• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nie lubisz jeść w samotności? Gdańszczanka stworzyła specjalną aplikację

Arnold Szymczewski
26 listopada 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 
Aplikacja wymyślona przez gdańszczankę ma pomóc uporać się z problemem, jakim jest samotne jedzenie posiłków. Aplikacja wymyślona przez gdańszczankę ma pomóc uporać się z problemem, jakim jest samotne jedzenie posiłków.

Obiad czy kolacja z nowym znajomym bez randkowego podtekstu? To możliwe. Gdańszczanka wymyśliła aplikację, dzięki której znajdziemy partnera do wspólnego posiłku. - PlateWithMate nie jest aplikacją do randkowania. Mało kto lubi jeść w samotności, a wielu z nas chętnie poznałoby osobę, z którą może uciąć sobie ciekawą pogawędkę w czasie posiłku - mówi 25-letnia Zuzanna Grudniak. Nie od dziś też wiadomo, że spożywanie posiłków w samotności może mieć negatywny wpływ na naszą psychikę oraz metabolizm. Aplikacja może temu zaradzić?



Ile posiłków dziennie spożywasz w samotności?

Według badań ludzie, którzy jedzą większość posiłków samotnie mogą być bardziej narażeni na choroby serca i cukrzycę. Samotne jedzenie może prowadzić do izolacji społecznej oraz do wybierania niezdrowego jedzenia. Zuzia Grudniak dużo wyjeżdżała i właśnie wtedy wpadła na pomysł stworzenia aplikacji.

- Pomysł wziął się z obserwacji ludzi podczas wyjazdów, ale także w moim mieście, w Gdańsku. Wielokrotnie wyjeżdżałem sama na konferencje lub po prostu miałam "coś do załatwienia" w nowym mieście. Kończyłam konferencje o 16 czy 17 i nie wiedziałam, co dalej. Chciałam zobaczyć miasto czy kraj, posmakować lokalnych przysmaków, poznać nowych ludzi. Okazało się, że nie jest to takie łatwe. Na rynku nie było żadnych aplikacji, które pozwoliłyby poznać nowych ludzi bez randkowego podtekstu - mówi Zuzanna Grudniak.
Według badań ludzie, którzy jedzą większość posiłków samotnie, mogą być bardziej narażeni na choroby serca i cukrzycę. Według badań ludzie, którzy jedzą większość posiłków samotnie, mogą być bardziej narażeni na choroby serca i cukrzycę.

Czym jest aplikacja PlateWithMate?



Aplikacja wymyślona przez gdańszczankę ma przyciągnąć do siebie osoby, które samotnie spożywają posiłek w ciągu dnia. Program gromadzi użytkowników, którzy są zainteresowani tą formą spędzania czasu i ma łączyć ludzi otwartych na nowe znajomości. Pozwala zasygnalizować, że chętnie z kimś porozmawiamy, nie narażając nas na etykietowanie jako człowieka samotnego. Wielu mogłoby pomyśleć, że PlateWithMate jest kolejnym programem do randkowania. Jednak autorka aplikacji temu zaprzecza.

- PlateWithMate nie jest aplikacją do randkowania. Mało kto lubi jeść w samotności, a wielu z nas chętnie poznałoby osobę, z którą może uciąć sobie ciekawą pogawędkę w czasie posiłku. W dużych centrach biurowych w porze lunchowej nietrudno jest znaleźć ludzi, którzy z chęcią spędziliby czas przy posiłku, rozmawiając z kimś interesującym, ale dotychczas nie było platformy, która by na to pozwoliła. PlateWithMate daje taką szansę - mówi Zuzanna Grudniak.
Zasada działania aplikacji jest bardzo prosta. Żeby zjeść z kimś wspólnie posiłek, powinniśmy w programie zaznaczyć miejsce, w którym będziemy przebywać oraz dokładną godzinę. Zasada działania aplikacji jest bardzo prosta. Żeby zjeść z kimś wspólnie posiłek, powinniśmy w programie zaznaczyć miejsce, w którym będziemy przebywać oraz dokładną godzinę.
Zasada działania aplikacji jest bardzo prosta. Żeby zjeść z kimś wspólnie posiłek, powinniśmy w programie zaznaczyć miejsce, w którym będziemy przebywać oraz dokładną godzinę. Aplikacja może okazać się bardzo korzystna zwłaszcza podczas podróży do innego miasta.

