• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Ceny piwa w trójmiejskich lokalach. Drogo czy w normie?

Joanna Skutkiewicz
11 czerwca 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Spragnieni spotkań towarzyskich, chętnie wychodzimy ze znajomymi na piwo. Spragnieni spotkań towarzyskich, chętnie wychodzimy ze znajomymi na piwo.

Restauracje, kawiarnie i puby są wreszcie otwarte. Spragnieni kontaktów towarzyskich, chętnie wybieramy się więc nie tylko na wystawne obiady, lecz także ze znajomymi na piwo. I jeśli dawno nie byliśmy "na mieście", możemy zdziwić się cenami złocistych trunków. "Co tak drogo?" - odpowiadamy na to pytanie i prezentujemy niektóre z cen piwa w trójmiejskich lokalach.Kulinarne wydarzenia w Trójmieście w czerwcuCzy twoim zdaniem piwo w trójmiejskich lokalach jest drogie?

Piwo i wino wciąż kojarzą się zgoła odmiennie. Sam Juliusz Cezar stwierdził, że piwo to "barbarzyński napój". Dla przeciwwagi wino jawi się jako trunek elegancki, podawany do wytwornej kolacji, pełen konotacji kulturowych i historycznych. A piwo? Cóż, w oczach wielu ludzi to wciąż tylko napój, który ma orzeźwić i dać chwilę zapomnienia.

To jednak z roku na rok ulega zmianom. I dobrze, bo piwo może być wspaniałym doznaniem smakowym. W Trójmieście zaś nigdy nie zabraknie nam miejsc, w których możemy spróbować czegoś nowego. W zależności od osobistych preferencji, letni wieczór możemy spędzić, racząc się zarówno piwem takim, które możemy łatwo kupić w sklepie, jak i takim, które serwuje się głównie lub wyłącznie w danym lokalu.

A więc do rzeczy: na jaki wydatek musimy się przygotować, wybierając się na piwo w Trójmieście?

Zjeść, wypić i zaoszczędzić. Promocje w restauracjach i pubachCena piwa w trójmiejskich browarachZacznijmy od browarów restauracyjnych. W PG4 aktualnie "na kranach" jest piwo Pils, Starogdańskie, Krollinger, Pszeniczne Klasyczne, Jopenbier, American Pale Ale, Gdański Rubin i Gdańskie Mocne. Wszystkie serwowane są w trzech wariantach - 0,3 l, 0,5 l i 1 l, za które zapłacimy odpowiednio 10, 14 i 26 zł. Wyjątkiem jest Jopenbier - 50 ml tego trunku kosztuje 10 zł, a 700 ml - 129 zł.

Za koktajl piwny z piwa PG4 Starogdańskiego z prosecco zapłacimy 24 zł za 300 ml. Tę samą cenę i pojemność ma koktajl z piwa PG4 Pils, Campari i świeżego soku grejpfrutowego. Za koktajl PG4 Pils z PG4 Citron zapłacimy 14 zł za pół litra. W tym lokalu dostaniemy również piwa bezalkoholowe - Bavaria Pils w cenie 12 zł za 330 ml i Bavaria Wheat w tej samej cenie.

W ofercie Brovarni w Gdańsku znajdują się obecnie piwo jasne Złoto Brovarni, piwo pszeniczne o bawarskim rodowodzie oraz lager wiedeński, przygotowany specjalnie na sezon letni. W planach na trwający sezon są również kolejne piwa specjalne, m.in. piwo West Coast IPA, mocno goryczkowe i bardzo chmielowe, uwarzone przy użyciu intensywnych nowofalowych amerykańskich odmian chmielu. W sprzedaży piwo oferowane jest w tradycyjnych kuflach w cenie 16 zł za pół litra oraz na żyrafach piwnych. Można również zamówić degustację - 3 porcje po 310 ml w cenie 42 złotych, a prezentowa butelka ulubionego piwa będzie kosztować nas 32 zł za 750 ml.

 • Wreszcie można znowu wybrać się ze znajomymi na piwo.
 • Wreszcie można znowu wybrać się ze znajomymi na piwo.

Gdy mamy ochotę na dobre piwo, często kierujemy się też w stronę AleBrowaru, który ma swoje lokale w Gdyni przy ul. Starowiejskiej 40B i w Gdańsku przy ul. Wajdeloty 21. Na kranach zawsze znajduje się 13 rodzajów piwa, z czego aż 11 należy do oferty rotacyjnej, która zmienia się niemal co chwilę. Zawsze jednak możemy się napić jednego z dwóch rodzajów piwa ze stałej oferty. Ich cena wynosi 8 zł za porcję 250 ml i 13 zł za 500 ml. Jak zaznaczają właściciele lokalu, zdecydowano się nie podnosić cen piwa w tym roku, mimo że koszty prowadzenia działalności poszły wyraźnie w górę.

3
miejsce: Restauracje
Canis Restaurant
Gdańsk, Ogarna 27
9.5

Do wyboru, do koloruOgromny wybór piw znajdziemy w lokalu Maverick. Obecnie to aż 12 rodzajów piwa na kranach (10-30 zł za porcję), 13 butelkowanych Rockmill w cenie od 14 do 25 zł oraz 22 rodzaje butelkowanych i puszkowanych w cenie od 12 do 69 zł za te najbardziej wyjątkowe. Są również 4 piwa bezalkoholowe do wyboru.

Do restauracji Grass możemy pójść na piwo, które dostaniemy w cenie 8-20 zł. Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście piwo Guinness.

Czytaj także: 23 restauracje z Trójmiasta zapraszają na Restaurant Week

Piwo do obiadu lub jako osobna przekąska - wybór należy do nas. Piwo do obiadu lub jako osobna przekąska - wybór należy do nas.

Do Jack's Bar and Restaurant Fahrenheit w Gdańsku możemy przyjść zarówno zjeść, jak i wypić, zresztą nie tylko piwa. Jeśli jednak zdecydujemy się na te ostatnie, mamy do wyboru zarówno popularne piwa butelkowe, jak i autorskie oraz cydr prosto z beczki. Za butelkę piwa - takiego, jakie spotkamy też na półce w supermarkecie - zapłacimy od 11 do 17 zł. Z kolei litrowe piwa kraftowe Jack's Beer kosztują w przedziale 33-37 zł.

W pubie Polufka możemy wybierać spośród blisko stu gatunków piwa. Karta jest na tyle zmienna, że praktycznie codziennie możemy napić się innego piwa. Najtańsze porcje kosztują 10 zł, najdroższe 20 zł i więcej. Co ciekawe, w aktualnej ofercie znajduje się także piwo w puszce, za które zapłacimy ponad 70 zł - to prawdziwy piwny rarytas.

 • Spragnieni spotkań towarzyskich, chętnie wychodzimy ze znajomymi na piwo.
 • Spragnieni spotkań towarzyskich, chętnie wychodzimy ze znajomymi na piwo.
 • Spragnieni spotkań towarzyskich, chętnie wychodzimy ze znajomymi na piwo.

Piwo w klubach - w jakiej cenie?W klubie Wolność w Gdańsku za każde piwo w butelce zapłacimy 15 zł. Za małe piwo z nalewaka dostaniemy rachunek na 10-12 zł, a za duże, półlitrowe, od 12 do 15 zł. Z kolei w Klubogalerii Bunkier cena piwa butelkowego to 12 zł, a lanego - od 6,50 (330 ml) do 9 zł (500 ml).

Za półlitrowe piwo z beczki w sopockim Whiskey on the Rocks zapłacimy od 12 do 15 zł. Jeśli zdecydujemy się na trunek w butelce, jego cena wyniesie od 9 do 15 zł.

Piwa napijemy się także, rzecz jasna, w Green Clubie na gdańskiej Zaspie. W tym lokalu najtańsze piwo kosztuje już 6 zł, najdroższe zaś 13 zł. W każdy czwartek studenci, za okazaniem legitymacji studenckiej, mają piwo za 5 zł. W ofercie imprezowej znajduje się też możliwość kupienia 5-litrowej wieży piwnej za 75 zł.

Popularnym miejscem na wieczorne piwo ze znajomymi, zwłaszcza wśród studentów, jest również gdański pub Ygrek. Piwo z nalewaka kosztuje tam od 5 do 10 zł, natomiast butelkowane to cena 7-13 zł. Z kolei w klubie Elephant piwo z beczki to koszt 10-13 zł. Spośród piw w butelce każde kosztuje 14 zł.

Jeśli jesteśmy poszukiwaczami okazji i promocji, a zniżki studenckie już nas nie dotyczą, warto wiedzieć, że w każdą środę w Stacji Food Hall w gdańskiej galerii Metropolia wypijemy piwo za 7 zł.

Alkoholowe, bezalkoholowe, w butelkach lub z beczki - wybór należy do nas. Alkoholowe, bezalkoholowe, w butelkach lub z beczki - wybór należy do nas.

Piwo do obiadu - czemu nie?!Piwa napijemy się także do obiadu w eleganckiej restauracji. Dla przykładu, w restauracji Filharmonia piwo z beczki kosztuje 9-12 zł, zaś butelkowe 9-15 zł. Restauracja Harmonia zaserwuje nam piwo w cenie 8-11 zł (z beczki i butelkowe). W Trattorii La Cantina za złocisty trunek zapłacimy w granicach 7-12 zł.

Spacer, a potem obiad na wynos. Lokale przy spacerowych trasachW Peperino za piwo bezalkoholowe zapłacimy 9 zł, a za takie z zawartością alkoholu - od 8 do 11 zł. Piwo jest również dostępne w restauracji Winne Grono. Mamy do wyboru trzy opcje: piwo jasne za 13 zł, piwo pszeniczne za 14 i bezalkoholowe za 10 zł. W restauracji Pinokio w Sopocie za piwo zapłacimy od 9 do 16 zł za porcję.

 • Piwa możemy się napić m.in. w Browarze Miejskim Sopot.
 • Ogródek Jack's Bar and Restaurant Fahrenheit w Gdańsku.
 • Obecnie otwarte są zarówno ogródki restauracyjne, jak i wnętrza lokali.

Co tak drogo?Czy piwo w Trójmieście jest drogie? To oczywiście kwestia subiektywna. Oczywiście, kupienie butelki piwa do wypicia w domowym zaciszu jest znacznie tańsze, ale przecież ta sama prawidłowość dotyczy kawy, deseru czy obiadu. Wydaje się jednak, że cena standardowego piwa w Trójmieście nie jest wyższa niż np. cena kawy w kawiarni. Do lokalu udajemy się zresztą nie tylko po to, żeby zjeść i się napić, lecz również dla atmosfery, spotkań towarzyskich czy po prostu po to, aby odpocząć. Na cenę składa się więc znacznie więcej czynników niż tylko koszt zakupu lub produkcji danego specjału.

Sprawdź co i gdzie zjeść w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (285)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Warsztaty kulinarne dla dzieci

89 zł
warsztaty

La Musica Cubana w Olivia Garden

23 zł
muzyka na żywo

Happy Mondays na 32 piętrze!

degustacja

Najczęściej czytane