• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Restauracja po rewolucji Magdy Gessler na sprzedaż

Alicja Olkowska
12 kwietnia 2024, godz. 12:00 
Opinie (155)
Magda Gessler na planie "Kuchennych rewolucji" w 2023 r. Program kręcono w restauracji na Morenie. Magda Gessler na planie "Kuchennych rewolucji" w 2023 r. Program kręcono w restauracji na Morenie.

Magda Gessler od kilkunastu lat jeździ po kraju i próbuje ratować upadające biznesy. Często jej wizyty kończą się sukcesem: restauracje nie tylko przechodzą metamorfozę, ale też zdobywają rozgłos, co przekłada się na zainteresowanie gości. Niestety bywa i tak, że nawet kulinarna ekspertka z TVN nie jest w stanie wiele zdziałać i choć lokal kończy rewolucję pomyślnie, to po czasie i tak się zamyka albo zmienia właścicieli. Trattoria Melone Rosa na Morenie przy ul. WarneńskiejMapka, która rok temu "wystąpiła" w "Kuchennych rewolucjach", została właśnie wystawiona na sprzedaż.


"Kuchenne rewolucje": przepis na sukces, choć nie dla każdegoCzy udział lokalu w "Kuchennych rewolucjach" zachęca cię do wizyty?

"Kuchenne rewolucje", mimo że budzą skrajne emocje i mają wielu przeciwników, to fenomen. Mało który program w polskiej telewizji nie schodzi z anteny przez kilkanaście lat i mimo upływu czasu wciąż cieszy się wysoką oglądalnością. Spora w tym zasługa charyzmatycznej i nieco kontrowersyjnej prowadzącej, która wnosi do produkcji dużo kolorytu i emocji.

Przez wiele edycji niemal wszystkie rewolucje kończyły się powodzeniem - dziś już nie jest to takie proste. Program, mimo zadowalającej popularności, niektórym widzom się po prostu przejadł. Wizyta Magdy Gessler nadal przyciąga zainteresowanie mediów i okolicznych mieszkańców, ale nie zawsze gwarantuje, że lokal w kolejnych miesiącach będzie oblegany. To tak już nie działa.Część rewolucji, które Gessler przeprowadziła w Trójmieście i okolicach okazała się strzałem w dziesiątkę. Wystarczy wspomnieć o takich miejscach, jak Restauracja Panorama, Schabowy Raz czy Tabun - działają do dziś i mają się świetnie. Tego samego nie można jednak powiedzieć o restauracjach Czardasz i Pod Cielakiem. Obydwie już nie istnieją.

Restauracja Czardasz ogłasza zamknięcie po ponad 50 latach Restauracja Czardasz ogłasza zamknięcie po ponad 50 latach

 • Magda Gessler na planie "Kuchennych rewolucji" w 2023 r. Program kręcono w restauracji na Morenie.
 • Magda Gessler na planie "Kuchennych rewolucji" w 2023 r. Program kręcono w restauracji na Morenie.
 • Trattoria Melone Rosa jest wystawiona na sprzedaż.
 • Trattoria Melone Rosa jest wystawiona na sprzedaż.
 • Magda Gessler na planie "Kuchennych rewolucji" w 2023 r. Program kręcono w restauracji na Morenie.
 • Magda Gessler na planie "Kuchennych rewolucji" w 2023 r. Program kręcono w restauracji na Morenie.

Rewolucja na Morenie udana, ale lokal i tak na sprzedaż


W czerwcu 2023 r. Magda Gessler przyjechała na Morenę do niewielkiej restauracji Mio Gastro. Lokal dział dopiero kilka miesięcy i najwidoczniej niemal od razu potrzebował wsparcia.

Według właścicieli Mio Gastro powstało z zamiłowania do dobrego jedzenia. Chcieli stworzyć miejsce, które szczególnie spodoba się tym, którzy lubią dłużej pospać. W karcie oferowali śniadania do godz. 18, a oprócz tego specjały kuchni włoskiej.

W programie wyemitowanym w październiku dowiedzieliśmy się, że Mio Gastro założył 29-letni Wojtek, który zawsze marzył o stworzeniu lokalu z rodzinną atmosferą. Do pomocy zaprosił przyjaciela, 32-letniego Daniela, który wkrótce przejął obowiązki szefa kuchni. Niestety Daniel wcześniej gotował tylko amatorsko, co dało się odczuć. Na początku interes szedł dobrze. Później do lokalu przestali zaglądać klienci i restauracja przez pół dnia świeciła pustkami.

Huczne otwarcie i ciche zamknięcie. Nawet gwiazdy nie pomogły Huczne otwarcie i ciche zamknięcie. Nawet gwiazdy nie pomogły

Po wizycie Magdy Gessler restauracja zmieniła nie tylko nazwę, ale też menu i wystrój. Od teraz nazywała się Trattoria Melone Rosa i specjalizowała się w makaronach, pizzach i daniach kuchni włoskiej.

Niedługo po rewolucji w ramach cyklu "Jemy na mieście" lokal odwiedziła nasza kulinarna recenzentka Agnieszka Haponiuk i wystawiła mu ocenę dobrą.

Jemy na mieście: recenzja Trattoria Melone Rosa po Jemy na mieście: recenzja Trattoria Melone Rosa po "Kuchennych rewolucjach"

Restauracja po "Kuchennych rewolucjach" Magdy Gessler na sprzedażByć może "Kuchenne rewolucje" nie rozwiązały wszystkich problemów, z jakimi mierzyli się właściciele, bo na zamkniętym branżowym forum właśnie ukazała się oferta sprzedaży Trattoria Melone Rosa.

Dowiadujemy się z niej, że za 120 tys. zł (do negocjacji) kupimy "odstąpienie marki wraz z lokalem + know how + domenę lub dostosowanie pod własną markę. Stworzenie strony gratis", a za 140 tys. zł "odstąpienie marki wraz z lokalem + know how lub dostosowanie pod własną markę + marka (nazwa, logotyp, menu) pod wirtualne restauracje". Miesięczny czynsz wynosi 6 700 zł brutto.

Co ciekawe, w opisie oferty nie ma wzmianki o Magdzie Gessler i "Kuchennych rewolucjach", którymi zazwyczaj restauratorzy lubią się chwalić.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (155)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Happy Hours z Aperol Spritz Wieczory Włoskich Smaków w Każdy Piątek!

degustacja

Bufet Włoski w Sheraton Sopot

240 zł
muzyka na żywo, degustacja

Happy Hour z Winem Domu Co Sobota!

degustacja

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane