• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Złoty medal z prestiżowego Konkursu Piw Rzemieślniczych dla gdańskiego browaru

23 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Złoty medal w Konkursie Piw Rzemieślniczych "Kraft Roku" 2022 dla Złota Brovarnia (na zdj: Piwowar Bartosz Nowak i Emil Bugała) Złoty medal w Konkursie Piw Rzemieślniczych "Kraft Roku" 2022 dla Złota Brovarnia (na zdj: Piwowar Bartosz Nowak i Emil Bugała)

Złoty medal w Konkursie Piw Rzemieślniczych "Kraft Roku" 2022 dla Złoto BrovarniMapka to kolejne z rzędu potwierdzenie jakości gdańskiego minibrowaru.Czy lubisz piwa rzemieślnicze?

Rok 2023 jeszcze dobrze się nie zaczął, a Brovarnia już przywozi do Gdańska złoty medal z prestiżowego Konkursu Piw Rzemieślniczych w Krakowie. To kolejne ważne wyróżnienie w ciągu ostatnich 12 miesięcy dla gdańskiego minibrowaru, który kontynuuje tradycję gdańskiego piwowarstwa.

Warto przypomnieć, że Złoto Brovarni w 2022 w jednym z najbardziej znanych konkursów piw rzemieślniczych na świecie Concours de Lyon - Wine, Beer and Spirits Competition nie zostawiło cienia szans swoim konkurentom z całego świata i stało się złote nie tylko z nazwy.

Konkurs Piw Rzemieślniczych, który miał miejsce w grudniu 2022 w Krakowie potwierdził, że medal z Francji nie był przypadkowy. To kolejny dowód na to, że w tym gdańskim XVII-wiecznym spichlerzu warzy się najlepsze piwo w Polsce.

  • Piwowar Bartosz Nowak, szef Gastronomii Brovarnia Gdańsk Kuba Kuszewski.
  • Piwowar Bartosz Nowak

Złote nie tylko z nazwyPolski Pils Złoto Brovarni dostępny jest przez cały rok. To flagowe piwo Brovarni, które w Gdańsku znane jest przede wszystkim ze swojego niepowtarzalnego smaku. Charakteryzuje się aromatem polskich odmian chmielu wnoszących nuty ziołowe, kwiatowe, a nawet cytrusowe. Ma lekką bazę słodową, która nadaje mu delikatnej słodyczy, a wszystko wieńczy wytrawny finisz z przyjemną, wyrazistą goryczką.

Niestety, konkursy piwne nie są mocno zakorzenione w świadomości naszego społeczeństwa, a to duża szkoda. Przecież każdy z nas słyszał o gwiazdkach Michelin czy czapkach Gault & Millau przyznawanych w gastronomii. One wyznaczają jakość, nadają prestiżu, ale również potwierdzają często opinie klientów, które możemy przeczytać na Google lub TripAdvisor.

Dlatego kolejny medal Brovarni w najważniejszym piwnym konkursie w Polsce jest potwierdzeniem, że pod adresem Szafarnia 9 można spróbować pysznego, jakościowego i niepowtarzalnego piwa.

  • Złoty medal w Konkursie Piw Rzemieślniczych "Kraft Roku" 2022 dla Złota Brovarnia
  • Złoty medal w Konkursie Piw Rzemieślniczych "Kraft Roku" 2022 dla Złota Brovarnia
  • Złoty medal w Konkursie Piw Rzemieślniczych "Kraft Roku" 2022 dla Złota Brovarnia (na zdj: Piwowar Bartosz Nowak i Emil Bugała)

Piwa rzemieślnicze to jedyny, słuszny kierunekGdańska Marina to miejsce magiczne. Dokładnie na ul. Szafarnia 9 znajduje się Hotel Gdańsk i Brovarnia Gdańsk, kompleks, w którym do dziś czuć ducha Starego Gdańska. Dopracowane receptury, połączone z pasją i wiedzą piwowarów Brovarni powodują, że miłośnicy oraz pasjonaci piwa z całej Polski, oraz Europy mogą dosłownie zanurzyć się w historii.

Przez wiele wieków Gdańsk stanowił centrum browarnictwa w tej części Europy, Brovarnia jako najstarszy działający browar w Trójmieście, jest kontynuatorem tych tradycji. Piwa rzemieślnicze warzone w XVII-wiecznym spichlerzu to symboliczne nawiązanie do bogatej historii gdańskiego piwowarstwa. Piwa warzone w Brovarni Gdańsk od wielu lat zdobywają uznanie i szacunek wśród swoich odbiorców, a piwowarzy z Szafarni 9 dbają o to, aby każdy przekonał się, jak bardzo bogaty jest świat piwa rzemieślniczego.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (24)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Rodzinne Niedziele - Brunch Mera Brasserie

170 zł
degustacja

Bufet Włoski w Sheraton Sopot

220 zł
muzyka na żywo, degustacja

Kulinarne Niedziele w Winnicy Nawrot

degustacja

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane