• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Jarmark Św. Dominika 2024
PATRONAT

Święto Kociewia

 • piątek, 4 sierpnia 2023, godz. 14:00 - 18:00
 • Lokalizacja
  Gdańsk
 • Bilety
  wstęp wolny

Wydarzenie w ramach

Jarmark św. Dominika to największa plenerowa impreza handlowo-wystawiennicza w Europie odbywająca się w Gdańsku od kilku wieków. Od kilkunastu lat Kociewie ma w jej programie swój dzień. Początkowo jako Unikaty z Kociewia, a od 2018 roku już jako Święto Kociewia, które odbędzie się 4 sierpnia.

Stragan Kociewski
start: 14.00
miejsce: Ołowianka

Korowód Kociewski
start: 15.30
miejsce: przemarsz od Złotej Bramy na Ołowiankę


Unikaty z Kociewia
start: 16.00
miejsce: Ołowianka

Kociewie ART
start: 18.00
miejsce: Nadbałtyckie Centrum Kultury

- Jest mi niezmiernie miło, że od kilku lat Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE jest w gronie organizatorów tego ważnego przedsięwzięcia, imprezy która rozrasta się z roku na rok - mówi Piotr Kończewski, Dyrektor Biura. - Wspólnie wieloma samorządami, głównie powiatami, ale też instytucjami, organizacjami, firmami oraz osobami prywatnymi dążymy do tego, by Święto było okazją do spotkania się jak największej ilości mieszkańców i sympatyków Kociewia.

Wszystko rozpocznie Korowód Kociewski - przemarsz, który poprowadzi tczewska Harcerska Orkiestra Dęta od Złotej Bramy na Ołowiankę. Barwny pochód będzie okazją do wykazania kociewskiej spójności Regionu oraz integracji społeczności lokalnej. Uczestniczyć w nim mogą wszyscy zainteresowani wsparciem Kociewia: koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, zespoły młodzieżowe, przedstawiciele samorządów, stowarzyszeń, firm... a także mieszkańcy Trójmiasta, przyjezdni, turyści.

- Kolejnym elementem Święta Kociewia będą Unikaty z Kociewia, czyli szeroka prezentacja dorobku kulturalnego, artystycznego oraz promocja Regionu: występy zespołów regionalnych, tanecznych, muzycznych, inscenizacji historycznych. W pawilonach odbędą się prezentacje sztuki, rękodzieła, wydawnictw, pokazy średniowieczne, warsztaty ceramiczne, a także degustacje kuchni kociewskiej. - zachęca Stefan Galiński z Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim.

Trzecia odsłona Święta Kociewia to Kociewie ART - wystawa artystyczna w Nadbałtyckim Centrum Kultury połączona z wykładem okolicznościowym oraz koncertem.

- Naszym pomysłem było pokazanie kultury kociewskiej w soczewce - wyjaśnia Grzegorz Oller z Ogniska Pracy Pozaszkolnej ze Starogardu Gdańskiego. - I to nie tej regionalnej, ludowej... albo nie tylko tej. Prezentować będziemy również współczesna sztukę artystów z naszego Regionu. Podzieliliśmy przestrzeń wystawienniczą gdańskiego Ratusza Staromiejskiego pomiędzy artystki: Barbarę Motyl-Tecław, Karolinę Lewsza oraz Edytę Lichy.

Wszystkie imprezy są otwarte, z wolnym wstępem. Szczegóły dostępne są na oficjalnym profilu FB Kociewia: www.fb.com/kociewie.

Przewidywana trasa zorganizowanego przez Gminę Tczew przejazdu autokarem na Święto Kociewia (zapisy zakończone):

godz. 12:20 Swarożyn - parking przy świetlicy wiejskiej,
godz. 12:30 Czarlin - parking przy kapliczce,
godz. 12:45 Tczew - parking przy sklepie Carrefour,
godz. 13:00 Miłobądz - przystanek autobusowy,
godz. 13:20 Stanisławie - przystanek autobusowy,
powrót z Gdańska ok. godz. 18:00.

Opinie

Katalog.trojmiasto.pl -Wkrótce otwarcie

Mąka i Kawa

Gdańsk
Doki

Pizzerie

Planowane otwarcie

Lato 2024

Barista i Bambino

Gdańsk
Sucha 37 B

Kawiarnie i herbaciarnie

Planowane otwarcie

lato 2024

Cesky Port

Gdańsk
Targ Sienny 5

Restauracje

Planowane otwarcie

25 czerwca 2024

Najświeższe oceny + dodaj ocenę

IL Faro Mapka 6.0

Pizzerie
Wspaniała restauracja, byliśmy z rodzicami. Perfekcyjny serwis i wysokiej jakości jedzenie. Bardzo przyjemna atmosfer... więcej

Oria Magic House Mapka 5.6

Restauracje
Fajne miejsce z duszą dobrym jedzeniem i pięknym widokiem

Content Mapka 6.0

Restauracje
Polecamy z całego serca, świetne miejsce w Śródmieściu. Nieco na uboczu turystycznego gwaru, ale zdecydowanie warte o...

KOS na Widelcu Mapka 1.0

Restauracje
Czas oczekiwania na kelnera który weźmie zamówienie ponad pół godziny. Czas oczekiwania na jedzenie - dodatkowe prawi... więcej

Najczęściej czytane