stat

Kucharze pomagają!

W czerwcu organizowany jest wielki finał akcji Kucharze Pomagają z okazji Dnia Dziecka. Zwieńczeniem całego wydarzenia będzie kolacja charytatywna przygotowana przez uznanych kucharzy z całej Polski.

Kucharze Pomagają to inicjatywa, stworzona przez znanego i cenionego kucharza Tomka Jakubiaka, do tej pory zaangażowanego m.in. w akcję SOS Wioski Dziecięce. Dotychczas wspólnie zorganizowano cykl eventów na niewielką skalę w popularnych restauracjach w różnych miastach, z których cały dochód przeznaczony był na wybrany cel charytatywny.

STREFA ZIEMNIAKA
Strefa podzielona zostanie na:
- potato bary, serwujące ziemniaki na 12 sposobów,
- pokaz kulinarny z ziemniakiem w roli głównej,
- warsztaty naukowo - kulinarne w formie gier i zabaw.

WARSZTATY KULINARNE:
W trakcie warsztatów dzieciaki dowiedzą się, że różne odmiany ziemniaków mają różne właściwości i mogą służyć do różnych celów, zarówno w kuchni jak i w innych dziedzinach życia. Dowiedzą się, również skąd pochodzą ziemniaki i kiedy do nas przybyły. Trzy stanowiska, które będą symbolizować różne odmiany ziemniaków zgrupowane w 3 typy kulinarne. Dzieci odwiedzając stanowiska będą mogły uczestniczyć w każdej z trzech zabaw:

Typ kulinarny A - zwięzły I konkretny - doświadczenie naukowe z ziemniakiem,
Typ kulinarny B - ogólnoużytkowy - zabawy podwórkowe z ziemniakiem (3 dyscypliny sportowe),
Typ kulinarny C - mączysty - warsztat kulinarny, robienie kisielu ze skrobi ziemniaczanej, syropu owoców sezonowych.

Każde dziecko będzie mogło własnoręcznie przygotować swój owocowy kisiel. Czas wspólnego przygotowania kisielu ok. 5-10 min. Oprócz tego będzie stanowisko dla maluchów do robienia pieczątek z ziemniaków. W wersji rozszerzonej stemple można robić na torbach bawełnianych.

STREFA ZERO WASTE (NIE MARWUJEMY JEDZENIA!)
Zero waste, w dosłownym tłumaczeniu "brak śmieci" lub "brak marnowania", to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. W ramach tej strefy pokaz kulinarny "Jak gotować żeby nie marnować" poprowadzi szefowa kuchni Jagna Niedzielska.

STREFA RUCH TO ZDROWIE
Rywalizacja sportowa dzieci na świeżym powietrzu, gry I zabawy na stadionie lekkoatletycznym.

DMUCHANE MIASTECZKO

GASTRO STREFA
W tej strefie przygotowane będą street foodowe specjały, przez gwiazdy telewizji pod okiem fantastycznych szefów kuchni tj.:

David Gaboriaud - prowadzący program David w Europie tym razem trafi do Sopotu, aby zabrać dzieciaki w podróż po europejskich smakach.

Marieta Marecka - znana z takich programów jak: "365 obiadów Mariety Mareckiej" czy "ABC gotowania" w ramach swojej strefy pokaże dzieciom jak szybko i łatwo przygotować zdrowe posiłki.

Ania i Małgosia - podczas wyjątkowych pokazów cukierniczych "Dziewczyny z wypiekami" przygotują wspólnie z najmłodszymi to, co wszyscy lubimy najbardziej, czyli słodkości.

STREFA GRILLOWA
To jedna ze stref, w której zorganizujemy miejsca oraz produkty do grillowania. Będzie to kolejna edycja znanej mieszkańcom Sopotu imprezy pt.. "Wielkie Sąsiedzkie Grillowanie". Łączymy imprezy, z których cały dochód zasili cel charytatywny.

STREFA ZIÓŁ
W tej strefie prowadzone będą warsztaty z tematyki zastosowania ziół w kuchni. Prowadzący opowiedzą, w jaki sposób należy je hodować oraz o nie dbać.

ATRAKCJE TOWARZYSZĄCE
- koncert lokalnych zespołów,
- występy dzieci z sopockiego ośrodka kultury,
- pokazy kulinarne znanych kucharzy,
- malowanie twarzy, bańki mydlane, szczudlarze.

KOLACJA CHARYTATYWNA
Zwieńczeniem całego wydarzenia będzie 5-daniowa kolacja przygotowana przez uznanych szefów kuchni z całej Polski. Wraz z zaproszeniem na tę kolację zapewniamy Gościom niezapomniane doznania smakowe i niezwykłą, magiczną atmosferę.

CEL WYDARZENIA
Podczas tegorocznego wydarzenia z okazji Dnia Dziecka postanowiliśmy wspomóc właśnie tę grupę osób, która do tej pory okazywała nam ogromne wsparcie. Zatem cały dochód z wydarzenia organizowanego na Stadionie Leśnym w Sopocie oraz z kolacji charytatywnej, zostanie przeznaczony na pomoc dla dzieci kucharzy, które borykają się z różnymi niepełnosprawnościami.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Wkrótce otwarcie

Belly

Gdańsk
Jana Kilińskiego 4

Restauracje

Planowane otwarcie

lato 2019

Bresno

Gdańsk
Jana Kilińskiego 4

Restauracje

Planowane otwarcie

lato 2019

Mąka i Kawa

Gdańsk
Jana Kilińskiego 4

Pizzerie

Planowane otwarcie

lato 2019

Najświeższe oceny + dodaj ocenę

Yummy pokaż na mapie 5.5

Naleśnikarnie
byłam kilka razy i jestem zadowolona. Mało miejsca ale przyjemnie i smacznie.

Batory Food Hall pokaż na mapie 5.8

Restauracje
Smacznie, oryginalne i urocze miejsce. Pełne smaków i świeżych potraw. Szczególnie polecam Zater Orient . Na pewno bę... więcej

Tutti Santi pokaż na mapie 5.3

Pizzerie
Lepszej pizzy nigdy nie jadłam, najwyzszej jakosci skłądniki do tego pyszne domowe oliwy, polecam kazdemu! Super lokal!

Modern pokaż na mapie 6.0

Restauracje
Pyszne jedzonko z widokiem na morze ! :) brakowało takiego miejsca na mapie Trójmiejskiej gastronomii , restauracja p... więcej