• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Kulinarna podróż dookoła świata. Festiwal Smaków Food Trucków

Magda Mielke
25 maja 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Najbliższy weekend zapowiada się wyjątkowo smacznie. W Gdańsku po długiej przerwie odbędzie się zlot food trucków serwujących różnorodną kuchnię. Pojawią się dania wytrawne i na słodko, pikantne i łagodne, mięsne i wegetariańskie - każdy znajdzie coś dla siebie. Najbliższy weekend zapowiada się wyjątkowo smacznie. W Gdańsku po długiej przerwie odbędzie się zlot food trucków serwujących różnorodną kuchnię. Pojawią się dania wytrawne i na słodko, pikantne i łagodne, mięsne i wegetariańskie - każdy znajdzie coś dla siebie.

Wraz z nadejściem cieplejszych dni i przywróceniem funkcjonowania stacjonarnej gastronomii food trucki wróciły do serwowania swoich popisowych dań. Pierwszy tegoroczny ich zlot w Trójmieście, czyli Festiwal Smaków Food Trucków, odbędzie się już w najbliższy weekend. 29 i 30 maja. Dziedziniec przy Forum Gdańsk wypełnią smaki i zapachy dań z najróżniejszych zakątków świata.Zobacz relację z poprzedniej edycji festiwaluCzy wybierasz się na Festiwal Smaków Food Trucków?

Nadejście wiosny i przywrócenie funkcjonowania gastronomii to doskonały moment, aby barobusy wyjechały w trasę. Po długiej przerwie przyjadą do Trójmiasta. W sobotę, 29 maja, od 12 do 21 i w niedzielę, 30 maja, od 12 do 20 na dziedzińcu przy Forum GdańskMapka będzie można spróbować różnorodnych dań: wytrawnych i na słodko, pikantnych i łagodnych, mięsnych i wegetariańskich.

Zlot mobilnych restauracji jest świetną okazją, aby cieszyć się kuchnią z całego świata, odkrywając m.in. smaki Meksyku, Gruzji, Chin czy Hiszpanii. Jak co roku organizatorzy stawiają na jakość, różnorodność i bezpieczeństwo. Zespoły kulinarne biorące udział w Festiwalu Smaków Food Trucków przygotowują posiłki z pasją, dbając o detale. Różnorodna oferta sprawia, że każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie.

Tęskniący za dalekimi podróżami będą mogli nacieszyć się smakołykami rodem z Meksyku, Chin czy Gruzji. Tęskniący za dalekimi podróżami będą mogli nacieszyć się smakołykami rodem z Meksyku, Chin czy Gruzji.

Kuchnie z całego świataFestiwal Smaków Food Trucków oferuje typową kuchnię uliczną, czyli burgery w klasycznych, jak i nietypowych odsłonach, belgijskie frytki czy tradycyjne zapiekanki. Nie zabraknie też dań z odległych zakątków świata, takich jak: azjatyckie bułeczki baozi, węgierskie langosze, meksykańskie quesadille czy tajskie wrapy. Po solidnym posiłku obowiązkowo nadchodzi czas na deser. W tej kategorii również będzie w czym wybierać - churros z cukrem pudrem, owoce w czekoladzie i ciastka kominkowe to tylko niektóre z propozycji. Często mobilne restauracje przygotowują na zloty także okolicznościowe menu.

Lista wystawców, którzy wezmą udział w XIX edycji Festiwalu Smaków Food Trucków w Gdańsku:
 • Pan Baozi - chińskie bułeczki baozi,
 • Wheel Meal - kuchnia meksykańska,
 • Chinkali - gruzińskie pierogi,
 • Arizona Pastrami - pastrami,
 • Fragola - świeże owoce w czekoladzie,
 • Beef'N'Roll - burgery,
 • Węgierska Fabryczka - langosze,
 • Wok Gang - makarony z woka,
 • Wyciskamy - orzeźwiająca lemoniada z cytrusów,
 • Food Cab - zapiekane buły,
 • Fura Żarcia - serowe tosty,
 • Belgijki - frytki duże, grube i chrupiące,
 • Jack Burger - burgery,
 • Kultowe Zapiekanki - klasyka polskiego street foodu,
 • Świnki Trzy - pulled pork,
 • Churros Amigos - hiszpańskie churrosy,
 • Para Buch - pierożki dim sum.

Jeśli lubisz dobrze zjeść i odkrywać nowe smaki, spędzać czas w towarzystwie przyjaciół i rodziny, to na zlocie food trucków na pewno znajdziesz coś dla siebie. Jeśli lubisz dobrze zjeść i odkrywać nowe smaki, spędzać czas w towarzystwie przyjaciół i rodziny, to na zlocie food trucków na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Czym jest Festiwal Smaków Food Trucków?Festiwal Smaków Food Trucków to ogólnopolskie wydarzenie kulinarne, które cyklicznie - od ponad sześciu lat - odbywa się w ponad 30 miastach Polski. Jest to jeden z największych zlotów food truckowych w Polsce, który podbił już serca wielu miłośników ulicznego jedzenia. Ideą festiwalu jest promowanie street foodu oraz jedzenia w duchu "slow". W wydarzeniu udział biorą food trucki z całej Polski, które dobierane są pod kątem jakości oferowanych dań oraz różnorodności menu. Mobilne restauracje proponują kilka pozycji dań, w których się specjalizują.

Czytaj także: Food trucki. Uliczne jedzenie na osiedlach

Festiwal Smaków Food Trucków charakteryzuje się piknikową i rodzinną atmosferą. Dla gości przygotowywana jest strefa konsumpcyjna, a także dodatkowe atrakcje - strefa chilloutu, strefa dla najmłodszych, konkursy, gry terenowe oraz wspólne wybory najsmaczniejszego food trucka. 

Wystawcy zobowiązani są do przestrzegania wytycznych dla gastronomii, strefa gastronomiczna ma być na bieżąco dezynfekowana, pomiędzy stolikami i barobusami mają być zachowane należne odległości, o trzymanie dystansu proszeni są również goście. Wystawcy zobowiązani są do przestrzegania wytycznych dla gastronomii, strefa gastronomiczna ma być na bieżąco dezynfekowana, pomiędzy stolikami i barobusami mają być zachowane należne odległości, o trzymanie dystansu proszeni są również goście.

Nowe zasady bezpieczeństwaWszyscy wystawcy zobligowani są do przestrzegania aktualnych wytycznych sanepidu dotyczących gastronomii. Zachowywane będą wszelkie standardy bezpieczeństwa, a potrawy przygotowane zostaną z zachowaniem reżimu sanitarnego. Strefa konsumpcji rozłożona będzie z uwzględnieniem bezpiecznych odległości. Dla gości wydarzenia udostępnione zostaną płyny do dezynfekcji rąk. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby uczestnicy wydarzenia czuli się bezpiecznie i komfortowo.

Materiał archiwalny z poprzedniej edycji festiwalu:

Wydarzenia

XIX Festiwal Smaków Food Trucków

w plenerze, street food

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (52)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Rodzinne Niedziele - Brunch Mera Brasserie

170 zł
degustacja

Bufet Włoski w Sheraton Sopot

220 zł
muzyka na żywo, degustacja

Kulinarne Niedziele w Winnicy Nawrot

degustacja

Najczęściej czytane