• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Oktoberfest dla twojej firmy przez cały rok w Browarze PG4

27 września 2023 
Opinie (18)
 • Oktoberfest w PG4 to 22 dni pełne wyśmienitego piwa, pysznego jedzenia i dobrej zabawy.
 • Oktoberfest w PG4 to 22 dni pełne wyśmienitego piwa, pysznego jedzenia i dobrej zabawy.
 • Oktoberfest w PG4 to 22 dni pełne wyśmienitego piwa, pysznego jedzenia i dobrej zabawy.
 • Oktoberfest w PG4 to 22 dni pełne wyśmienitego piwa, pysznego jedzenia i dobrej zabawy.
 • Oktoberfest w PG4 to 22 dni pełne wyśmienitego piwa, pysznego jedzenia i dobrej zabawy.
 • Oktoberfest w PG4 to 22 dni pełne wyśmienitego piwa, pysznego jedzenia i dobrej zabawy.
 • Oktoberfest w PG4 to 22 dni pełne wyśmienitego piwa, pysznego jedzenia i dobrej zabawy.

Odszpuntowanie beczek z piwem Golden Oktober, zabawy i konkursy przy bawarskiej muzyce na żywo oraz specjalne menu, wypełnione daniami idealnie korespondującymi z bogatą ofertą warzonych na miejscu piw - to główne atrakcje imprezy otwierającej tegoroczne obchody festiwalu piw craftowych Oktoberfest w Browarze PG4, który potrwa do 15 października. Jeśli jednak ktoś jest tak wielkim fanem Oktoberfestu, że chciałby w bawarskim klimacie zorganizować imprezę okolicznościową czy firmową, zespół browaru pozostaje w gotowości, aby zorganizować ją w każdym momencie, przez cały rok. Nie tylko w październiku.Oktoberfest to słynne niemieckie święto piwa obchodzone od 1810 roku w październiku. Festyny zwane Oktoberfesten (z niem. święto październikowe) organizowano w Bawarii, aby zużyć piwa z mijającego sezonu browarniczego, zanim zaczęto warzyć nowe.

Jako że Bawarskie Prawo Czystości z 1516 r. zezwalało na warzenie piwa tylko od 29 września do 23 kwietnia, tego typu festyny organizowano właśnie na przełomie września i października. Ta tradycja nie tylko przetrwała do dziś, ale - z uwagi na szereg atrakcji charakterystycznych dla bawarskiego festiwalu piwa - obchodzona jest niemal na całym świecie.

Oktoberfest w Browarze PG4 to okazja do znakomitej zabawy w bawarskim klimacie. Oktoberfest w Browarze PG4 to okazja do znakomitej zabawy w bawarskim klimacie.

Uroczyste odszpuntowanie beczkiOktoberfest to nie tylko piwo, choć ono odgrywa tu oczywiście główną rolę. Zgodnie z tradycją, goście, którzy odwiedzili Browar PG 23 września, podczas sobotniej inauguracji, mieli okazję skosztować jako pierwsi piwa Golden Oktober, specjalnie uwarzonego na tę okazję przez Johannesa Herberga - mikrobiologa i piwowara, który już na etapie projektowania instalacji browaru, przeprowadził się do Gdańska z Niemiec wraz z rodziną. To właśnie jemu przypadł zaszczyt odszpuntowania beczki.

- Golden Oktober to piwo dolnej fermentacji, charakteryzujące się piękną barwą (od ciemnozłotej do pomarańczowej) i niepowtarzalnym smakiem! - opowiadał Johannes Herberg podczas odszpuntowywania beczki. - W pierwszej chwili zaskoczy was posmak lekko słodowy z delikatnie wyczuwalną nutą chmielu, aromatem w bardzo niskim stopniu słodkim z umiarkowanie wytrawnym finiszem. Ten zrównoważony smak wyostrzy wasz apetyt i sprawi, że z każdym łykiem będziecie chcieli więcej.
Gości, którzy wzięli udział w inauguracji Oktoberfest 2023 w Browarze PG4, uroczyście przywitał Bolesław Gut - dyrektor Craft Beer Central Hotel Gdańsk. Gości, którzy wzięli udział w inauguracji Oktoberfest 2023 w Browarze PG4, uroczyście przywitał Bolesław Gut - dyrektor Craft Beer Central Hotel Gdańsk.

