Wydarzenie

Kulinarna Świętojańska

data:
29 lipca 2017 (sobota)
godzina:
12:00 - 18:00
adres:
Gdynia, ul. Świętojańska  mapa
organizator:
Agencja Rozwoju Gdyni
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

Kulinarna Świętojańska to festiwal w duchu street food - promujący popularny nurt miejski w Europie i na świecie, to również wydarzenie, którego oś stanowi jedna z najbardziej znanych ulic handlowo-usługowych w Polsce, silnie kojarzoną z samą Gdynią. Idea wydarzenia dodatkowo podkreśla i promuje pierwszy w Polsce Szlak Kulinarny Centrum Gdyni.Podczas wydarzenia na ulicy Świętojańskiej wystawią się lokale i restauracje z ulicy Świętojańskiej i ze Szlaku Kulinarnego Centrum Gdyni, nie zabraknie też stoisk z lokalnymi produktami i ziołami. Łącznie będzie można skosztować dań z ponad 40 różnych stoisk kulinarnych gdyńskich restauracji.

Imprezę, o godzinie 12:00, otworzą wspólnie zaproszeni kuratorzy wydarzenia, w tym: Marcin Popielarz, szef kuchni w restauracji "Biały Królik" oraz Jacek Fedde, szef kuchni z restauracji "Fedde Restauracja & Bistro", a także przedstawicieli miasta Gdynia.

W trakcie wydarzenia poza główną atrakcją, jaką będzie przede wszystkim wyśmienite jedzenie, odbywać się będą również pokazy gotowania na żywo w tym m. in. Jacka Fedde jednego z najlepszych gdyńskich szefów kuchni oraz pokaz w wykonaniu baristy Leszka Jędrasika z kawiarni "Black & White Coffee", trzykrotnego Mistrza Polski Latte Art.

Ponownie reaktywowany zostanie "Bieg kelnerów" - jedyny w swoim rodzaju wyścig, który odbywał się w Gdyni w latach trzydziestych XX wieku. Bieg odbędzie się w dwóch edycjach profesjonalnej i amatorskiej. Całe wydarzenie będzie miało smakowitą oprawę muzyczną w wykonaniu zespołu jazzowego grającego na żywo.

Program:

12:00 - Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia przez przedstawiciela miasta i kuratorów wydarzenia (Marcin Popielarz, Jacek Fedde).
12:15 - Bieg kelnerów - zawody profesjonalnych kelnerów - bieg z tacą i kieliszkami do wina wzdłuż Kulinarnej Świętojańskiej - meta na wysokości ul. Wybickiego.
12:35 - Bieg kelnerów - zawody amatorów - bieg z tacą i kieliszkami do wina do wina wzdłuż Kulinarnej Świętojańskiej - meta na wysokości ul. Wybickiego.
12:55 - Zakończenie Biegu Kelnerów, wręczenie nagród
13:00 - Rozpoczęcie spaceru przedstawiciela Miasta i kuratorów
13:05 - Zespół jazzowy
13:25 - Pokaz w wykonaniu baristy (Leszek Jędrasik, scena na wysokości ul. Żwirki i Wigury).
14:00 - Zespół jazzowy
14:20 - Pokaz kulinarny gotowania na żywo (Jacek Fedde, scena na wysokości ul. Żwirki i Wigury).
15:00 - Zespół jazzowy
15:20 - rozstrzygnięcie zaplanowanych konkursów, wręczenie nagród.
15:30 - 18:00 - Na scenie występuje zespół jazzowy z kilkuminutowymi przerwami

Od godziny 12:00 do 18:00 na jezdni wzdłuż ulicy Świętojańskiej rozstawione są stoiska kulinarne sprzedające swoje dania i produkty kuchni lokalnej.
18:00 Zakończenie imprezy.

Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wkrótce otwarcie

Między rolkami

Gdańsk
Wajdeloty 25

Sushi

Planowane otwarcie

wkrótce

Pinata Mexican Food

Gdańsk
Wały Jagiellońskie 34

Restauracje

Planowane otwarcie

lipiec 2017

Pobrzegi

Gdańsk
Stara Stocznia 2/4

Restauracje

Planowane otwarcie

koniec lipca

Najświeższe oceny + dodaj ocenę

Fukafe 3.2

Kawiarnie i herbaciarnie
35 minut czekaliśmy na kawę i ciastko. Tylko dwa stoliki zajęte więc właściwie pusto. Ceny też nie najniższe, a biorą... więcej

Mandaryn pokaż na mapie 5.0

Restauracje
Po przeczytaniu negatywnych ocen zastanawialiśmy się z żoną czy warto iść. Bardzo pozytywnie zaskoczyla nas ta restau... więcej

Da Grasso 2.3

Pizzerie
Bardzo nie polecam. Wlaśnie odesłałam dostawce z pizzą do lokalu (Gdańsk Piastowska) bo Pani przyjmująca zamówienie j... więcej

Gvara pokaż na mapie 5.7

Restauracje
Obsługa bardzo miła, znająca menu i co ważniejsze alergeny. Karta może i nie posiada wielu dań ale chyba świadczy o ... więcej