• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Ile kosztuje grzaniec na jarmarku świątecznym w Gdańsku?

Julia Rzepecka
24 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (103)
Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku przyciąga nie tylko mieszkańców, ale także turystów. Na zdjęciu: goście z Kaliforni. Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku przyciąga nie tylko mieszkańców, ale także turystów. Na zdjęciu: goście z Kaliforni.

Rozpoczęła się świąteczna gorączka, a to oznacza, że na Targu Węglowym w Gdańsku działa już Jarmark Bożonarodzeniowy. A skoro jest jarmark, to musi być i grzane wino. Kupimy je na wielu stoiskach, a ceny nieznacznie się różnią. Ile w tym roku trzeba zapłacić za ten świąteczny napój?Jarmarki w Trójmieście - gdzie i kiedy?Czy lubisz grzane wino?

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku trwa w najlepsze. Na 155 stoiskach kupimy przeróżne drobiazgi. Są też przysmaki, nie tylko świąteczne i nie tylko regionalne, bowiem znajdziemy na Targu WęglowymMapka potrawy kuchni tajskiej, japońskiej czy krymsko-tureckiej.

Spróbować można także currywurstów, churrosów, langoszy. Są też, jak na każdym jarmarku, obowiązkowo frytki, zapiekanki i kiełbasy. Kupimy również świąteczne pierogi oraz brioszki z lodem, chrupiące tofu, raclette, szaszłyki z krewetek czy nawet oscypki w tempurze.

Takie smakołyki trzeba czymś popić. Opcji jest też sporo, ale najpopularniejsze jest zdecydowanie świąteczne grzane wino, czyli inaczej grzaniec. Można go zamówić przy prawie każdym kulinarnym stoisku i jest sprzedawany w najróżniejszych wersjach i w różnych cenach. Sprawdziliśmy, jaki jest koszt grzańca na tegorocznym jarmarku.

Ile?! Burger Drwala w McDonald's drogi jak nigdy dotąd Ile?! Burger Drwala w McDonald's drogi jak nigdy dotąd

 • Grzańce na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku
 • Grzańce na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku
 • Grzańce na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku
 • Grzańce na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku

Bez zaskoczeniaCeny są... adekwatne do rosnącej wciąż inflacji. Świąteczne wino na jarmarku sprzedawane jest w dwóch pojemnościach: 100 ml200 ml. W dłoniach przechodniów najczęściej widać te większe kubeczki. Większe - choć nie są znowu aż takie duże, jednak wystarczą, by rozgrzać się obchodząc większość stoisk.

Warto nie kupować grzańca od razu po przyjściu na jarmark, tylko chwilę pospacerować i poszukać najlepszej opcji, bo ceny różnią się w zależności od stoiska, jednak różnice te są niewielkie. Aromatyczne wino kosztuje od 14 do 17 zł. Występuje w wielu smakach - poza tradycyjnym kupimy grzaniec biały, kapitański z rumem, malinowy, aroniowy czy nawet bezalkoholowy.

Czy alkohol wychodzi z mody? Czy alkohol wychodzi z mody?
- Cena jest dość wysoka, ale nic mnie już nie zaskakuje - mówi pani Ewelina, mieszkanka Oliwy, która odwiedziła świąteczne stoiska z rodziną. - Szczerze mówiąc, spodziewałam się takich kwot i przyjechałam tutaj z nastawieniem, że nie będzie tanio. Raz w roku można sobie na to pozwolić.
 • Grzańce na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku
 • Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku
 • Grzańce na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku
 • Grzańce na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku
Inne zdanie ma pan Grzegorz, spotkany przy wejściu na jarmark.

- Ceny z kosmosu, zwłaszcza za taką pojemność, ale wszystko teraz jest drogie. Nie kupuję, mogę się obejść bez tych kilku łyków.
Jeśli nie jesteście miłośnikami grzanego wina, są też inne opcje. Zamówimy między innymi piwo grzane za 12 zł, herbatę za 10 zł lub herbatę "z prądem" za 20 zł. Są też stoiska z kawą, kupimy też wiśniówkę od Wiśniewskiego - 100 ml kosztuje 14 zł, a 200 ml 28 zł.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku:

Wydarzenia

Jarmark Bożonarodzeniowy (23 opinie)

(23 opinie)
jarmark

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (103)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Bufet Włoski w Sheraton Sopot

240 zł
muzyka na żywo, degustacja

Aperitivo Sunday | Czyli 5 godzin hiszpańskiego, nielimitowanego bufetu na 33. piętrze!

199 zł
muzyka na żywo, degustacja

Niedzielne obiady z muzyką na żywo

187 zł
muzyka na żywo

Najczęściej czytane