• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Lokale nie wytrzymują. Upadają kolejne znane miejsca

Mateusz Groen
13 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Lokale z długoletnią tradycją znikają z trójmiejskiej mapy gastronomicznej. Lokale z długoletnią tradycją znikają z trójmiejskiej mapy gastronomicznej.

Branża gastronomiczna nie jest stabilna, zamykają się zarówno nowo otwarte lokale gastronomiczne, jak i znane od lat miejsca, o których nikt nie pomyślałby, że znikną z Trójmiasta. Regularnie informujemy was o zmianach w trójmiejskiej gastronomii, dlatego też dzisiaj przedstawimy powakacyjne zestawienie restauracji, w których już nie zjemy naszych ulubionych dań.
Dobra lokalizacja i ciekawy pomysł to nie wszystkoCzy uważasz jedzenie na mieście za drogie?

Z powodzeniem w świecie gastronomicznym jest nieco jak z grą w ruletkę. Można mieć znakomity pomysł na prowadzenie lokalu, dobre produkty i kucharzy oraz otworzyć swoją restaurację w dobrej lokalizacji, a i tak biznes może skończyć się fiaskiem.

Po wakacjach pojawiło się dużo wzmianek w mediach społecznościowych informujących o zamykaniu się zarówno znanych od lat lokali, ale też młodszych swym stażem punktów gastronomicznych, które niedawno odwiedziliśmy w ramach cyklu "Nowe Lokale". Zdaniem wielu restauratorów tegoroczny sezon letni był dużo gorszy niż w ubiegłych latach. Oczywiście jednak na zamkniecie lokalu wpływa wiele czynników.

Branża gastronomiczna jest bardzo nieprzewidywalna. Dobra lokalizacja i ciekawy koncept nie wystarczy. Wśród nowo powstałych miejsc w Gdańsku niedawno zawiesił swoją działalność lokal Tagliere po blisko kilkumiesięcznym istnieniu na rynku. Lokal oferował m.in. deski przystawek we włoskim stylu przy ul. Piwnej 56/57Mapka. Ze Śródmieścia zniknął również lokal NiepokorniMapka. Restauracja specjalizowała się w daniach mięsnych i niestandardowych propozycjach w menu, jak choćby burger z wołowiną, bekonem i z masłem orzechowym i konfiturą z borówki. Niepokorni mieścili się przy ul. Chmielnej 72/5 w Gdańsku.

Pieterwas Krew i Woda się zamyka. Podobnie jak kilka innych znanych restauracji Pieterwas Krew i Woda się zamyka. Podobnie jak kilka innych znanych restauracji

Off Burger poinformował o zamknięciu. Off Burger poinformował o zamknięciu.

Kolejne zamknięcia przy ManhattanieW październiku ubiegłego roku odwiedziliśmy nową burgerownię - OFF BurgerMapka, która mieściła się w sąsiedztwie klubu Ziemia tuż naprzeciwko Manhattanu. Właściciele stworzyli w tym miejscu lokal podający burgery w amerykańskim stylu. Szeroka oferta i dbanie o jakość dań niestety nie wystarczyły i 31 sierpnia punkt został zamknięty.

- Niestety z wielką przykrością musimy poinformować, że się zamykamy. Nie jest to dla nas łatwa decyzja, ale jest już ostateczna. Chcielibyśmy wam podziękować za każde zamówienie, miłe opinie, za to, że byliście z nami. Jak to mówią, kiedy coś się kończy, to coś się zaczyna, więc trochę się posmucimy, a później działamy dalej - poinformowali właściciele lokalu OFF Burger na łamach mediów społecznościowych.
Przypominamy, że niedawno poinformowaliśmy o planowanym zamknięciu klubu Ziemia, które nastąpi za pięć miesięcy. Czy winna upadania punktów w tym miejscu jest lokalizacja, a może problemu możemy doszukiwać się gdzieś indziej? Zdaniem naszych czytelników, którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach pod artykułem, budynek, w którym znajdował się OFF Burger, ma zostać wyburzony. Będziemy sprawdzać jeszcze te informacje.

- Ten budynek, gdzie jest "Ziemia", ma być zburzony za jakiś czas - informuje jeden z czytelników.
Nowy wieżowiec we Wrzeszczu? Miasto niechętne Nowy wieżowiec we Wrzeszczu? Miasto niechętne

Zamykają się trójmiejskie lokale. Zamykają się trójmiejskie lokale.

Znikają po latachZamknięta została też restauracja Żabusia, mieszcząca się przy ul. Gospody 7aMapka. Niedługo nie zjemy również w restauracji Malinowy Ogród mieszczącej się do niedawna w Gdańsku-OsowejMapka, a dokładniej przy ul. Pegaza 2. Restauracja funkcjonowała na rynku 15 lat. Swoją działalność zakończy 18 września, jednak mimo planowanego zamknięcia obsługa nie zwalnia tempa i organizuje pożegnalne wydarzenia.

- W piątek, 16.09.2022, ostatni pożegnalny piątek z muzyką na żywo. Grać dla was będzie zespół Branzi Bandto Grzegorz Kusio. Część z was już się z nami pożegnała, ale pamiętajcie, że mamy jeszcze na pożegnania dwa tygodnie. Odwiedzajcie nas jak najczęściej, nam jest równie ciężko jak wam - pożegnania nie są łatwe po tylu latach - poinformowali przedstawiciele restauracji Malinowy Ogród w mediach społecznościowych.
Miejscem, którego również nie odwiedzimy, jest Cafe ZaścianekMapka, która mieściła się przy ul. Haffnera 3 w Sopocie. Kawiarnia będzie zamknięta po 20. latach działalności.

Za to gdynianie z początkiem września musieli pożegnać się z lokalem Tokyo Sushi, który po blisko 15 latach zniknął z centrum. Restauracja mieściła się przy ul. Mściwoja 9Mapka. Przez lata można było skosztować w lokalu sushi, ale również odkryć nowe smaki pochodzące z kuchni japońskiej.

Znasz inne lokale, które zamknęły się w ostatnim roku? Których miejsc najbardziej wam brakuje? Podzielcie się opiniami w komentarzach.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (391)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Rodzinne Niedziele - Brunch Mera Brasserie

170 zł
degustacja

Bufet Włoski w Sheraton Sopot

220 zł
muzyka na żywo, degustacja

Kulinarne Niedziele w Winnicy Nawrot

degustacja

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane