• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Oktoberfest w Browarze Miejskim Sopot to już coroczna tradycja. Tym razem w sopockiej restauracji będzie można napić się specjalnie uwarzonego na tę okazję piwa - podwójny koźlak i posłuchać muzyki na żywo w dniach od 23 do 30 września. Zaplanowano także pokazy gotowania na żywo oraz liczne promocje i konkursy.

Browar Miejski Sopot przy ul. Bohaterów Monte Cassino 35Mapka jest browarem restauracyjnym, w którym warzone są piwa w stałej ofercie: American Red (styl: American India Pale Ale), German Blond - Pszeniczne (styl Weizen/Weissbier), Czech Gold (styl: Pils), które zdobyło brązowy medal w Konkursie Piw Rzemieślniczych KPR 2016, English Brown (styl: Brown Ale).

Od lat Browar Miejski Sopot świętuje Oktoberfest. W tym roku impreza bogata w wydarzenia muzyczne i gastronomiczne odbędzie się między 23 a 30 września.

Litrowe piwo za 16 zł

W tych dniach można będzie spróbować specjalnie uwarzonego na tę okoliczność piwa - Doppelbock - czyli koźlak dubeltowy. To ciemne, mocne i treściwe piwo dolnej fermentacji, które pochodzi z Monachium. Na ogół ma ono ciemnoczerwoną barwę i jest bardzo pełne w smaku, z subtelnymi nutami suszonych owoców, orzechów, skórki od chleba i karmelu.

Doppelbock z Browaru Miejskiego Sopot będzie miał 7,5 proc. alkoholu i 18 proc. ekstraktu.

W czasie sopockiego Oktoberfestu piwo w litrowym kuflu kosztować będzie, tak jak przed rokiem, 16 zł. A za koźlaka dubeltowego 330 ml zapłacimy jedynie 9,90 zł.

Ubierz się po bawarsku, otrzymasz niespodziankę

Dla gości przygotowano specjalne zniżki na jedzenie i napoje. Podczas festiwalowego tygodnia w restauracji będzie można spróbować dań i przekąsek nawiązujących do Oktoberfestu, jak i stałych pozycji w menu, które świetnie komponują się z piwem.

Opinie

Najświeższe oceny + dodaj ocenę

Niezły Młyn! Pizzeria Mapka 6.0

Pizzerie
Najlepsza pizza w Gdansku

Cukiernia Baccate Mapka 6.0

Cukiernie i piekarnie
Najlepsza cukiernia ,super obsługa.Polecam.

Pellowski Mapka 1.0

Cukiernie i piekarnie
Nie adekwatna cena do wyrobów

Gryf - cukiernia artystyczna Mapka 6.0

Cukiernie i piekarnie
Doskonałe wyroby. Założyciel, młody człowiek, ale z ogromnym talentem, pasją i sercem, potrafi naprawdę zrobić cuda. ... więcej

Najczęściej czytane