stat
Impreza już się odbyła

Żuławskie Smaki

Jak co miesiąc, CH Osowa zaprasza na aromatyczny jarmark, na którym będzie można skosztować i nabyć wyroby własnej produkcji od okolicznych dostawców. Na pierwszym jesiennym jarmarku 4-5 października nie zabraknie miodu z tegorocznych zbiorów ani oryginalnych, domowych kiszonek.

19 listopada - 24 grudnia 2021, godz. 12:00 - 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Lokalni producenci z Trójmiasta i Żuław przygotowali swoje świeże produkty i przetwory z ostatnich, letnich zbiorów z pól i ogrodów. Koniec roku to niewątpliwie także czas przygotowań do zimy, podczas której warto mieć pod ręką pyszne wyroby z letnich upraw, jak na przykład kiszonki własnej roboty.

Jesienne kiszonki i warsztaty kulinarne

Coraz chętniej zwracamy się dziś ku kiszonym produktom, doceniając ich właściwości prozdrowotne i łatwość przyrządzania. Na październikowym jarmarku w CH Osowa kiszonek nie zabraknie na pewno, dzięki Żuławskiej Zagrodzie, która to o kiszeniu wie wszystko.

Warto także wspomnieć, że w najbliższy weekend w CH Osowa odbędą się również bezpłatne warsztaty kulinarne, na których uczestnicy nauczą się, jak przygotowywać tradycyjne przetwory. Poprowadzi je autorka książek o gotowaniu i uczestniczka Master Chef, Jolanta Naklicka-Kleser.

- Najlepszym sposobem na zatrzymanie smaków i aromatów lata są domowe przetwory, najlepiej przygotowane własnoręcznie. Satysfakcja z ich wykonania oraz wyjątkowy smak, wysoka jakość i brak konserwantów to powody, dla których zachęcamy klientów do samodzielnego eksperymentowania z kiszonkami i korzystania z oferty naszych okolicznych producentów. Zdecydowaliśmy się także zaproponować warsztaty, które mamy nadzieję zainspirują uczestników do poszukiwania nowych przepisów, a także do rozpoczęcia swojej przygody z przetworami wbrew panującemu przekonaniu, że jest to zajęcie czasochłonne - tłumaczy Justyna Siemińska, dyrektor CH Osowa.

Oprócz oferty obfitującej w kiszonki, na październikowym jarmarku będzie można kupić i posmakować naturalnych i aromatycznych wyrobów mięsnych, domowej kuchni od Halinki, Kajmaku Pomorskiego dla fanów słodkości oraz okolicznego, przepysznego miodu od Żuławskiej Pasieki Wędrownej.

Wystawcy październikowej edycji "Żuławskie Smaki"

• Żuławska Zagroda - kiszonki i przetwory warzywne
• Specjały z Borów - naturalne wyroby mięsne i wędzonki
• Pierogi Halinki - domowe pierogi i dania kuchni tradycyjnej
• Polder - tradycyjny Kajmak Pomorski w wielu smakach
• Żuławska Pasieka Wędrowna - naturalne miody z Żuław

Smakowite zakupy na jarmarku "Żuławskie Smaki" w każdy pierwszy piątek i sobotę miesiąca w CH Osowa.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wkrótce otwarcie

Grazie Mille

Gdańsk
Węglarska 6/7

Pizzerie

Planowane otwarcie

Jesień 2021

Limoncello di Mielnik

Gdańsk
Mariana Hemara 15

Restauracje

Planowane otwarcie

jesień 2022

Mielżyński

Gdańsk
Narzędziowców

Restauracje

Planowane otwarcie

marzec 2022

Najświeższe oceny + dodaj ocenę

Magnifico Mapka 6.0

Pizzerie
Pyszna pizza ,niepowtarzalny klimat

u Wędzonych Mapka 6.0

Restauracje
Wpadłem przypadkiem i nie żałuję. Menu ciekawe, jadłem tylko hamburgera, ale oceniam na 10 z plusem. Porządny duży ka... więcej

Restauracja Przepis na Mapka 6.0

Jedzenie na telefon
Nie zamawiałem nigdy ale wystawiam ocenę na podtrzymanie działalności

Zajezdnia Pizza Mapka 6.0

Pizzerie
Pizza bardzo dobra, odpowiednia ilość składników.