Wiadomości

Restauratorzy mówią "dość" i zapowiadają otwarcie lokali

Akcja #OtwieraMy dotarła do Trójmiasta. W najbliższych dniach mają się oficjalne otworzyć lokale z Gdańska. Na ten moment wiemy o Klubie Wolność (23.01), Sports Pubie (18.01) oraz Czary Gary Bistro (15.01).
Akcja #OtwieraMy dotarła do Trójmiasta. W najbliższych dniach mają się oficjalne otworzyć lokale z Gdańska. Na ten moment wiemy o Klubie Wolność (23.01), Sports Pubie (18.01) oraz Czary Gary Bistro (15.01). fot. Facebook

W ostatnich dniach przybywa w Polsce lokali, które mimo zakazu i widma mandatu otwierają się i świadczą usługi. Czy podobnie będzie w Trójmieście? Niektóre miejsca działają w ukryciu od dawna, inne wprost zapowiadają, że wkrótce oficjalnie otworzą się bez względu na wszystko. Rozgłos zdobywa także akcja Otwarta Gdynia - #OtwieraMy, która zachęca do działania nie tylko branżę gastronomiczną, ale też hotele i siłownie. Rozpędu nabiera także kolejna akcja: #BałtyckieVETO, która także skupia wokół siebie lokale, które chcą się otworzyć. Tutaj można zobaczyć mapę, która pokazuje otwarte lokale w Polsce.Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

Pobierz aplikację: Android | iPhone


Aktualizacja: czwartek godz. 8:50

Do listy lokali z Trójmiasta, które zamierzają się wkrótce otworzyć, dołączyły także Pub Spółdzielnia ("Z zachowaniem reżimu sanitarnego 15 stycznia otwieramy się nie tylko na wynos. Będzie można przy stoliku usiąść, wypić piwo i zjeść świetną zapiekankę") oraz Rednek by StahGdańska (także 15.01).


Jedzenie na telefon/wynos w Trójmieście


Czy poszedłbyś/poszłabyś do otwartej restauracji/pubu/dyskoteki?

tak, niczego się nie boję 42%
tak, o ile będzie przestrzegany reżim sanitarny 36%
tak, ale został(a)bym w ogródku lokalu 4%
nie, bo boję się zakażenia 11%
nie, bo mam swoje inne powody 7%
zakończona Łącznie głosów: 7698
Na internetowych forach zrzeszających branżę gastronomiczną wrze od miesięcy, a kiedy kilka dni temu rząd ogłosił, że przedłuża restrykcje do końca miesiąca, nie dając nadziei, że w lutym cokolwiek zmieni się na lepsze, frustracja sięgnęła zenitu.

Wyrok sądu ośmielił przedsiębiorcówW ostatnim tygodniu głośno było o lokalach w Polsce, które otworzyły się wbrew zakazom. W niektórych z nich ostatecznie zjawiła się policja, która straszyła mandatami i dalszymi prawnymi konsekwencjami.

Wyłamali się też górale z Podhala, którzy ogłosili "góralskie veto" i już 17 stycznia zamierzają ponownie otworzyć swoje biznesy. Dlaczego? Ponieważ są przekonani, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ograniczenie wolności działalności gospodarczej jest niezgodne z konstytucją.

Nie bez znaczenia jest także jeden z ostatnich wyroków sądu w Opolu, który orzekł, że sanepid bezpodstawnie ukarał fryzjera 10 tys. zł kary, gdy ten otworzył swój zakład w czasie lockdownu. Wojewódzki Sąd Apelacyjny w Opolu uznał, że nie wolno zakazać działalności, jeśli nie został wprowadzony stan nadzwyczajny. Według sądu, takie kwestii nie może rozstrzygać rozporządzenie, a rząd nie wprowadził stanu klęski żywiołowej, więc nie może ograniczać konstytucyjnych praw i wolności.

Coraz więcej mówi się także o pozwach zbiorowych za obostrzenia - przedsiębiorcy domagają się odszkodowań od Skarbu Państwa.

Tym tropem idą także restauratorzy i właściciele klubów z Trójmiasta. Kilku z nich już teraz zapowiada, że niedługo otworzy swoje biznesy. Jedną z takich osób jest Krzysztof Łukowicz, właściciel Klubu Wolność w Gdańsku. Ta decyzja może niektórych zaskoczyć, ponieważ dokładnie ten klub niedawno dostał mandat w wysokości 30 tys. zł za zorganizowanie nielegalnej dyskoteki. Wtedy właściciele odmówili przyjęcia mandatu i stwierdzili, że prowadzą trening uczestników zawodów tanecznych.