Oktoberfest 2023 - specjalne, okolicznościowe menuOktoberfest w PG4 to 22 dni pełne wyśmienitego piwa, pysznego jedzenia i dobrej zabawy. W bogatej karcie znajdziemy m.in. słynne, historyczne piwo Jopen, które było gdańskim specjałem produkowanym co najmniej od 1449 roku. Miał je warzyć nie tylko sam Jan Heweliusz, ale też np. Krzyżacy.

Browar PG posiada też w ofercie różne gatunki piwa nawiązujące nie tylko do Gdańskiej tradycji Pils, Starogdańskie, Monachijskie Ciemne, Pszeniczne, Witbier, ale także do innych piw z całej Europy.

Pod piwa, jakie znajdują się w specjalnej, oktoberfestowej karcie, szef kuchni przygotował okolicznościowe menu, na które składają się: aromatyczna zupa na pieczonych ogonach i pszenicznym piwie z fasolą, ćwierć kurczaka zagrodowego w ziołach, pikantna kiełbaska z wołowiną oraz golonka w dwóch nietuzinkowych odsłonach - marynowana w piwie korzennym oraz gotowana w piwie i zapiekana w emulsji z czerwonego barszczu.

Oktoberfestowym wydarzeniom, również tym zamkniętym, organizowanym np. przez firmy, często towarzyszy muzyka na żywo. Na zdj. Kwaśnica Band. Oktoberfestowym wydarzeniom, również tym zamkniętym, organizowanym np. przez firmy, często towarzyszy muzyka na żywo. Na zdj. Kwaśnica Band.

Oktoberfest - zabawa, która może trwać cały rokBrowar PG4 postanowił sobie za cel, aby goście, którzy wezmą udział w imprezie, mieli poczucie, jakby w jednej chwili znaleźli się w malowniczej Bawarii.

- Oktoberfest to przede wszystkim zabawa, dlatego przygotowaliśmy dla naszych gości szereg atrakcji i konkursów, a także rozmaite akcesoria oraz dekoracje w stylu bawarskim - opowiada Paweł Repucha, Guest Relations Manager w Craft Beer Central Hotel Gdańsk. - Oprawę muzyczną podczas inauguracji tegorocznej edycji zapewnił Kwaśnica Band - zespół, który wprawił gości w osłupienie nie tylko idealnie wpasowującym się w klimat imprezy repertuarem, ale też umiejętnościami jodłowania.
Choć Oktoberfest, co zresztą sugeruje nazwa, jest wydarzeniem październikowym, Browar PG nie stawia sobie takich ograniczeń i na specjalne życzenie gości jest w gotowości organizować takie imprezy przez cały rok.

- Z propozycją wyszli nasi goście, a że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych, postanowiliśmy spełnić ich życzenie i zorganizowaliśmy im Oktoberfest w maju - opowiada Magdalena Molesztak, koordynator sprzedaży w Craft Beer Central Hotel Gdańsk. - W zależności od oczekiwań, jesteśmy w stanie przygotować specjalne menu, zatrudnić zespół wykonujący muzykę na żywo, zorganizować konkursy i różnego rodzaju atrakcje, a nawet zapewnić kostiumy bawarskie czy dekoracje. Do tej pory zdarzyło nam się organizować w oktoberfestowym stylu nie tylko duże imprezy firmowe, ale i mniejsze, okolicznościowe czy rodzinne. Niezależnie od miesiąca czy pory roku, bo u nas, w Browarze PG4, Oktoberfest świętujemy przez cały rok.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Wydarzenia

Oktoberfest 2023 w Browar PG4

pubbing, degustacja

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (18)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Rodzinne Niedziele - Brunch Mera Brasserie

170 zł
degustacja

Bufet Włoski w Sheraton Sopot

220 zł
muzyka na żywo, degustacja

Kulinarne Niedziele w Winnicy Nawrot

degustacja

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane