stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

VIII Weekend Kulinarny

Zapraszamy na ósmy Weekend Kulinarny- święto wszystkich fanów dobrego jedzenia.

Relacja z imprezy

W tym roku główne wydarzenia związane z Weekendem Kulinarnym (3-4 września) odbywać się będą na Placu Grunwaldzkim.

Od piątku do niedzieli w określonych godzinach odbędzie się - Happy Hours oraz Rajd po restauracjach - podczas których w około 20 restauracjach na Szlaku Kulinarnym przygotowane zostanie specjalne menu degustacyjne. Dodatkowo w piątek odbędzie się gra miejska- Szlakiem Kulinarnym Centrum Gdyni.


Lista restauracji biorących udział w Happy Hours:
Aleja 40, Bliżej, Chwila Moment, Coco Club & Restaurant, Da Vinci, Kandelabry, Kanapki Świata, Mała Ukraina, Numa Numa, Piqniq, Polska melodia, Serio, Tako, Tawerna, The Klops, Tom,s diner, Trio, Vertigo, Zielony rower.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1740513849530550/PROGRAM

02.09.2016
Gra Miejska


Quest Szlakiem Kulinarnym Centrum Gdyni, 2 września 2016 (piątek), start godz. 15:00, wejście główne Centrum Waterfront w Gdyni.

A czym jest quest? To coraz bardziej populara forma gry miejskiej, której celem jest przede wszystkim edukacja, poszerzenie wiedzy i świadomości w zakresie lokalnego dziedzictwa kulturowego, historycznego czy przyrodniczego. Questing zawsze jest silnie związany z tożsamością danego regionu, a znaczny nacisk w czasie zabawy kładzie się na zespołowość. Charakterystycznym elementem wyróżniającym go od gier miejskich jest forma przekazu scenariusza zabawy, którą jest mniej lub bardziej wyszukana rymowanka.

Chętnych do zabawy zapraszamy w zespołach dwuosobowych, w piątek 02 września 2016, o godz. 15:00. Spotykamy się przed wejściem głównym do Centrum Waterfront w Gdyni. Dla zwycięzców czekają wartościowe nagrody. Główna nagroda to dwuosobowy rejs "Szwecja w jeden dzień" , oraz voucher do jednej z restauracji Szlaku Kulinarnego Centrum Gdyni.

Dzień I (Dzień Wytrawny) 03.09.2016
Harmonogram wydarzenia:


12:00 - Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia.
12:15 - Pokaz kulinarny gotowania na żywo (uczestnicy Master Chef : Diana Volohhova i Mariusz Szwed )
13:45 - Zespół jazzowy
14:15 - Kreatywne gotowanie- Szefowie Kuchni gotują z publicznością (Fundacja Klub Szefów Kuchni : Patryk Dziamski, Grzegorz Labuda, Iwona Niemczewska, Dariusz Struciński oraz Master Chef: Diana Volokhova i Mariusz Szwed)
15:30 - Ogłoszenie wyników konkursu - Przepis na Gdyński Przysmak - Gdyński Chleb.
16:00 Zakończenie imprezy.


Dzień II (Dzień na słodko) 04.09.2016
Harmonogram wydarzenia:
11:00 - Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia.
11:15- 14:45 - Na Placu Grunwaldzkim będą się odbywać dla dzieci warsztaty z robienia zdrowej czekolady.
14:30 - Losowanie : Rajd po restauracjach
15:00 Zakończenie imprezy
Sobota 3-go września obfitować będzie w potrawy wytrawne, a tematem przewodnim dnia będą dary lasu i morza, Gdynia to w końcu nadmorskie miasto, którego 46 % powierzchni zajmują lasy. Jedną z atrakcji będzie pokaz gotowania na żywo z udziałem uczestników programu Master Chef (Diany Volokhovej oraz Mariusza Szweda). Kolejną atrakcją dnia będzie Kulinarna Zabawa, w której udział wezmą Szefowie Kuchni z Fundacji Klub Szefów Kuchni ( Patryk Dziamski, Grzegorz Labuda, Iwona Niemczewska, Dariusz Struciński) wraz z publicznością. Następnie wspólnie wybierzemy laureatów konkursu na "Gdyński Chleb". W jednej z gdyńskich restauracji odbędą się zajęcia w ramach "Dziecięcej Akademii Kulinarnej na Szlaku Kulinarnym". Osoby żądne przygód zapraszamy na Kulinarną Grę Miejską.

Z kolei w niedzielę 4-go września stoiska jak i wydarzenia odbywać się będą pod znakiem czekolady. Tego dnia wystawią się cukiernie, lodziarnie i lokale gastronomiczne, które będą serwować czekoladowe pyszności. Dla dzieci natomiast odbędą się warsztaty z robienia domowej czekolady.


Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wkrótce otwarcie

Dzika Pszczoła

Gdańsk
Długie Ogrody 8

Kawiarnie i herbaciarnie

Planowane otwarcie

Wkrótce

Hokkaido

Gdańsk
Długa 47/49

Sushi

Planowane otwarcie

Luty 2022

Mielżyński

Gdańsk
Narzędziowców

Restauracje

Planowane otwarcie

marzec 2022

Najświeższe oceny + dodaj ocenę

Treinta y tres Mapka 2.8

Restauracje
Duże rozczarowanie. Dania poprawnie przygotowane ale przeciętne, bezpieczne, bez jakiegokolwiek zachwytu. Obsługa zde... więcej

Chinkalnia Mapka 6.0

Restauracje
Smacznie oraz klimatycznie, restauracja ma swój urok. Obsługa miła i pomocna.

KFC Mapka 1.0

Fast food
Od pół roku nie mają lodów i shake'ów, bo maszynę mają wiecznie zepsutą, to jakaś kpina

Restauracja Malika Mapka 5.8

Restauracje
Warto spróbować coś innego niż pierogi i schabowy. Wybrane dania były smaczne, obfite. Podane stosunkowo szybko. Obsł... więcej