Policyjny nalot na nielegalną dyskotekę- Drodzy państwo, otwierajmy się, nie ma takich sił, liczby urzędników i policji, aby nas skontrolować (abstrahując już od kar i legalności). Jak już pisałem, rewolucję w latach 80. wzniecili robotnicy, więc czas, aby teraz zmiany rozpoczęły się od przedsiębiorców! - napisał na Facebooku. - Nie otworzą nas w lutym, marcu czy kwietniu, a potem i tak zamkną... walczmy teraz, otwierajmy się, bo teraz jest ten czas i jedyna szansa, aby coś wywalczyć. Ja - Klub Wolność - od 23 (stycznia - przyp. red.) dalej się otwieram, jak wcześniej, nie czekajcie, bo się nie doczekacie!
Klub Wolność z Gdańska jako jeden z pierwszym ogłosił dołączenie do akcji #otwieraMY i otwarcie lokalu. Będzie otwarty 23.01.
Klub Wolność z Gdańska jako jeden z pierwszym ogłosił dołączenie do akcji #otwieraMY i otwarcie lokalu. Będzie otwarty 23.01. fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl
Podobnie Sports Pub z Wrzeszcza nie zamierza bezczynnie czekać na poluzowanie obostrzeń i zapowiedział, że przyjmie gości już 18 stycznia o godz. 18. Cały zysk z tego dnia zostanie przekazany na cele charytatywne.

- Otwieramy się, żeby przeżyć. To nie bunt dla buntu, dlatego podchodzimy do tego odpowiedzialnie i z zachowaniem zwielokrotnionych środków ostrożności. Właściciel zastrzega sobie prawo poproszenia Gościa o możliwość zmierzenia temperatury termometrem bezdotykowym - czytamy we wpisie na stronie Sports Pub. - Władza drwi z nas i śmieje się nam prosto w twarz. Zachęca do zmiany zajęcia, do przebranżowienia i sielskiego życia w nowej rzeczywistości. Nie każdy potrafi, nie każdy ma możliwości, nie każdy lubi słuchać głupich rad. Gastronomia to nasze życie. To 22 lata wyrzeczeń, walki i - nie bójmy się tego słowa - rozkoszy. Jesteśmy przesiąknięci tym fachem i skoro NIKT o nas nie myśli i nie przejmuje się nami, naszymi rodzinami i naszą przyszłością, to my zadbamy o nią sami.
W środę do akcji #OtwieraMy dołączyło Czary Gary Bistro. O swojej decyzji poinformowało na Facebooku. Lokal będzie czynny od 15 stycznia.

- Drodzy Goście, nadszedł moment, w którym wypisujemy się z tego maratonu żenady, jakim są obecny lockdown i dociskanie butem polskiej gastronomii. Zgodnie z obowiązującymi przepisami ograniczenie wolności działalności gospodarczej jest niezgodne z konstytucją. Niestety, nie obejmują nas żadne vateuszowe tarcze i to, że jakkolwiek jeszcze funkcjonujemy, zawdzięczamy ciężkiej pracy, pomocy bliskich i Waszym zamówieniom. Koszty utrzymania biznesu są jednak kolosalne, a nasze zasoby to nie kod na pieniądze z Simsów. Chcemy normalnie pracować, tylko tyle. Od piątku, 15 stycznia, z zachowaniem reżimu sanitarnego, można u nas zjeść w lokalu, przy stole, na talerzu. Na hasło ***** *** przez cały weekend obowiązuje 10 proc. rabatu przy zamówieniu na miejscu lub z odbiorem osobistym. Dla planujących nas odwiedzić funkcjonariuszy policji zupa gratis. Liczymy na Was! Jednocześnie zachęcamy inne lokale, aby dołączały do akcji #otwieraMY!
Równolegle trwa internetowa akcja Otwarta Gdynia - #OtwieraMy, która zachęca restauracje, kawiarnie, sklepy, hotele, siłownie i kwiaciarnie do otwarcia.

Sports Pub w Gdańsku będzie otwarty 18 stycznia od godz. 18 z zachowaniem środków ostrożności.
Sports Pub w Gdańsku będzie otwarty 18 stycznia od godz. 18 z zachowaniem środków ostrożności. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Restauracje działają "w podziemiu" mimo zakazuTymczasem w całej Polsce, także w Trójmieście, część restauracji działa mimo zakazu. Jak go obchodzą?

- Bardzo prosto. W Gdyni jadłem na przykład w restauracji na ul. Świętojańskiej, która serwuje dania głównie na wynos, ale ma kilka miejsc, żeby usiąść przy stoliku. Zapytałem sprzedającego, czy mogę zjeść na miejscu, i powiedział, że nie ma problemu. Poprosił tylko, żeby siąść tyłem do okna, aby ludzi nie kłuło w oczy - opowiada pan Piotr, nasz czytelnik.
Podobnie jest w Gdańsku. Tam także są restauracje, które teoretycznie sprzedają na wynos, ale nikt nie robi kłopotu, by zjeść np. w restauracyjnym ogródku. Zimno? Wcale nie, bo w ogródkach stoją lampy grzewcze i w niektórych jest ich tyle, że bez wątpienia się to opłaca. Zresztą wystarczy przejść się wieczorową porą po Głównym Mieście, by przekonać się, że takich miejsc nie brakuje.

Restauratorzy radzą sobie, jak mogą, ale zawsze ostrzegają klientów, że przy stolikach siadają na własną odpowiedzialność. Są nawet kelnerzy, którzy jedzenie podają jednak w plastikowych lub styropianowych pojemnikach - tych samych, które serwuje się przy daniach na wynos.

W niektórych lokalach jest nawet po kilkanaście osób jednocześnie, które niespecjalnie obawiają się teoretycznej kontroli - siedzą wygodnie, bez kurtek, niespiesznie jedzą i piją. Właściwie jedynym zaobserwowanym ograniczeniem jest temperatura - ogródki nie tylko ogrzewane, ale np. ogrodzone dodatkowo ściankami z pleksi, cieszą się największym powodzeniem.

Opinie (952) ponad 50 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Ok, otwierajcie (84)

  Ale ja i tak nie przyjdę. Obawiam się zarażenia.

  • 351 823

  • Misiu, (6)

   ale Ty i tak przecież nigdzie nie wychodziłeś:)

   • 135 27

   • (2)

    Jak to nie!
    A żabka, biedra?

    • 84 9

    • Najwazniejsze ze w pracy wirusa niema

     Fred

     • 21 2

    • Tam

     Oczywiście się nie zarazisz? hehe.

     • 0 0

   • Jak to nie?! (1)

    janusz biznesy, codziennie robi zakupy w biedrze. Na fakturę.

    • 27 17

    • a ty gdzie robisz zakupy, e ekskluzywnym auchan, czy jeździsz do harrodsa do Londynu?

     • 22 1

   • odezwał się "światowiec"...

    • 5 1

  • (5)

   rozumiem, ze w zapchanym po brzegi kościele czy w kolejce do kasy w markecie wirusa nie ma? ani w szkole od poniedziałku też nie ma opcji się zarazić? tylko w złej restauracji

   • 112 23

   • lub na imprezach dla uprzywilejowanej kasty, która siedzi przy korycie

    • 55 9

   • Do restauracji się nie chodzi i tak samo do (1)

    kościoła.

    • 17 24

    • Czołgasz się?

     • 14 7

   • (1)

    nie bździj koleś, wyobrażasz sobie żeby sklepy spożywcze zamknęli?

    • 7 2

    • Albo pandemia jest dla wszystkich również dla spozywczakow albo dla nikogo

     • 4 0

  • A ja przyjdę, (1)

   Rozumiem twoje obawy, ale ja przyjdę bo nie obawiam się ani zakażenia ani policji.

   • 69 19

   • W polsce nie ma policji, jest tylko milicja

    • 33 10

  • bardzo dobrze - każdy powinien mieć wybór (10)

   starsi, schorowani ludzie mają mózgi - wiedzą, że nie mogą ryzykować więc niech zostaną w domu. Ale dla ochrony wąskiej grupy osób nie można zniszczyć całej gospodarki!!! Młodsi przechodzą jak zwykłą grypę. Po 12 w Biedronce kolejka starych babć, bo banany rozdają za darmo - a cały naród uwięziony i bezrobotny, bo musimy ,chronić seniorów' - kosztem dzieci, ludzi wszystkich. Jednak trzeba mieć swój rozum i pomyśleć też o sobie i swojej rodzinie.

   • 80 9

   • Współczuję starej babci takiej wnuczki.. (5)

    • 16 53

    • Stara kochająca babcia będzie po stronie swojej wnuczki. (3)

     • 28 8

     • (2)

      hahaha odda zycie nawet zeby wnuczka mogla pujsc do klubu na balange

      • 14 17

      • Emeryturka dla wnuczki

       Ważne ,ze twoja przeżyje jej emeryturka przecież dla ciebie ,

       • 6 3

      • "pujść" powiadasz? Babcia Ci nigdy nie dala na słownik?

       • 14 0

    • Sobie współczuj, lepszej nie będziesz miał

     • 0 0

   • (3)

    hm, jakoś cała Europa "niszczy" swoją gospodarkę. Unas zawsze ktoś ma jakieś "ale"

    • 11 19

    • taki naród...

     ... myślicieli...

     • 3 6

    • Aha, czyli skoro inni się niszczą to my też musimy?

     Rozumkiem nie grzeszysz Jasiu. Szwecja się nie niszczy i najlepiej na tym wyszła. O Chinach nie wspominając.

     • 6 0

    • Nie porównaj biednej Polski do krajow zachodniej Europy.

     • 4 0

  • no i fajnie! (24)

   Ty sie boisz to nie idz, ale jak ktos chce isc, to niech idzie i nie zabraniajmy mu tego!

   • 64 12

   • niech otwieraja (4)

    tylko niech spisuja kto przychodzi, a restauratorzy odrazu oswiadczenie ze ponosza wszelki koszty leczenia covida..., po otwarciu bedziemy do pazdziernika w lockdownie- u niemcow maski tylko z filtrem FFP2 i wszystko zamykaja ...(tak wie u niemcow daja kase -ale u nich nie ma smieciowek !)

    • 23 47

    • To niech przed kościołami oraz sklepami też spisują i niech księża też ponoszą wszelkie koszty leczenia covida, zgoda? A nie wybrani sobie robią urodziny stacji radiowej albo sylwester marzeń na setki osób, a inni mają siedzieć rok w domu jak w więzieniu.

     • 42 4

    • A co za różnica...

     ... miedzy zatłoczonymi sklepami, a restauracją? Wydaje mi sie nawet, że reżim sanitarny w knajpie łatwiej utrzymać niż sklepie.

     • 25 6

    • co ty czlowieku masz w glowie? latwo palne trociny? wierzysz w wirusa bo w |TVN ci gadaja o liczbach? jak za miesiace ci poweidza ze wirusy ubity to tez lykniesz? pelikan w du..e rąba..y

     • 5 9

    • Jak tak dalej będziemy się bać to będziemy do końca życia w lockdownie - stanowcze nie, dziękuję

     A za leczenie płacimy ciężkie składki - państwo je zwróci?

     • 0 0

   • To nie jest tylko sprawa tego co idzie bo się nie boi (18)

    Takim postępowaniem naraża innych, np. następnego dnia w sklepie. Czy wy nie rozumiecie, że jest pandemia???

    • 23 45

    • (13)

     A do sklepu to chodzisz jak jest pandemia? Co za hipokryzja. Tu nie rozumiesz że narażasz innych?

     • 30 8

     • (10)

      bo potrzebuje jedzenie zeby prztrwac w przeciwienstwie do chodzenia na imprezy

      • 16 22

      • (2)

       zdradzę ci sekret - w restauracjach też sprzedają jedzenie

       • 28 9

       • Jedzenie w restauracji (1)

        Dobry żart, ja mam gdzieś tych pseudo kucharzy co zacierają 50 zł za 100 gr zarci

        • 4 2

       • To sobie miej, albo poszukaj lepszych, nikt Ci nie broni, a przynajmniej nie powinien

        • 0 0

      • (6)

       A restauratorzy chcą tez przetrwać, chcesz zamknięcia lokali ok, ale ty od jutra nie żresz.

       • 20 4

       • Można przecież sprzedawać na wynos z restauracji. (5)

        Więc skąd ten pomysł, że nic nie zarabiają?

        • 6 12

       • a puby, kawiarnie czy kluby?

        co sprzedają na wynos?

        • 10 2

       • Masz 4 kelnerki obsługujące salę knajpy i masz 4 kierowców do rozwożenia jedzenia. Rozumiem, ze obsluga kierowców wobec klientów bedzie tak szybka jak kelnerek na sali? Dzieciaku czy ty wiesz co piszesz?

        • 8 2

       • Bo nie tną na napojach 300% (1)

        i są w plecy

        • 3 3

       • Widać niektórzy bardzo chcą być cięci - jakim prawem im zabraniasz?

        • 0 0

       • To weź sobie ze znajomym obiad w styropian i zjedz na ławce w parku

        Normalnie bym go do dobrej restauracji zabrał, usiadł, pogadał jak człowiek. Do domu nie każdego i nie zawsze chcesz/możesz zaprosić.

        • 0 0

     • (1)

      baranie, sklepów i banków nie można zamknąć. Wiesz co by się działo, panika i anarchia

      • 2 14

      • Baranie, a dlaczego źródło utrzymania innych można zamknąć i skazać ich na bankructwo i głodówkę?

       • 17 3

    • Nie ma żadnego prawa nakazującego mi troskę o innych! (3)

     • 13 7

     • Jasne. (1)

      Dzisiaj się po prostu mówi:"wyp..." i sprawa załatwiona. Troska o innych, również tych nienarodzonych, jest passe.

      • 13 4

      • a jak ty troszczysz się o ludzi którzy pracowali w gastronomii czy fitness i nie mają za co chleba kupić

       • 7 2

     • W sumie obowiązek alimentacyjny istnieje w prawie i niektórzy go na własnej skórze czują :-)

      • 0 0

  • Nikt za Tobą tęsknił nie będzie

   Siedź w domu.

   • 19 11

  • Pozostań na zawsze już w tym domu

   • 20 8

  • Mieć wybór (2)

   Właśnie o to chodzi. Kto chcę niech bedzie miał możliwość. Kto nie chce, nie musi.

   • 23 7

   • (1)

    ludzie za dużo maja wyborów. Jak słiyszę o prawach człowieka, swobodach obywatelskich, jakichś amnesty, czy helsińska, to mi się robi nie dobrze..

    • 3 6

    • Bo jesteś urodzonym niewolnikiem stąd Ci sie niedobrze robi.

     • 7 4

  • twój wybór

   ale wybór !!!

   • 13 2

  • Emilewicze śmigają na nartach w Polsce mimo zakazu.

   Jak widać wszystko można obejść tylko trzeba być na odpowiednim stołku w odpowiedniej partii. Nagle cała rodzina licencje narciarskie dostała. Można? Można. Restauratorzy, zapiszcie się do odpowiedniej partii i wyróbcie sobie licencje na catering posłów PiS a Wasze restauracje zaznają dobrobytu.

   • 43 0

  • ...

   Proponuję zamknać się w piwnicy w klatce zamknac na klucz i wyrzucić hehe

   • 10 7

  • :) (8)

   A ja przyjdę, jestem ozdrowieńcem.

   • 23 5

   • idz puki mozesz chodzic. (2)

    • 4 11

    • (1)

     Po szczepieniu już tylko na wózku po zapaleniu rdzenia kregowego

     • 11 7

     • Albo po tym jak na kręgosłupie wyrosną sinofioletowe kolce.

      • 4 4

   • Ozdrowieńcy, niestety, mogą przenosić (3)

    wirusa i zarażać sami nie chorując powtórnie.

    • 15 9

    • (1)

     Wirus nie rozwinie się na tyle (bo nie zdąży się namnożyć, zostanie zwalczony przez układ odpornościowy), żeby móc kogoś skutecznie, realnie zarazić. To jest bzdura, zupełnie niezgodna z tym, co wiadomo o chorobach przenoszonych drogą kropelkową. A pojedyncze przypadki powtórnych zarażeń nic tu nie zmieniają.

     • 7 1

     • Bzdury

      • 0 0

    • Tak samo jak koty, psy i kanarki - pozdrowienia dla paranoika!

     • 0 0

   • Ponowne zarażenie

    Ozdrowieńcy mają odporność na kilka miesięcy a potem znowu mogą się zarazić. Mój dobry znajomy był chory w kwietniu i ponownie na początku grudnia i mimo że ma tylko 32lata to za drugim razem dość ciężko to przechodził

    • 0 0

  • To zostan w domu zaloz kaganiec i wlacz telewizor (1)

   • 21 12

   • Tylko tvp1

    • 0 0

  • Etatowicz

   Najwidoczniej nie stać Cię za bieda wypłatę w jakimś zakładzie produkcyjnym i rąbanie tam do prawie 70tki ;) Nie chcesz, nie idź. Daj ludziom, którzy nie śpią dniami i nocami ruszyć z biznesem, który sami zbudowali od zera i dziś polityczny ściek odbiera im to wszystko, nie oferując żadnej pomocy.

   • 19 4

  • otwierajcie... (3)

   a za msc placz ...przyklad hiszpania

   • 10 17

   • Czyżby wraca "za dwa tygodnie się zacznie"? hehehe

    • 11 2

   • Hiszpanie to miękkie faje

    • 7 4

   • Schowaj się pod stołem i nie wyłaź. Będziesz bezpieczny i my też.

    • 0 0

  • Słusznie prawisz. Każdy sam decyduje.

   • 6 1

  • Jak się boisz że kogoś zarazisz

   To lepiej nie przychodź

   • 8 2

  • Najgorsze w tym, że właściciele restauracji mają rację ale jest jedno ale... (1)

   W wielu lokalach oferujących dania na wynos, także restauracjach obsługa pracująca na zapleczu nie przestrzega zasad bezpieczeństwa. Wielu nawet nie nosi maseczek. Tak więc co z tego, że klient obsługiwany jest przez kolesia w maseczce skoro na zapleczu "hulaj dusza". Ludzie ogarnijcie się.

   • 16 7

   • Właśnie z tego powodu przestałam wspierać lokalną jadłodajnię.

    Na początku w ramach solidarności obywatelskiej zamawiałam raz w tygodniu obiaf na wynos (zdecydowanie częściej niż przed pandemią). Ale któregoś dnia odbierając danie zobaczyłam kucharzy pracujących bez masek. No i od tego czasu nic więcej nie zamówiłam. Trzymam kciuki by w innych estauracjach było lepiej, ale ja już nie zaryzykuję.

    • 10 12

  • zdechniesz w domu ogladajac :D

   • 0 3

  • I dobrze. Covidianie zostają w izolacji nadal. Nikt cie tam nie potrzebuje.

   • 2 2

  • Każdemu było źle i kto mądry to ogarnął na samym początku, skorygował co trzeba i teraz się śmieje z tego co piszą ludzie. Nawet nie wchodzi i nie czyta bo jest co robić. Większość z ludzi tu piszących chce żeby wszystko było za nich zrobione- jak Zawsze bo im się należy i co to nie oni. Tak już było i będzie w tej krajowej mentalności. Taka sytuacja ma swoje plusy- utrzyma się ten kto umie się dostosować A chytry, kretacze i nieroby tracą 2x. Dotacje poszły na spłatę zobowiązań związanych z firmą na pracownika zaległe pensje premie za nadgodziny czy apartamenty na półwyspie A może na auta limuzyny? Krótka piłka i weryfikacja przez życie i warunki jakie panują. 0 litości. Tylko płacz, że rząd zły niedobry. Rząd ma w d*pie i sam p* w bambus leszczy i innych burżujów mając ciepłą posadkę. Otwierasz wbrew ustaleń władzy? 1, 2 x Ci się uda, a za 3cim konkurencja doniesie- bo im się nie będzie kręciło jakby tego chcieli, albo niezadowolony klient- wtedy zobaczysz jak to jest d* władzę. Bo rządzący d* juz nie raz pokazali i to równo, nawet jeśli nie widać to tak jest hehe pozostanie tylko wylewanie gorzkich żali na Trójmiasto.pl
   Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie tak już jest i tej walki nie wygrasz. Kumaci nie przestali działać ani nawet nie podnosili krzyku

   • 3 1

  • masz prawo

   • 0 0

  • Przepis jest dyskriminujący

   Do sklepu, do kościoła, do autobusu, do tramwaju, do przychodni lekarkiej też nie chodzisz, "bo się zarazisz"?

   • 0 0

 • Czas najwyzszy (30)

  o to chodzi!

  • 676 154

  • Ludzie umierają z braku opieki medycznej i ceregieli w szpitalach. Boją się zgłaszania np. zawałów, bo a nóż to covid. Między innymi stąd wyższe statystyki. Nie zazdroszczę medykom, szczególnie tym stojącym na pierwszej linii frontu, ale nie każdy ma wirusa, ale ma choroby wymagające interwencji medycznej, czasem pilnej. Nie dajmy się zwariować, bo rząd dzięki swojej głupocie i manipulacjom koncernów farmaceutycznych sam się dorżnie. Wirus jest i jest groźny, ale zamykanie wszystkiego na oślep prowadzi donikąd.

   • 43 7

  • Juz widze jak zyski przeznaczaja (1)

   Na cele charytatywne, no ubawiłem sie przednio. Tego żartu w tym tygodniu nic nie przebije

   • 12 15

   • Miller z Jandą i Mareną

    • 2 5

  • (16)

   Dokladnie.
   Otwieramy wszystko ,sciagamy maski i wracam do normalnego zycia.
   Mocniejsze wirusy lataly i lataja dookola i zawsze zycie toczylo sie dalej.
   Teraz kilku obrzydliwie bogatych krwiopijcow chce podpozadkowac sobie caly swiat.

   • 27 12

   • (15)

    Powiedz to mojemu bratu którego pochowałem w niedzielę. Chłop jak dąb, 47 lat i trójka dzieci.
    W poniedziałek poszedł do lekarza, diagnoza: zapalenie płuc i antybiotyk plus skierowanie na wymaz. We wtorek wieczorem potwierdzony COVID, odesłanie na kwarantannę i wstrzymanie leczenia antybiotykiem. Czwartek w południe duszności, wieczorem było już źle, przyjechała karetka. Do szpitala jechał ponad godzinę, dojechał w stanie krytycznym, chwilę później zmarł. Lekarze stwierdzili niewydolność oddechową, COVID i jeszcze jakiś wirus. Służba zdrowia leży, nigdy nie była dobra a teraz jest krytycznie. Może gdyby zamiast pchać kasę w TVP i jakieś muzea Rydzyka dofinansowali służbę zdrowia to bym dzisiaj miał brata. I jeszcze wyjdzie prezes, powie że to inni mają krew na rękach.

    • 17 15

    • Masz rację.Bardzo mi przykro

     • 5 7

    • Akurat (8)

     A nawet jeśli, to sam podałeś przyczynę zgonu- zapalenie płuc

     • 14 11

     • (5)

      Ale po paru godzinach przerodzilo sie w covid i taki zrozpaczony po bracie siedzi na trojmiasto.pl i komentuje hahaha

      • 13 9

      • (4)

       Nie każdy musi odbywać żałobę zaryczany w domu. Mi ojciec zmarł, kilka dni później byłem już w pracy żeby firma rodzinna nie upadła. Lepiej żeby tobie się taka tragedia nie przytrafiła.

       • 3 4

       • (3)

        Praca, a forum, świetne porównanie. Mój ojciec zmarł ponad 20 lat temu, tak więc przytrafiła mi soę yaka tragedia, wszyscy bez wyjątku w życiu doświadczamy takich tragedii, bo chyba nie uważasz, że zaczęliśmy umierać jak pojawił się covid?

        • 4 4

       • (2)

        Zobacz sobie dzbanie statystyki zgonów, w roku 2019 umarło 410.000 Polaków a w 2020 470.000.
        Mówi ci to coś czy dalek COVID nie istnieje, zwykła grypa? Jesteś jak koń u wozu, klapy na oczy i bat na tyłek.

        • 4 4

       • (1)

        Większa ilość zgonów jest spowodowana zamknięciem służby zdrowia i brak leczenia innych dolegliwości, ale tego juz doczytasz bo sam masz klapki na oczach. Bujaj się obrzydliwy manipulancie.

        • 4 3

       • Ta, jasne, jeszcze nie tak dawno pisali że ludzie nie umierają bo siedzą w domu i nie wpadają pod samochody. A prawda jest oczywista, umierają na covid. twoje zaklinanie rzeczywistości jest żałosne.

        • 2 2

     • śródmiąższowe zapalenie płuc spowodowane przez wirus SARS-COV-2 (1)

      Czyli choroba o nazwie covid. Od roku już ten wirus jest a ciągle trafiają się nieogary, które nie kumają, na czym ta choroba polega. Masz rację, idź do restauracji, nie noś maseczki, Darwin będzie zadowolony

      • 3 6

      • Pójdę i nie rylko tam bez maseczki później do autobusu biedry i na pocztę zreszta robię to cały czas i co ? Nic zawsze ktoś umierał nawet w sile wieku .Ludzie umierają na inne schorzenia bo nie są leczeni liczy się tylko srovid .Cieszy ze taka samo akcje szykują w wielu państwach ,Niemcy, Czesi .Włosi .

       • 4 3

    • Może miał uczulenie na antybiotyk?

     Wirusowego zapalenia płuc nie leczy się antybiotykiem, można dać wspomagająco.
     Jak mu "wyszedł" Covid (bo nie wiadomo, czy miał), to nawet błędu medycznego nie da się dochodzić :(

     • 6 5

    • Pewnie palaxz

     • 1 2

    • Zakazil sie od platfusa

     Do nich kierować pretensje

     • 1 2

    • Ludzie od zawsze umierali na niewydolność oddechową (1)

     A z resztą jak ma coś powiedzieć twojemu bratu skoro nie żyje? Zastanów się nad sobą bo tylko kretyna z siebie robisz. PS Na wirusy nie daje się antybiotyków, więc wracaj ze swoimi bajeczkami na fejsbuka

     • 2 2

     • Trzymaj klapę dzbanie.

      • 1 0

  • Brać dane policjantów przeprowadzających interwencje a potem z nimi do prokuratury. (6)

   Policjant, urzędnik musi działać w ramach obowiązującego, legalnego prawa. Pamiętamy jak do nas strzelali w czerwcu 56 i latach 70/80. Jesteśmy wszyscy równi wobec prawa i wierzę, że w Policji są nadal rozsądni ludzie którzy nie będą występować wobec obywateli.

   • 10 4

   • chcesz pozywać policjantów za to, że wykonują polecenia przełożonych? (5)

    powodzenia

    • 0 5

    • (1)

     Nie musisz wykonywać poleceń jeśli są niezgodne z obowiązującym prawem. Jeśli to robisz to sam ukręcasz na siebie bat i nie szkoda mi takich policjantów.

     • 4 0

     • Czytając komentarze często odnoszę wrażenie, że większość ludzi (w tym wypadku w 3mieście) albo nie zna życia, albo są bardzo naiwni :) Nawet w czasach, kiedy to pracownik rządził na rynku pracy to nie wykonywanie poleceń u zwykłego prywaciarza było nie do pomyślenia, co dopiero w policji :)

      • 0 0

    • Ktoś kto ma kasę na prawników może się bawić i na pewno wygra. (1)

     Co innego zwykły Kowalski. Niestety obecnie wstyd mi za policję.W trakcie tzw. pandemi policja roztrwoniła zaufanie społeczeństwa.

     • 3 0

     • trudno roztrwonic cos czego nie ma, prawda?

      • 1 0

    • kużwa, co to ma znaczyc...a jak przełożeni kaza im strzelac do ludzi którzy maja przedziałek po prawej stronie, to co? to tez wszystko ok...bo przeciez przełozeni kazali...

     • 1 0

  • Ankieta mówi sama za siebie (2)

   80% ludzi chce normalności i powrotu otwarcia lokali

   • 6 3

   • co dowodzi starej prawdy

    że większość ludzi to nieogarnięte jełopy

    • 0 2

   • I to jest prawdziwa proporcja chętnych do szczepień 80 % przeciw chętnych 20 -10 % niezdecydowanych :)

    • 2 1

 • Walczmy (14)

  Walczmy teraz, bo teraz jest ten czas i jedyna szansa, aby coś wywalczyć i obronic swoja godność, byt naszych rodzin i miejsca pracy! Potem zostaniemy niewolnikami we wlasnym kraju... Nasze dzieci nam tego nie wybaczą gdy sie poddamy.

  • 569 99

  • Racja na 100% (4)

   100/100 Albo nas zgnębią i zakuja w kajdany albo podniesiemy głowy i zaczniemy bronić prawa własności i prawa do pracy i wolności. wszystko zalezy tylko od nas. Dość tego bezprawia!

   • 44 10

   • Może i racja. Rząd i tak nie wie co robić. Strzelają w ciemno, a nóż się uda. Nie bardzo ich rozumiem, żeby dusić kurę znoszącą złote jaja, ale też nie posądzam ich o nadmiar oleju w głowie. Ktoś "mądry" coś bąknie, sejm przyklaśnie i mamy, to co mamy.

    • 20 7

   • No tak

    Te raty za te 2 mieszkania co starcic mogą na wartości

    • 9 5

   • MO

    Czekamy ,otwierajcie my będziemy kasować po 30 tys.

    • 1 0

   • Racja. Na "bezprawie" tylko anarchią!

    • 1 0

  • (5)

   Tylko oddaj kasę z tarczy.Łatwo było wyciągać łapę po nią to teraz oddaj.

   • 14 31

   • (3)

    To nasza kasa nie nierządu.

    • 21 13

    • (2)

     Twoja będzie jak oddasz podatki.A jak na razie to jest kasa nasza.

     • 6 15

     • Przecież napisałem, że to nasza kasa, nie rozumiesz słowa pisanego?

      • 10 0

     • Niestety to nasze pieniądze, które później niewiele widzimy. Idą na odprawy bonzów państwowych spółek. Taka to kolej losu. Rączka rączkę myje. Ni w P, ni w S.

      • 13 1

   • Kasy to dają jak kot napłakał nie masz zielonego pojęcia o prowadzeniu biznesu .akase która dostali to im wcześniej zabrali w podatkach składkach itd

    • 3 3

  • Oszołom

   Jeśli chcesz samowoli jedż do dżungli i nie rżnij głupa.

   • 3 4

  • wszystko fajnie, otwierajcie, przyjdą wybory i będzie to samo.. a można w prostszy sposób walczyć.. tylko nie, my musimy sobie komplikować. Lubimy wyzwania. to mamy wyzwania.

   • 0 4

  • Jakbyście nie żdzierali tyle z ludzi ,to byście mieli klientow pięć razy więcej i wasze dzieci by wam wybaczyly.

   • 3 3

 • (9)

  Otwierać i jeszcze raz otwierać. Cieszę się niezmiernie, że stawiacie się przeciw terroryzmowi korporacyjnemu, do boju Polacy :-)

  • 554 122

  • (2)

   A ja sie wybieram na lody po kijowsku do rosi hehe

   • 13 3

   • Ty Makumba, to masz życie. Taki stary a jeszcze w akademiku. Niedługo będziesz starszy od portiera.

    • 5 1

   • Dziewczyny już odmrożone ? Po raz drugi ?

    • 1 0

  • Precz z PiSowską okupacją!

   Lockdawn i szczepionki dla chętnych.

   • 18 5

  • Kongres Polskiego Biznesu (1)

   Zapewnia pomoc prawną poszkodowanym przez rząd PiS

   • 4 3

   • tylko jak się mamona zaczęła nie zgadzać to się odezwaliście?

    jak duda gwałcił konstytucję, to było dla was za mało?
    bankrutować, wieśniaki...

    • 6 3

  • Oszołom

   Terroryzm to Ty wprodzasz .

   • 3 3

  • Herbatka 15 zł ,ciasteczko 15 ,piwko 20 zł,obiedzik skromny 80 zł

   otwierać ,otwierać tylko nie zapomnijcie o narzutach żeby odrobić ostatnie stracone dni.

   • 3 3

  • pokrzyczał popierając świat korporacji...

   • 1 0

 • Otwierajcie! (44)

  Będzie przestrzeganie reżimu sanitarnego jak w wakacje.
  Wy nie upadajcie, was powinno sądzić się za narażanie ludzi, na utratę zdrowia i życia.

  • 230 609

  • (16)

   Racja !

   • 25 55

   • (15)

    Chyba masz dobrą pracę lub jesteś opłacany z innego źródła. Zatrudnij się na kelnera i dymaj ze styropianami po Trójmieście, to będziesz inaczej gadał. Ci ludzie też chcą żyć. Władze powinny skupić się na przestrzeganiu zasad, a nie zamykanie wszystkiego co popadnie i będzie dobrze. Ciekawe czy stołówka w sejmie też jest zamknięta?

    • 66 13

    • Ja, (2)

     Na umowę zlecenie albo na czarno.

     • 1 6

     • (1)

      Ale płacą. A później wydają je w Polsce, w polskich sklepach. /to że sklepy nie są polskie, to też głupota rządu/.

      • 5 3

      • Chyba na Ukrainie

       • 1 0

    • (6)

     Może gdyby w wakacje były przestrzegane zasady, to teraz lokale nie byłyby zamknięte.

     • 18 42