- Możemy zwiedzać, poznawać nowe miejsca i smaki, cieszyć się kuchnią i nowymi znajomościami w jednym momencie. Podczas samotnych podróży wielu z nas, zamiast wyjść na miasto, poznawać miejscowe smaki i ludzi, zostaje w hotelu, bo nie ma z kim ani gdzie pójść. Na przestrzeni czasu zanikają zwyczaje, kiedy ludzie lecąc samolotem, czy podróżując pociągiem zwyczajnie nawiązywali ze sobą relacje. Obecnie zatapiają się w telefonach komórkowych, przez co tracimy szansę na poznanie kogoś ciekawego. W ten sposób ucieka nam możliwość poznania wielu ciekawych ludzi i zobaczenia miasta, do którego przyjechaliśmy na konferencję naukową czy spotkania biznesowe - kończy Zuzanna Grudniak.
Aplikacja wymyślona przez gdańszczankę ma przyciągnąć do siebie osoby, które samotnie spożywają posiłek w ciągu dnia. Aplikacja wymyślona przez gdańszczankę ma przyciągnąć do siebie osoby, które samotnie spożywają posiłek w ciągu dnia.
Aplikacja jest dostępna na platformy iOS oraz Android.

Opinie (89) 1 zablokowana

  • Będzie towarzystwo do kieliszka?

    • 0 0

  • Smutne

    ..jak w tytule

    • 0 0

  • Ekstrawertycy i ich problemy (2)

    Dokładnie tak jak ktoś już tutaj wspomniał - problem, który dotyczy jakiejś grupy ludzi, która odczuwa dyskomfort i ból zadka jak musi trochę poprzebywać samemu.

    Długo karmiono nas rewelacjami o tym, że duża ilość znajomych oznacza, że dobrze sobie radzisz w życiu, a np. osoby w parach żyją dłużej.

    Podczas gdy okazuje się, że 1) najwięcej znajomych mają ludzie w jakiś sposób przeciętni. Najwięcej jest ludzi przeciętnych, więc też najłatwiej znaleźć znajomych będąc przeciętnym - logiczne. 2) introwerytycy w kontaktach z ludźmi „zużywają” energię, więc częsty kontakt ich po prostu męczy 3) teoria z długim życiem nie dotyczy wszystkich - osoby inteligentne mają na tyle bogaty wewnętrzny świat, że się ze sobą nie nudzą, do tego zamiast pogadanek o d*pie maryni wolą realizować swoje cele; osoby mniej inteligentne potrzebują zewnętrznego stymulanta, inaczej cierpią

    • 8 1

    • Nie ma kogoś takiego jak "przeciętny"- to wytwór na potrzeby stastystyk.

      Osoby bardzo inteligentne także kochają towarzystwo, chcą rozmawiać, dyskutować, dzielić się wiedzą, spostrzeżeniami, analizować, rozbawiać znajomych.

      • 0 0

    • Duża ilość znajomych...? Ups, języka polska trudna.

      • 0 0

  • aplikacja jeszcze pogłębi problemy

    Trzeba wyjść do ludzi osobiście, na piechotę, a nie poprzez aplikację. Są różne inicjatywny lokalne, wystarczy się dołączyć, każdy zostanie przyjęty z otwartymi rękami. Jedyny warunek: trzeba samemu wyjść do innych, a nie czekać na zaproszenie. Trzeba coś dać z siebie, a nie tylko żądać.

    • 0 0

  • Pomysł dobry- takie hasło "jeść razem" ( manger ensemble) wisiało w stołówkach studenckich we Francji pół wieku temu (1)

    • 0 1

    • No
      I widać jak skończyli z tym brataniem
      Hehehe

      • 2 0

  • Proponuję po prostu przysiąść się i zacząć rozmowę, jak ludzie

    • 2 0

  • nie działa :(

    na moim telefonie tez nie działa. a szkoda

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Happy Hours z Aperol Spritz Wieczory Włoskich Smaków w Każdy Piątek!

degustacja

Bufet Włoski w Sheraton Sopot

240 zł
muzyka na żywo, degustacja

Happy Hour z Winem Domu Co Sobota!

degustacja

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane