• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Najdłuższy hot dog w Polsce ma 1,5 metra. Zamówisz go w Gdyni

OSA
28 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
 • Najdłuższego hot doga w Polsce znajdziemy w Gdyni w lokalu Angry Mike. Na zdjęciu: youtuber Krystian Sawicki, czyli Mr. Kryha, który na swoim kanale testuje kulinarne nowości z całej Polski.
 • Najdłuższego hot doga w Polsce znajdziemy w Gdyni w lokalu Angry Mike.
 • Najdłuższego hot doga w Polsce znajdziemy w Gdyni w lokalu Angry Mike.
 • Najdłuższego hot doga w Polsce znajdziemy w Gdyni w lokalu Angry Mike.
 • Najdłuższego hot doga w Polsce znajdziemy w Gdyni w lokalu Angry Mike.
 • Najdłuższego hot doga w Polsce znajdziemy w Gdyni w lokalu Angry Mike.

Moda na hot-dogi nie mija. Ba, wciąż ma się świetnie, co potwierdzają kolejne lokale oferujące tę uliczną przekąskę, często w ciekawym wydaniu, np. z azjatyckimi dodatkami czy w wersji wegetariańskiej. Krok dalej poszła gdyńska burgerownia Angry Mike, która stworzyła najdłuższego hot-doga w Polsce. Ich robiona na zamówienie parówka ma aż 1,5 metra długości.Fast food w Trójmieście


Choć niewielki lokal mieszczący się na Dąbrowie przy ul. Paprykowej 9cMapka specjalizuje się w burgerach, w menu znajdziemy też kilka hotdogowych opcji, ale chyba i tak największe wrażenie robi nowojorska (skład: kiełbaska, boczek, ogórek, prażona cebula, keczup, musztarda), którą można zamówić w czterech rozmiarach: 20 cm, 30 cm, 50 cm oraz 150 cm. Za tę ostatnią zapłacimy aż 199 zł. Skąd taka cena?

Gdzie najczęściej kupujesz hot dogi?

- Wiemy, że cena może wydawać się absurdalna, ale to ogromne danie robione jest na specjalne zamówienie, a jego przygotowanie zajmuje dużo czasu. Sekret tkwi w ręcznie robionej kiełbasce, a ten, kto kiedykolwiek zajmował się produkcją wędlin, wie, że stworzenie tak długiej parówki to nie lada wyczyn. Tym bardziej że stawiamy na superjakości składniki, czyli szynkę i łopatkę wieprzową. Nie bez powodu zaopatrujemy się w małej masarni w Orłowie - mówi szef Angry Mike, Michał Borkowski.
Kiełbaska faktycznie jest "w jednym kawałku", ale już bułka składa się z trzech części. Michał Borkowski długo szukał piekarni, która stworzyłaby tak wielką bułę, ale póki co nie znalazł nikogo, kto byłby w stanie wypiec 1,5-metrowe pieczywo.

Gdzie zjemy hot-dogi w Trójmieście? Gdzie zjemy hot-dogi w Trójmieście?
- Giga hot dog to opcja dla kilku osób i cieszy się sporym zainteresowaniem. Każdy, kto chce jej spróbować, musi jednak złożyć zamówienie kilka dni wcześniej - wszystko po to, byśmy mogli wyprodukować wspomnianą kiełbaskę - tłumaczy właściciel.
Jak wam podoba się taka hotdogowa wariacja? Chcielibyście jej spróbować?

Poniżej filmik youtubera Krystiana Sawickiego, czyli Mr. Kryhy, który na swoim kanale testuje kulinarne nowości z całej Polski.

OSA

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (121)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Happy Hours z Aperol Spritz Wieczory Włoskich Smaków w Każdy Piątek!

degustacja

Bufet Włoski w Sheraton Sopot

240 zł
muzyka na żywo, degustacja

Happy Hour z Winem Domu Co Sobota!

degustacja

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane