do 10 roku życia, należy obowiązkowo zarezerwować miejsce wcześniej.

Lokal podzielony jest tak, aby koty czuły się w nim jak najlepiej. Jeśli zmęczą się towarzystwem gości i będą potrzebowały odpoczynku, mogą udać się do specjalnie wyznaczonego pokoju, do którego dostęp mają tylko one.

Jednak Gdańsk nie pozostaje w tyle, bo od 6 maja działa również gdańska kocia kawiarnia. Drugi lokal, pod nazwą Kotka Cafe, znajdziemy na ul. Stary Rynek Oliwski 19 zobacz na mapie Gdańska. I jest czynny w godzinach 11-20. W Gdańsku już podczas otwarcia będzie dwa razy więcej kotów niż w Gdyni, ponieważ aż 6. Z czasem właściciele pragną przygarnąć jeszcze jednego kota.

Opinie (372) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

21

marca

Wielka Szama Gdańsk, Plac Zebrań Ludowych

Rozrywka

Przekorny los, pokorny film. Recenzja filmu "Zenek"
Recenzja filmu "Zenek"

Kultura

Honorowe obywatelstwo Gdańska dla małżeństwa Kiszkisów
Honorowe obywatelstwo dla Kiszkisów

Planuj z nami tydzień