• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

World Class Cocktail 2021

Po sukcesach ubiegłych edycji powraca World Class Cocktail Festival! Letnia edycja potrwa prawie cały miesiąc, od 7 lipca do 1 sierpnia. W tym roku organizator przewidział prawdziwą ucztę doświadczeń smakowych i wizualnych. W ponad 150 najlepszych koktajlbarach, w 10 regionach Polski za jedyne 35 zł będzie można spróbować dwóch koktajli spod znaku World Class. Uczestnicy Festiwalu ponownie wybiorą także Bar Roku! Rezerwacje trwają na CocktailFestival.pl.

Wielki powrót na światowe koktajle

Letnia edycja World Class Cocktail Festival odbędzie się pod hasłem: "Keep walking gastronomio". Festiwal będzie więc wielkim świętem powrotu sceny barowej, w którym bohaterami są światowe koktajle.

- Polska scena barmańska znów będzie tętnić życiem. World Class Cocktail Festival będzie doskonałym pretekstem do wspólnego spędzenia czasu. Jesteśmy ogromnie szczęśliwi z możliwości wspólnej celebracji największego święta koktajlowego w Polsce i jednego z największych na świecie. Goście, poza utęsknioną atmosferą, doświadczą znanych na całym świecie koktajlowych klasyków, a także autorskich i popisowych kompozycji, przygotowywanych przez mistrzów sztuki barmańskiej. Zapraszamy wszystkich do odwiedzania koktajlbarów biorących udział w wydarzeniu. - zachęca Łukasz Piwowarczyk, Head of Reserve Poland w firmie Diageo, która jest inicjatorem Festiwalu.

Czwarta edycja ogólnopolskiego święta kultury koktajlowej będzie doskonałą okazją do odkrywania klimatu nowych miejsc, poznania talentów najlepszych barmanów i degustacji koktajli przygotowywanych zgodnie z najnowszymi, światowymi trendami.

Mistrzowskie kompozycje
Na Gości Festiwalu czekać będą mistrzowskie kompozycje koktajlowe, oparte na najwyższej jakości alkoholach z portfolio Diageo. Wśród nich znajdą się cenione na całym świecie marki, takie jak: whisky Johnnie Walker i Singleton, Bulleit Bourbon, giny Tanqueray i Gordon's oraz wódki Cîroc i Ketel One czy rumy Zacapa i Captain Morgan. - Naszym celem jest popularyzowanie w Polsce światowych trendów koktajlowych, a przede wszystkim świadomej konsumpcji, w której liczy się nie ilość, lecz jakość alkoholu i sposób jego podania. Bary i restauracje biorące udział w Festiwalu są starannie selekcjonowane w oparciu o wysoką jakość: obsługi barmańskiej i kelnerskiej, wykorzystywanych składników czy mistrzowskiego poziomu menu. - wyjaśnia Max Pollo, jeden z organizatorów Festiwalu.

W tegorocznej edycji za pośrednictwem strony CocktailFestival.pl Goście rezerwować będą
zestawy dwóch koktajli w festiwalowej cenie 35 zł. Termin Festiwalu zaplanowano na lipiec 2021 roku. Ciepłe, letnie wieczory, to doskonały moment na degustacje mixów z dodatkiem świeżych, sezonowych owoców i pomysł na zakończenie dnia w miłym towarzystwie.

W duchu zero waste
Istotnym wątkiem Festiwalu jest idea "zero waste", czyli ograniczania niekorzystnego wpływu człowieka na środowisko naturalne. W przypadku działalności barów koncentruje się ona wokół wykorzystywania składników "od kwiatu do korzenia" oraz rezygnacji z plastikowych rurek i sztucznych ozdób koktajli.

Wszystkie festiwalowe wyjścia będą recenzowane przez Gości. W rezultacie powstanie ranking najwyżej ocenianych lokali World Class Cocktail Festival. Na podstawie ich ocen, jak w poprzedniej edycji, przyznana zostanie nagroda Bar Roku (w 2020 roku triumfował stołeczny The Root).

Rezerwacja udziału w Festiwalu jest wyjątkowo prosta. Wystarczy dokonać zakupu koktajli na stronie CocktailFestival.pl. Rezerwując dwa koktajle za 35 zł, Goście zapłacą nawet 50% mniej za najbardziej wyszukane propozycje.


UWAGA! Festiwal jest przeznaczony wyłącznie dla osób powyżej 18 roku życia
- weryfikacja przy odbiorze koktajli.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    35 zł
2 koktajle w cenie 35 zł

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wkrótce otwarcie

Craftorium Pub

Gdańsk
Targ Drzewny 12-14

Puby

Planowane otwarcie

czerwiec 2022

Bez Dwóch Dań

Sopot
Grunwaldzka 1/3

Restauracje

Planowane otwarcie

Lato 2022

Najświeższe oceny + dodaj ocenę

Bistro Oregano Mapka 5.7

Pizzerie
bardzo smaczne jedzenie i miła obsługa

Subway Mapka 1.8

Fast food
Wygląd lokalu to zdecydowanie jego największy minus. Przydałby się gruntowny remont.

Piu Vicino Mapka 6.0

Restauracje
Super miejsce z klimatem i bardzo miłą obsługą, bez tłoku i hałasu. Pyszne i świeże jedzonko w przystępnych cenach.

Mr. Sushi Mapka 6.0

Sushi
Przepyszne, zawsze świeże sushi! Obsługa jest wspaniała i serdeczna, wszystko na najwyższym poziomie. Dania są w przy... więcej