Zakupy spożywcze przez Internet. Sprawdziliśmy ceny i czas dostawy


Przywykliśmy już do tego, że w Internecie kupujemy elektronikę, kosmetyki, a nawet ubrania. Zamawianie jedzenia wciąż budzi wątpliwości.
Przywykliśmy już do tego, że w Internecie kupujemy elektronikę, kosmetyki, a nawet ubrania. Zamawianie jedzenia wciąż budzi wątpliwości. fot. 123rf

Zakupy spożywcze z dostawą do domu stają się coraz bardziej popularne. Oferują je zarówno duże markety, jak i specjalistyczne firmy zajmujące się wyłącznie dowozem. Dla jednych jest to oszczędność czasu, dla innych oznaka lenistwa. Sprawdziliśmy, skąd w Trójmieście możemy zamówić zakupy, jak szybko do nas dojadą oraz ile to kosztuje.


- Mam dwoje małych dzieci i pracę na pełen etat, więc zakupy spożywcze były dla mnie przykrym obowiązkiem. Zakupy z dowozem to prawdziwe wybawienie, wie o tym każdy rodzic, którego dziecko po przekroczeniu progu supermarketu chce, żeby mu kupić cały asortyment działu ze słodyczami i pół zabawkowego - śmieje się Kasia, która z e-zakupów korzysta od dwóch lat.
Przywykliśmy już do tego, że w Internecie kupujemy elektronikę, kosmetyki, a nawet ubrania. Zamawianie jedzenia wciąż budzi jednak sporo wątpliwości.

Czy zamawiasz zakupy spożywcze przez internet?

Zobacz wyniki (1059)
- Nie zamawiam jedzenia przez internet, bo lubię mieć kontrolę nad tym, co jem - mówi Marek, miłośnik zdrowego trybu życia. - Warzywa i owoce kupuję w warzywniaku, a mięso w sklepie mięsnym. Przykładam wagę do pochodzenia i świeżości kupowanych przeze mnie produktów. Jaką mogę mieć pewność, że anonimowy pracownik sklepu wybierze dla mnie to, co najlepsze?
Wśród głównych zalet zakupów przez Internet wymieniana jest przede wszystkim oszczędność czasu. Wyprawa do hipermarketu to niejednokrotnie czas poświęcony na dojazd, krążenie między półkami, stanie w kolejce, a później wniesienie zakupów do domu. To właśnie wniesienie zakupów jest częstym argumentem przemawiającym za zakupami online.

- Drobne zakupy robię wracając do domu - mówi Agnieszka. - Za to raz na dwa tygodnie zamawiam dostawę produktów, które są duże i ciężkie. Woda mineralna, proszek do prania, worek ziemniaków, karma dla psa... to wszystko przynosi mi do domu dostawca. Nie mam prawa jazdy, więc te zakupy zawsze sprawiały mi kłopot.
Podobnie Alicja, która zamawia dla dziadków ciężkie produkty, których starsze osoby nie są w stanie wnieść na trzecie piętro:

- Raz na tydzień, dwa zamawiam dla dziadków cięższe rzeczy, m.in. zgrzewki wody, mleko, czasem chemię, typu proszek do prania i płyn do kąpieli. Ułatwia to życie nie tylko dziadkom (na co dzień sami są w stanie przynieść ze sklepu lżejsze produkty), ale również mnie, bo sama mam problem z wniesieniem ich. Plus jest jeszcze jeden: przyjazd dostawcy to zawsze wydarzenie (śmiech). Można przy okazji porozmawiać z panem ze sklepu, wymienić kilka zdań choćby o pogodzie, a dla starszych osób kontakt z innymi ma ogromne znaczenie.
A jakie są minusy zakupów z dowozem? Przede wszystkim musimy liczyć się z dodatkowym kosztem, jakim jest dostawa. Waha się on od kilku do nawet kilkunastu złotych. Kiedy skazani jesteśmy na jeden sklep, omijają nas promocje, które trwają w innych. E-zakupy wymagają też umiejętności planowania. Zanim zamówimy dostawę, warto dobrze przemyśleć, jakie produkty będą nam potrzebne w ciągu najbliższych dni.

Wzrokowcy muszą pogodzić się z faktem, że warzywa, owoce, ryby i mięso wybierze za nich ktoś inny. Może się też zdarzyć, że wybranego przez nas niezbędnego produktu zabraknie w magazynie. Każda firma inaczej rozwiązuje takie sytuacje, choć popularną praktyką jest proponowanie zamienników. Zakupy przez Internet nie uratują nas też w nagłej potrzebie, najczęściej dostawa realizowana jest za kilka godzin lub nawet następnego dnia.

Na stronie internetowej wygodnie przejrzymy interesujące nas produkty.
Na stronie internetowej wygodnie przejrzymy interesujące nas produkty. screen z dodomku.pl
W Trójmieście zakupy z dostawą możemy zamówić z kilku miejsc. Warto przeanalizować ich oferty i wybrać taką, która najlepiej spełni nasze oczekiwania.

