Wiadomości

Odbył się festiwal barobusów przy Forum Gdańsk

Azjatyckie makarony, burgery, kuchnia meksykańska, panini czy belgijskie frytki - po długiej kulinarnej przerwie ruszył sezon na food trucki. Przy Forum GdańskMapka przez cały weekend trwa festiwal barobusów. Na gości oprócz oferty gastronomicznej czeka także strefa relaksu czy kulinarne zawody.Wydarzenie zapowiadaliśmy w oddzielnym artykule oraz w naszym kalendarzu imprez.

Czy odwiedzisz zlot barobusów przy Forum Gdańsk?

nie, nie przepadam za tego typu jedzeniem 49%
raczej nie, nie mam czasu 31%
raczej tak, jeszcze dziś albo jutro 12%
tak, czekałe(a)m na to wydarzenie 8%
zakończona Łącznie głosów: 585
Po dłuższej niż zwykle przerwie, food trucki wróciły na kulinarne wydarzenia w Trójmieście. Widać, że mieszkańcom brakowało tego typu wydarzeń, bo w sobotę licznie odwiedzili niewielki zlot przy Forum Gdańsk. Na górnym tarasie przy centrum handlowym zaparkowało około 15 food trucków w tym m.in. Nood-Lee z azjatyckimi makaronami, popularny w Trójmieście SurfBurger, Kultowe Zapiekanki z klasyką polskiego street foodu, ParaBuch z azjatyckimi pierożkami czy Wheel Meal serwujący kuchnię meksykańską.

Festiwal wystartował w sobotę o godz. 12, gdy na placu nie było jeszcze wielu gości, ale z biegiem czasu ten stan się poprawiał i po południu mogliśmy już mówić o sporym zainteresowaniu.

- Długo czekaliśmy na powrót food trucków. Gdyby nie koronawirus, te wyjechałyby na ulice już dużo wcześniej. Jednak mimo wszystko warto czasem poczekać, bo na festiwalu pojawiło się kilka naszych ulubionych. Pogoda nie jest zła, jak na razie nie pada i to jest najważniejsze. Festiwal jest dwudniowy, z pewnością pojawimy się też jutro - mówili MartaKrzysiek, których spotkaliśmy na festiwalu.
Festiwal Smaków Food Trucków ze względu na liczbę barobusów jest niewielkim wydarzeniem, ale jego organizatorzy zadbali o kilka innych atrakcji w tym m.in. strefę relaksu, grę terenową, kulinarne zawody czy warsztaty dla dzieci z robienia dużych baniek mydlanych.

- Byłem już na wielu zlotach food trucków i ten rzeczywiście jest niewielki, ale bardzo różnorodny. Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Poza tym taki festiwal, to nie tylko jedzenie, można przyjść odpocząć na leżakach czy wypić piwo - komentował Michał.
Co ważne, na terenie festiwalu trwają także dwie zbiórki charytatywne, wesprzeć można potrzebującego malucha lub przynieść karmę dla zwierząt na akcję "Food trucki kochają zwierzaki", która zostanie przekazana do lokalnego schroniska.

Ceny dań na festiwalu przy Forum Gdańsk wahają się między 10 a 30 zł. Zlot w sobotę trwa do godz. 21, z kolei w niedzielę food trucki działać będą w godz. 12-20. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Opinie (43)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Rozrywka

Nowe lokale: tapasy, pizza i kuchnia amerykańska
Nowe lokale: tapasy, pizza i makarony
Do Hollywood po marzenia. Historia muzyka z Gdyni
Przeprowadził się z Gdyni do Hollywood

Kultura

Rozstrzygnięto konkurs na rozbudowę Opery Leśnej
Będzie rozbudowa Opery Leśnej

Nowe lokale

Na Fali Beach Bar

Bar na plaży
Gdańsk
al. gen. Józefa Hallera 280

Santa Cafe

Kawiarnie i herbaciarnie
Sopot
Bohaterów Monte Cassino 38/5

Cafe Bar Mon Balzac

Restauracje
Gdańsk
Chmielna 10