Wydarzenie

Kulinarna Świętojańska

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
29 lipca 2017 (sobota)
godzina:
12:00 - 18:00
adres:
Gdynia, ul. Świętojańska  mapa
organizator:
Agencja Rozwoju Gdyni
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

Kulinarna Świętojańska to festiwal w duchu street food - promujący popularny nurt miejski w Europie i na świecie, to również wydarzenie, którego oś stanowi jedna z najbardziej znanych ulic handlowo-usługowych w Polsce, silnie kojarzoną z samą Gdynią. Idea wydarzenia dodatkowo podkreśla i promuje pierwszy w Polsce Szlak Kulinarny Centrum Gdyni.Podczas wydarzenia na ulicy Świętojańskiej wystawią się lokale i restauracje z ulicy Świętojańskiej i ze Szlaku Kulinarnego Centrum Gdyni, nie zabraknie też stoisk z lokalnymi produktami i ziołami. Łącznie będzie można skosztować dań z ponad 40 różnych stoisk kulinarnych gdyńskich restauracji.

Imprezę, o godzinie 12:00, otworzą wspólnie zaproszeni kuratorzy wydarzenia, w tym: Marcin Popielarz, szef kuchni w restauracji "Biały Królik" oraz Jacek Fedde, szef kuchni z restauracji "Fedde Restauracja & Bistro", a także przedstawicieli miasta Gdynia.

W trakcie wydarzenia poza główną atrakcją, jaką będzie przede wszystkim wyśmienite jedzenie, odbywać się będą również pokazy gotowania na żywo w tym m. in. Jacka Fedde jednego z najlepszych gdyńskich szefów kuchni oraz pokaz w wykonaniu baristy Leszka Jędrasika z kawiarni "Black & White Coffee", trzykrotnego Mistrza Polski Latte Art.

Ponownie reaktywowany zostanie "Bieg kelnerów" - jedyny w swoim rodzaju wyścig, który odbywał się w Gdyni w latach trzydziestych XX wieku. Bieg odbędzie się w dwóch edycjach profesjonalnej i amatorskiej. Całe wydarzenie będzie miało smakowitą oprawę muzyczną w wykonaniu zespołu jazzowego grającego na żywo.

Program:

12:00 - Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia przez przedstawiciela miasta i kuratorów wydarzenia (Marcin Popielarz, Jacek Fedde).
12:15 - Bieg kelnerów - zawody profesjonalnych kelnerów - bieg z tacą i kieliszkami do wina wzdłuż Kulinarnej Świętojańskiej - meta na wysokości ul. Wybickiego.
12:35 - Bieg kelnerów - zawody amatorów - bieg z tacą i kieliszkami do wina do wina wzdłuż Kulinarnej Świętojańskiej - meta na wysokości ul. Wybickiego.
12:55 - Zakończenie Biegu Kelnerów, wręczenie nagród
13:00 - Rozpoczęcie spaceru przedstawiciela Miasta i kuratorów
13:05 - Zespół jazzowy
13:25 - Pokaz w wykonaniu baristy (Leszek Jędrasik, scena na wysokości ul. Żwirki i Wigury).
14:00 - Zespół jazzowy
14:20 - Pokaz kulinarny gotowania na żywo (Jacek Fedde, scena na wysokości ul. Żwirki i Wigury).
15:00 - Zespół jazzowy
15:20 - rozstrzygnięcie zaplanowanych konkursów, wręczenie nagród.
15:30 - 18:00 - Na scenie występuje zespół jazzowy z kilkuminutowymi przerwami

Od godziny 12:00 do 18:00 na jezdni wzdłuż ulicy Świętojańskiej rozstawione są stoiska kulinarne sprzedające swoje dania i produkty kuchni lokalnej.
18:00 Zakończenie imprezy.

Przeczytaj także

Zdjęcia

  Dodaj zdjęcie

  Opinie (7)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

  - jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

  Wkrótce otwarcie

  Majolika

  Gdańsk
  Jana Uphagena 23

  Restauracje

  Planowane otwarcie

  1 października 2017

  Kolejny Nowy Lokal

  Gdańsk
  Do Studzienki 10

  Bary, bistro

  Planowane otwarcie

  wrzesień 2017

  Pobrzegi

  Gdańsk
  Stara Stocznia 2/4

  Restauracje

  Planowane otwarcie

  4 października

  Najświeższe oceny + dodaj ocenę

  Bazaar by Feed My Soul 6.0

  Restauracje
  Wspaniałe jedzenie, szybka, życzliwa i miła obsługa.

  Mandaryn 5.0

  Restauracje
  Po opiniach bałam się, ale nie było czego :) Wszystko na 5, nie na 6 bo na to trzeba porządnie zasłużyć, ale jedzenie... więcej

  Azja kuchnia wietnamska 3.0

  Restauracje
  Niestety zupa Pho składała się z wody lekko przyprawionej ,nawet nie ostrej (chociaż prosiłam) , 5 wiórków imbiru ,pó... więcej

  Restauracja Manca pokaż na mapie 6.0

  Restauracje
  Bardzo pyszne jedzenie, w bardzo przystępnej cenie, PRZEMIŁA obsługa. Świetny pomysł z placem zabaw dla dzieci! W prz... więcej