Sklep internetowy dodomku.pl zajmuje się tylko internetową formą sprzedaży. Znajdziemy w nim nie tylko produkty spożywcze, ale też chemię, kosmetyki czy artykuły przemysłowe. W Trójmieście dostawy dostępne są od poniedziałku do soboty. Warto dodać, że jeśli zamówienie złożone zostanie do godz. 17:30, przyjedzie do nas jeszcze tego samego dnia. Sklep podaje też daty ważności zamawianych produktów oraz dba, żeby dostępność towarów na stronie pokrywała się z dostępnością w magazynie. Koszt dostawy wynosi maksymalnie 10 zł (maleje wraz ze wzrostem ceny zamówienia). Zapłacić możemy przelewem, kartą kredytową i debetową oraz gotówką lub kartą przy odbiorze.

Marketem oferującym dostawę na terenie Gdańska jest E. Leclerc. Realizacja zamówień odbywa się od poniedziałku do soboty w godzinach od 10 do 21. Zamówienia dostarczane są pod wskazany przez klienta adres w czasie określonym przy składaniu zamówienia nie mniejszym niż pięć godzin. Sprzedaż produktów odbywa się tylko w obrębie Gdańska i Sopotu. Za zakupy zapłacimy kartą kredytową (online) lub przelewem. Koszt dostawy uzależniony od miejsca dostawy i wynosi ok. 5-19.99 zł (na stronie możemy sprawdzić strefę, w której znajduje się nasz adres).

Zakupy możemy zamówić też z marketu Piotr i Paweł. Zamówienia są realizowane od kwoty 80 zł. Na terenie Trójmiasta i okolic za zakupy w cenie 80-149,99 zł zapłacimy 5,99 zł, powyżej 150 zł dostawa jest darmowa. Dostawy realizowane są przez cały tydzień w godzinach 10-22. Za zakupione towary można zapłacić przy odbiorze gotówką, kartą, bonami lub online za pomocą karty kredytowej.

Zakupy przez internet oferuje też sieć marketów Tesco.

Warto przypomnieć, że 1 marca zacznie obowiązywać ograniczenie handlu w niedzielę. Sobotnie zakupy przez Internet mogą okazać się dobrą alternatywą dla tych, którzy przyzwyczajeni są do uzupełniania w weekend zapasów na kolejny tydzień.

Opinie (80) ponad 10 zablokowanych

 • zakupy spożywcze?

  po co mi to? Stać mnie, żeby jeść jak człowiek - czyli w miejscach do tego przeznaczonych... Ludzie, jest 2018 jakby ktoś niezauważył

  • 11 159

 • ciekawe czy wg nowej ustawy będę mógł zrobic zakupy w sobote z dostawą na niedzielę?

  kierowcy nie są pracownikami sklepów więc chyba nie będzie problemów?

  • 48 19

 • Zakupy do domu? Popularne? Duże markety? Specjalistyczne firmy? Sprawdziliście to? Jak szybko i ile kosztuje? To wszystko brzmi jak jakaś bajka...

  • 6 37

 • Żadna bajka to rzeczywistość

  Bardzo dobra forma zakupów a dla osób starszych to prawdziwy wybawienie

  • 87 2

 • To jest reklama sponsorowana czy artykuł?

  Czemu o Tesco jest tylko jedno zdanie zamiast informacji jak o pozostałych sklepach?
  Jak robimy porównanie to porównajmy wszystkie opcje...

  • 110 6

 • Niedzielne ustawy

  Niedzielnymi ustawami to się za bardzo nie przejmujmy przyjdzie mądra zmiana i będzie normalnie to tylko od nas zależy.

  • 21 14

 • a w kuchni robisz dwójeczkę, rozumiem?

  • 35 2

 • Tesco - nie polecam

  Ja zamawiałam kilka razy z Tesco, i mięso mi się zepsuło po dwóch dniach, zamienniki produktów ( gdy naszych wybranych brakuje) są bardzo słabej jakości. Dostawa jest zawsze na czas, panowie dostawcy są bardzo mili. Mam wrażenie że ogólnie jest drożej.

  • 19 13

 • Alma24

  Kiedyś była Alma, najlepszy i polski sklep. Mieli rewelacyjna usługę ezakupow alma24. Zamawiałem raz w tygodniu zakupy na 7 dni. Zawsze byłem zadowolony. Szkoda, że się przekręcili. Dojdzie do tego że zostanie sama paskudna Biedronka :(

  • 67 20

 • Nie trzeba brać zamienników, to wybór klienta.

  • 17 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Niedzielny brunch Sheraton Sopot
Niedzielny brunch Sheraton Sopot
degustacja
g. 13:30 - 17:30
Sopot, Sheraton
Włoskie czwartki na 32 piętrze
Włoskie czwartki na 32 piętrze
street food, pubbing
g. 16:00
Gdańsk, Olivia Star Top
Wege Wtorki
Wege Wtorki
muzyka na żywo, degustacja
g. 15:00
Gdańsk, Canis Restaurant

Nowe Lokale

Wkrótce otwarcie