stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

VIII Weekend Kulinarny

  • piątek - niedziela, 2 - 4 września 2016
  • Gdynia, Plac Grunwaldzki
  • wstęp wolny

Zapraszamy na ósmy Weekend Kulinarny- święto wszystkich fanów dobrego jedzenia.

Relacja z imprezy

W tym roku główne wydarzenia związane z Weekendem Kulinarnym (3-4 września) odbywać się będą na Placu Grunwaldzkim.

Od piątku do niedzieli w określonych godzinach odbędzie się - Happy Hours oraz Rajd po restauracjach - podczas których w około 20 restauracjach na Szlaku Kulinarnym przygotowane zostanie specjalne menu degustacyjne. Dodatkowo w piątek odbędzie się gra miejska- Szlakiem Kulinarnym Centrum Gdyni.


Lista restauracji biorących udział w Happy Hours:
Aleja 40, Bliżej, Chwila Moment, Coco Club & Restaurant, Da Vinci, Kandelabry, Kanapki Świata, Mała Ukraina, Numa Numa, Piqniq, Polska melodia, Serio, Tako, Tawerna, The Klops, Tom,s diner, Trio, Vertigo, Zielony rower.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1740513849530550/PROGRAM

02.09.2016
Gra Miejska


Quest Szlakiem Kulinarnym Centrum Gdyni, 2 września 2016 (piątek), start godz. 15:00, wejście główne Centrum Waterfront w Gdyni.

A czym jest quest? To coraz bardziej populara forma gry miejskiej, której celem jest przede wszystkim edukacja, poszerzenie wiedzy i świadomości w zakresie lokalnego dziedzictwa kulturowego, historycznego czy przyrodniczego. Questing zawsze jest silnie związany z tożsamością danego regionu, a znaczny nacisk w czasie zabawy kładzie się na zespołowość. Charakterystycznym elementem wyróżniającym go od gier miejskich jest forma przekazu scenariusza zabawy, którą jest mniej lub bardziej wyszukana rymowanka.

Chętnych do zabawy zapraszamy w zespołach dwuosobowych, w piątek 02 września 2016, o godz. 15:00. Spotykamy się przed wejściem głównym do Centrum Waterfront w Gdyni. Dla zwycięzców czekają wartościowe nagrody. Główna nagroda to dwuosobowy rejs "Szwecja w jeden dzień" , oraz voucher do jednej z restauracji Szlaku Kulinarnego Centrum Gdyni.

Dzień I (Dzień Wytrawny) 03.09.2016
Harmonogram wydarzenia:


12:00 - Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia.
12:15 - Pokaz kulinarny gotowania na żywo (uczestnicy Master Chef : Diana Volohhova i Mariusz Szwed )
13:45 - Zespół jazzowy
14:15 - Kreatywne gotowanie- Szefowie Kuchni gotują z publicznością (Fundacja Klub Szefów Kuchni : Patryk Dziamski, Grzegorz Labuda, Iwona Niemczewska, Dariusz Struciński oraz Master Chef: Diana Volokhova i Mariusz Szwed)
15:30 - Ogłoszenie wyników konkursu - Przepis na Gdyński Przysmak - Gdyński Chleb.
16:00 Zakończenie imprezy.


Dzień II (Dzień na słodko) 04.09.2016
Harmonogram wydarzenia:
11:00 - Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia.
11:15- 14:45 - Na Placu Grunwaldzkim będą się odbywać dla dzieci warsztaty z robienia zdrowej czekolady.
14:30 - Losowanie : Rajd po restauracjach
15:00 Zakończenie imprezy
Sobota 3-go września obfitować będzie w potrawy wytrawne, a tematem przewodnim dnia będą dary lasu i morza, Gdynia to w końcu nadmorskie miasto, którego 46 % powierzchni zajmują lasy. Jedną z atrakcji będzie pokaz gotowania na żywo z udziałem uczestników programu Master Chef (Diany Volokhovej oraz Mariusza Szweda). Kolejną atrakcją dnia będzie Kulinarna Zabawa, w której udział wezmą Szefowie Kuchni z Fundacji Klub Szefów Kuchni ( Patryk Dziamski, Grzegorz Labuda, Iwona Niemczewska, Dariusz Struciński) wraz z publicznością. Następnie wspólnie wybierzemy laureatów konkursu na "Gdyński Chleb". W jednej z gdyńskich restauracji odbędą się zajęcia w ramach "Dziecięcej Akademii Kulinarnej na Szlaku Kulinarnym". Osoby żądne przygód zapraszamy na Kulinarną Grę Miejską.

Z kolei w niedzielę 4-go września stoiska jak i wydarzenia odbywać się będą pod znakiem czekolady. Tego dnia wystawią się cukiernie, lodziarnie i lokale gastronomiczne, które będą serwować czekoladowe pyszności. Dla dzieci natomiast odbędą się warsztaty z robienia domowej czekolady.


Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Wkrótce otwarcie

Al Dente

Sopot
Grunwaldzka 8-10

Restauracje

Planowane otwarcie

luty 2020

Restauracja Felicia

Gdańsk
Ogarna 11/12

Restauracje

Planowane otwarcie

zima 2020

Manekin

Gdynia
Zygmuntowska 4

Naleśnikarnie

Planowane otwarcie

Wiosna 2020

Najświeższe oceny + dodaj ocenę

Domino's pizza 3.6

Pizzerie
Obsługa jest spoko i pizza ale...ten ich sos to istna masakra. Syf.... Jak by ktoś zmielił plastik z ...nawet wstyd ...

Zurna 2.2

Restauracje
Po dłuższej przerwie odwiedziłam znowu to miejsce i niestety okazalo sie ono ogromnym rozczarowaniem. Jakość potraw z... więcej

Moje Miejsce 6.0

Restauracje
Super Klimat, pyszne duże porcje i bardzo przystępne ceny. Polecam z całego serca.

Ducha 66 5.7

Restauracje
Najlepsze żeberka w Trójmieście (choć ostatnio zniknęły z menu.. - podobno mają wrócić na wiosnę), genialnie pyszny s... więcej