Gotują dla Trójmiasta

Basia Ritz

Basia Ritz – szef kuchni i właścicielka Restauracji Ritz w Gdańsku. Gotuje od dzieciństwa eksperymentując w kuchni ze składnikami oraz przyprawami. Aktualnie doszła do minimalistycznego poziomu podając dania zbalansowane, w których siłę smaku stanowią właściwie dobrane i przetworzone produkty najwyższej jakości w odpowiedniej kompozycji, doprawione jedynie, by podkreślić smak składników i charakter dania. 

Podkreśla, że dostęp do świata kuchni i możliwość czerpania z kulinarnych tradycji zawdzięcza rodzinie. To właśnie dla nich oraz przyjaciół gotowała w przeszłości, racząc ich owocami swojej pasji. Zaproszona do kulinarnego show, zyskała tytuł pierwszego w Polsce Masterchefa (2012 rok).

Jest autorką kulinarnych książek, blogerką, stałym gościem w telewizyjnych programach, ale przede wszystkim jest gospodynią uczty, którą każdorazowo przygotowuje dla swych gości w swojej autorskiej kuchni.

Zobacz także

zobacz wszystkie

Wkrótce otwarcie

Cafe Bar Mon Balzac

Gdańsk
Chmielna 10

Restauracje

Planowane otwarcie

wiosna 2020 (nowa lokalizacja)

Manekin

Gdynia
Zygmuntowska 4

Naleśnikarnie

Planowane otwarcie

Wiosna 2020

Najświeższe oceny + dodaj ocenę

Porta Via 2.5

Pizzerie
Obsługa - musiałem się o paragon upomnieć. Menu takie sobie. Jakość potraw- pizze dobre ale kebaby tragedia. Klimat i... więcej

Surfburger 4.2

Burgery
Surf bardzo rozczarował. Jak zaczynali mieli świetne burgery. Niestety idą na ilość nie na jakość. Mam nadzieję i trz... więcej

Włoszczyzna 3.5

Pizzerie
Przeciętna pizza z elektrycznego pieca, nie wiem skąd te zachwyty.

Majolika 5.5

Restauracje
Miło, smacznie, klimatycznie Polecam miejsce godne uwagi