• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Złoty medal z prestiżowego Konkursu Piw Rzemieślniczych dla gdańskiego browaru

23 stycznia 2023 
Opinie (23)
Złoty medal w Konkursie Piw Rzemieślniczych "Kraft Roku" 2022 dla Złota Brovarnia (na zdj: Piwowar Bartosz Nowak i Emil Bugała) Złoty medal w Konkursie Piw Rzemieślniczych "Kraft Roku" 2022 dla Złota Brovarnia (na zdj: Piwowar Bartosz Nowak i Emil Bugała)

Złoty medal w Konkursie Piw Rzemieślniczych "Kraft Roku" 2022 dla Złoto BrovarniMapka to kolejne z rzędu potwierdzenie jakości gdańskiego minibrowaru.Czy lubisz piwa rzemieślnicze?

Rok 2023 jeszcze dobrze się nie zaczął, a Brovarnia już przywozi do Gdańska złoty medal z prestiżowego Konkursu Piw Rzemieślniczych w Krakowie. To kolejne ważne wyróżnienie w ciągu ostatnich 12 miesięcy dla gdańskiego minibrowaru, który kontynuuje tradycję gdańskiego piwowarstwa.

Warto przypomnieć, że Złoto Brovarni w 2022 w jednym z najbardziej znanych konkursów piw rzemieślniczych na świecie Concours de Lyon - Wine, Beer and Spirits Competition nie zostawiło cienia szans swoim konkurentom z całego świata i stało się złote nie tylko z nazwy.

Konkurs Piw Rzemieślniczych, który miał miejsce w grudniu 2022 w Krakowie potwierdził, że medal z Francji nie był przypadkowy. To kolejny dowód na to, że w tym gdańskim XVII-wiecznym spichlerzu warzy się najlepsze piwo w Polsce.

  • Piwowar Bartosz Nowak, szef Gastronomii Brovarnia Gdańsk Kuba Kuszewski.
  • Piwowar Bartosz Nowak

Złote nie tylko z nazwyPolski Pils Złoto Brovarni dostępny jest przez cały rok. To flagowe piwo Brovarni, które w Gdańsku znane jest przede wszystkim ze swojego niepowtarzalnego smaku. Charakteryzuje się aromatem polskich odmian chmielu wnoszących nuty ziołowe, kwiatowe, a nawet cytrusowe. Ma lekką bazę słodową, która nadaje mu delikatnej słodyczy, a wszystko wieńczy wytrawny finisz z przyjemną, wyrazistą goryczką.

Niestety, konkursy piwne nie są mocno zakorzenione w świadomości naszego społeczeństwa, a to duża szkoda. Przecież każdy z nas słyszał o gwiazdkach Michelin czy czapkach Gault & Millau przyznawanych w gastronomii. One wyznaczają jakość, nadają prestiżu, ale również potwierdzają często opinie klientów, które możemy przeczytać na Google lub TripAdvisor.

Dlatego kolejny medal Brovarni w najważniejszym piwnym konkursie w Polsce jest potwierdzeniem, że pod adresem Szafarnia 9 można spróbować pysznego, jakościowego i niepowtarzalnego piwa.

  • Złoty medal w Konkursie Piw Rzemieślniczych "Kraft Roku" 2022 dla Złota Brovarnia
  • Złoty medal w Konkursie Piw Rzemieślniczych "Kraft Roku" 2022 dla Złota Brovarnia
  • Złoty medal w Konkursie Piw Rzemieślniczych "Kraft Roku" 2022 dla Złota Brovarnia (na zdj: Piwowar Bartosz Nowak i Emil Bugała)

Piwa rzemieślnicze to jedyny, słuszny kierunekGdańska Marina to miejsce magiczne. Dokładnie na ul. Szafarnia 9 znajduje się Hotel Gdańsk i Brovarnia Gdańsk, kompleks, w którym do dziś czuć ducha Starego Gdańska. Dopracowane receptury, połączone z pasją i wiedzą piwowarów Brovarni powodują, że miłośnicy oraz pasjonaci piwa z całej Polski, oraz Europy mogą dosłownie zanurzyć się w historii.

Przez wiele wieków Gdańsk stanowił centrum browarnictwa w tej części Europy, Brovarnia jako najstarszy działający browar w Trójmieście, jest kontynuatorem tych tradycji. Piwa rzemieślnicze warzone w XVII-wiecznym spichlerzu to symboliczne nawiązanie do bogatej historii gdańskiego piwowarstwa. Piwa warzone w Brovarni Gdańsk od wielu lat zdobywają uznanie i szacunek wśród swoich odbiorców, a piwowarzy z Szafarni 9 dbają o to, aby każdy przekonał się, jak bardzo bogaty jest świat piwa rzemieślniczego.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (23)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Włoskie czwartki na 32. piętrze!

degustacja

Hiszpańska gitara w Treinta y Tres

muzyka na żywo

Warsztaty kulinarne dla dzieci

warsztaty

Najczęściej czytane